Štítky článku: •  

Střípky (288)

⚜ Bravo Trump (Elisa Michieletto) ⚜ Bidenův úprk před demokracií (Petr Štěpánek) ⚜

Bravo Trump

Všichni libdemoši, jak tomu říkám já, lineární, liberální demokrati a zkrátka všichni levičáci, co jásají nad koncem vlády Donalda Trumpa. Ale soudruzi, uvědomujete si, že nastupuje skoro dementní stařec s atomovým kufříkem v ruce? A uvědomujete si vůbec, o čem byla vláda Donalda Trumpa? O tom se ve vaší milované ČT raději moc nemluvilo.

Tak si to shrňme:

TRUMP

 • To, co demokraté nazývají klaunem v Bílém domě, právě vyjednalo čtyři mírové dohody na Středním východě, což za 71 let politických intervencí a nekonečných válek neproběhlo.
 • To, co demokraté nazývají šašek Bílého domu, je prvním prezidentem, který od Eisenhowera nezasáhl USA do vnější války.
 • Ten klaun z Bílého domu měl největší dopad na ekonomiku, přinesl pracovní místa a snížil nezaměstnanost mezi černošskou a latinskoamerickou populací JAKÉKOLI jiného prezidenta. Vždy.
 • Tento gauner v Bílém domě odhalil hlubokou, rozšířenou a dlouhodobou korupci u stran FBI, CIA, NSA, republikánských a demokratických stran.
 • Ten šašek z Bílého domu cestoval po NATO a přiměl je, aby začali platit daně.
 • Ten klaun z Bílého domu neutralizoval Severokorejce, zabránil jim v rozvoji dalších jaderných schopností, poslal rakety do Japonska a ohrožoval západní pobřeží Spojených států.
 • Ten klaun z Bílého domu změnil svůj vztah s Číňany, přivedl stovky obchodů zpět do Spojených států a oživil ekonomiku.
 • Ten klaun z Bílého domu dostal jmenování tří soudců Nejvyššího soudu a asi 300 federálních soudců.
 • Stejný klaun z Bílého domu snížil daně, zvýšil standardní odpočet ve svém prohlášení IRS o 12 500 pro společnost Casado Filing Joint na 24 400 a způsobil, že jeho akciový trh zaznamenal maxima více než stokrát, což pozitivně ovlivnilo důchody desítek milionů občanů.
 • Ten klaun z Bílého domu urychlil vývoj léku na COVID; bude k dispozici za pár týdnů; dosud nemáme vakcínu proti SARS, ptačí chřipce, ebole nebo řadě nemocí, které se objevily během předchozích podání.
 • Ten klaun z Bílého domu přestavěl armádu, kterou Obamova administrativa paralyzovala a v prvním roce svého působení ve funkci propustila 214 klíčových generálů a admirálů.
 • Tento klaun v Bílém domě objevil zobecněnou pedofilii ve vládě a Hollywoodu a odhaluje obchodování s dětmi po celém světě a přináší děti domů se svými rodinami.
 • Ten klaun z Bílého domu pracuje zdarma a ztratil více než 2 biliony dolarů ze svých vlastních peněz, a to vše a ještě více udělal tváří v tvář neúnavné hrozbě a odporu ohrožených lidí, protože vědí, že jsou a budou vystaveni jako zločinci, kteří jsou znovu zvoleni.
 • Mnoho z vás ho nenávidí a zcela jím pohrdá. Jak je to pro něj zvláštní, protože i když ho nenávidíte, slouží vám a všem Američanům.
 • Co děláš kromě toho, že ho urážíš a směješ se, že se nakazil čínským virem???
 • A vraťte se prosím, abyste mě poučili o tom, čeho Biden dosáhl pro Spojené státy za jeho 47 let ve funkci?
 • Rozhoduje se mezi „klaunem“ a zkorumpovaným, samospravedlivým lhářem vidlicového jazyka, který mluví tiše.
 • USA potřebují silného vůdce, který se nebojí v případě potřeby nakopat a pomáhá lidstvu.
 • Otcovská postava není nutná, už ji máme.
 • Nepotřebujete lháře, protože slouží Hollywood, CNN, MSNBC, ABC, NBC, CBS a New York Times.
 • Nechcete, aby vám někdo pomáhal, ale nechcete překážku nebo šílené, senilní, zničené bažinaté monstrum.
 • Bůh žehnej Donaldu Trumpovi, nejlepšímu americkému prezidentovi, nejpohrdanějšímu v historii.

Cit. Elisa Michieletto via Ivan Holoubek


Bidenův úprk před demokracií

Obvykle to v povolebních Spojených státech amerických chodívá takhle. Hlasy ještě zdaleka nejsou sečteny, ale když už se výsledky v jednotlivých státech unie jeví, že jsou jednoznačné a počet potenciálních volitelů, kteří pak 14. prosince prezidenta formálně opravdu zvolí, dosáhne čísla 270, poražený kandidát zvedne telefon a zavolá vítězi, aby mu pogratuloval. Jinými slovy, uzná svoji porážku. Teprve pak vítěz pronese do kamer děkovný projev, ve kterém přijme své vítězství. Finální počty, kolik kde pro kterého kandidáta hlasovalo voličů, se pak ještě dlouho dopočítávají, ale na již známém výsledku to nic nemění.

Probíhalo to tak i v často vzpomínaném roce 2000, kdy se střetli za demokraty Clintonův viceprezident Al Gore s Georgem Bushem mladším, synem bývalého prezidenta stejného jména, za republikány. Když to vypadalo, že Bush získal i rozhodující Floridu, Gore Bushovi zavolal a pogratuloval mu k vítězství. Pak se ovšem zjistilo, že těch nesrovnalostí ve floridském počítání je víc než málo a Gore vzal svoje uznání porážky zpátky. Následovala žaloba na průběh voleb a přepočítávání hlasů. Přesněji děrných štítků, které floridští voliči mechanicky perforují. Někteří to ovšem dělali nedbale, a nejen to, takže se sáhodlouze licitovalo, který hlas pro koho platí a který ne. Krátce před 14. prosincem Nejvyšší soud poměrem hlasů pět ku čtyřem tohle licitování a přepočítávání zastavil, čímž de facto potvrdil Bushovu výhru.

Ke cti Gorea budiž přičteno, že to již nijak nerozporoval a verdikt přijal. Přesto by nám nemělo uniknout, že napadnout soudní cestou volební výsledek, který vzbuzuje pochybnosti, je zcela legitimní. V roce 2000 tak učinili demokraté. Spor moci výkonné řešila moc soudní. Prostě demokracie. Pomalá, nudná. Bush junior sám sebe v onom mezidobí neprohlásil zvoleným prezidentem a neučinila tak ani média.

Letos pozorujeme něco jiného. Poprvé v historii Spojených států došlo k masivnímu použití korespondenčních hlasů, které v některých státech ex post skokově změnily poměr hlasů. Existují mnohá svědectví o možném porušení pravidel, o možném falšování výsledků. Prezident Trump za těchto okolností svoji porážku neuznal, Bidenovi nezatelefonoval, aby mu pogratuloval, a naopak jeho právní tým podává řadu žalob v několika státech unie.

Co v tento okamžik udělala média? Co v tento okamžik udělal Biden? Média nepočkala na soudní verdikty. Naopak. Prohlásila Bidena zvoleným prezidentem. Biden to přijal. A od té chvíle v souručenství se spřátelenými médii pádí vpřed, aby vytvořil co největší dojem, že všechno je v nejlepším pořádku. Není.

Bidena prezidentem provolala ta samá média, která po čtyři roky nenechala na Trumpovi nit suchou. Ta samá média, která zcela odhodila jakoukoli masku objektivity a vyváženosti a spolu s Bidenem a jeho Demokratickou stranou vedla proti Trumpovi nesmiřitelnou předvolební kampaň. Ta samá média, která dlouhodobě vypouštěla do světa cinknuté předvolební průzkumy. Ta samá média, která nyní naprosto bezprecedentně vypnula Trumpův projev, projev prezidenta Spojených států amerických. Ta samá média, která nectí dávnou právní zásadu, že slyšena má být i druhá strana. Ta samá média, která si prvním dodatkem americké ústavy o svobodě slova vytírají zadek. Ta samá média, která již dávno zabila svoji vlastní důvěryhodnost.

A ausgerechnet Biden má dokonce tu drzost, že vyzývá Američany, aby se nyní sjednotili. Rozuměj, aby se sjednotili za ním. Za reprezentantem té Demokratické strany, která zvolení Trumpa prezidentem v roce 2016 nikdy nepřijala. Té Demokratické strany, která Trumpa nenechala normálně vládnout ani jediný den. Té Demokratické strany, která v boji proti Trumpovi podporovala dokonce i pouliční nepokoje. Té Demokratické strany, která kašle na standardní soudní procedury.

Té Demokratické strany, která se tak strašně bojí demokracie a jejích standardních postupů, pomalých a dlouhých, že před nimi utíká, seč jí síly stačí. A média spolu s ní. Proč? Proto, aby opticky navodily zdání, že je hotovo, že je vše jasné, že je vše nevratné. Přestože není hotovo, není vše jasné a nic není nevratné. Rozhodně ne zfalšované volby, pokud se soudní cestou prokáže, že skutečně zfalšované byly.

Kdyby volby tímto způsobem probíhaly v Rusku či Bělorusku, světoví politici by se už dávno předháněli v zavádění sankcí a v neuznávání problematicky provolaného prezidenta, a ne že mu posílají gratulace. Je to celé trapné, směšné a zároveň smutné.

A nebezpečné. Hodně nebezpečné!

Petr Štěpánek, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 252 × | Prestiž Q1: 12,58

+25 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top