Štítky článku: •  

Nouzový stav již jen jako krytí…

Současné řešení odpovědných za pandemickou situaci přešel v jejich panický strach, aby jejich rozběhlé obchody se stihly … do ukončení nouzového stavu. Ať to stojí, co to stojí — včetně životů.

Posledním vyvoleným je Hamáček, který nechal objednat naprosto zbytečné testy, jejichž vypovídající hodnota je zatížena více jak poloviční chybovostí. Testy pro děti školou povinné, když se již delší dobu ví, že toto je nejméně zdravotně ohrožená skupina obyvatel. Současně děti jsou poslední skupina, kde se ještě neprokázalo, že jsou ohroženi — z moci úřední. Rozumějte tomu tak, že ještě jsme je netestovali, abychom mohli sdělit, že „to“ mají taky. Je zajímavé, že předškolská zařízení a první dva stupně základní školy funguji zcela v pohodě bez zjevných problémů s nákazou. Pokládám si otázku, jaký je rozdíl mezi druhákem a páťákem. Z mého pohledu jen v jeho věku.

Sám jsem se opakovaně snažil nabídnout s kolegy řešení ve sportu a školství, tak i vím, že v minulém týdnu na vybraných školách proběhl pilotní projekt testování, nikoliv antigenním ale PCR testem. Jak je nyní z jednání Hamáčka [patrné], zcela marně, protože on již „nakoupil“ u Číňanů, možná i za asistence Tvrdíka s Prymulou na fotbale v tomto týdnu. Ono totiž vše souvisí se vším. Ekonomika celé naší země a nejen té „ryje držkou v zemi“. V té optice nerozumím tomu, proč nakupujeme v Číně, která zjevně není bez viny v tom, že ten problém celý svět řeší. Proč nevyužijeme a finančně nepodpoříme naše domácí řešení, která se nabízejí minimálně ve dvou prokazatelně funkčních PCR testech, které vyvinuli laboratoře českých universit. Možná proto, že jsou levnější jak ty čínské a muselo by se dělit více lidí.

Žijeme ve státě, který je zcela bezpochyby spravován nyní soldateskou peněz. A to včetně opozice, která selhala v době odmítnutí nouzového stavu v tom, že nevyvolala hlasování o nedůvěře Vládě, která byla v úzkých. Opozice politicky zcela selhala a argumenty, že Zeman by stejně znovu pověřil Babiše, jsou liché, protože dokud se některé věci nestanou, tak se jen předjímají.

V dosavadních řešeních pandemické situace selhalo vše. Počínaje testováním přes trasování až po očkování. U všech kroků jsme předem přesvědčování, že vše je nachystáno a ve chvíli aplikace — skutek-utek. Ministr Blatný je jen poslem špatných zpráv, kdy sděluje například, že se ruší trasování, protože je takový nárůst, že již to sledovat nejde anebo, že ukončuje pohotovostní stav ředitelů hygienických stanic z důvodu toho, že vlastně jsou v pohotovosti stále.

Korunou všemu nasadili odpovědní včera, když vyhnali všechny lidi do obchodu tím, že sdělili, že od úterka do obchodů nebude smět nikdo, kdo nebude mít respirátor. Když došly respirátory, tak byly vykoupeny i roušky, protože se mají zdvojit. Já nevím, co budeme od úterý jíst, jelikož jsem na chatě a tady nikdo roušky a respirátory jednak po vesnici nenosí a i je zde nikdo neprodává.

Je viditelné, že jak se říká „levá ruka neví, co dělá pravá“, respektive, že se dělá jen vše proto, aby stále platil nouzový stav, protože ten je dobrou příležitostí na řešení nikoliv pandemické situace, ale finanční situace zainteresovaných. Je to takové politické krytí nepravostí — politiků.

Útěchou jejich svědomí může být to, že deset milionů lidí v české kotlině je z globálního hlediska zcela nepodstatných. Nečetl jsem pandemický zákon, ale pochybuji, že by v něm bylo nějaké trestněprávní ujednání v případě vědomého pochybení odpovědných — a že jich je.

Takže nám zbývá jen jediné a to víra v to, že situaci přežijeme a vyrovnáme se s ní, každý podle svých schopností.

Píše pan Oto Kaděrka na kaderka.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 262 × | Prestiž Q1: 11,43

+21 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top