Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

adm        

Svobodný svět, článek

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 3 min.

Kdo ochrání naši elitu před vlastním lidem?

Včera jsem vyrazil na oběd dost pozdě. Lokál byl už skoro prázdný, jen dva měšťáci v uniformě, jeden vysloužilý policajt a dva postarší týpci nahlas probírali politickou situaci, politickou korektnost a uprchlíky. Slyšel jsem každé slovo.

Za 25 minut byla, ve vzájemné shodě, spáchána nejméně desítka verbálních zločinů, od rasizmu, přes xenofóbii, homofóbii, živočišnou nenávist k islámu a imigrantům, podporu hnutí, směřujících …, urážky náboženství až k přípravě diskriminace. Nezapomněl jsem něco? Vyjádření stran jednotlivých veřejně činných osob by také mohly být příčinou mnoha soudních sporů.

Nezapomenu na školení státních policistů, stran beztrestného zabezpečení vlastního pozemku proti nenechavým opálencům. Jak připravit „pastičky“ a jak se posléze vyhnout trestní zodpovědnosti, co říkat a neříkat.

Nezapomenu také na až zoufalou nenávist jiných policistů, kterým bylo zabráněno ochránit místní opuštěné šachty před etnicky monotónními sběrači kovů. Jejich nenávist k systému, který preferuje gaunery před spořádanými občany. Každý z nich by mohl být velmi úspěšným řečníkem na „extrémistické“ manifestaci a Vandas by byl v porovnání jen umírněným levičákem…

Nedávno vyděsil pány ministry únik průzkumu mínění v armádě. Ukázalo se, že loajalita k dnešní elitě skutečně není taková, jakou by si ji páni ministři přáli mít. Kupodivu průzkum ukázal poměrně ucházející loajalitu k občanům a vlasti. Věc byla poměrně rychle zametena pod koberec, pánové nakonec vcelku rozumně konstatovali, že s tím v principu nedá nic dělat.

Položil jsem si otázku, zda, až půjde do tuhého, budou tito lidé hájit dnešní elitu a její mocenský systém? Pochybuji o tom.

Elita má značný problém. Řadoví členové silových složek se většinou rekrutují z nižších společenských vrstev. Jsou to lidé, kteří nejsou dost chytří, aby se stali intelektuální elitou, a nejsou dost hloupí na to, aby se stali pomocnou manuální pracovní silou. Nejsou to absolventi dnešních ústavů marxismu-leninismu, přezdívaných filosofické fakulty. Jsou to lidé s průměrným vzděláním, s velkým kontaktem se skutečnou realitou a tvrdostí života. Bylo a je s nimi zacházeno jako se spotřebním materiálem, a často slouží hlavně jako médium pro tunelování státního rozpočtu pomocí zmanipulovaných veřejných zakázek. Nemusíme chodit daleko, stačí si od insiderů poslechnout hodnocení policejní výstroje, kterou je možno považovat za systémovou neúctu k jejich práci.

Shrnuto, podle mého názoru zaměstnanci silových složek České republiky v principu sdílejí většinové názory občanů na oficiální ideologii, elitu, problémové menšiny i migraci. Elita musí být velmi opatrná v nasazování těchto složek proti většinové společnosti, protože to vždy nemusí dopadnout tak, jak si představuje. Nemluvím o nějakém povstání, tak daleko nejsme ani náhodou, ani si to nikdo nepřeje. Mluvím o pasívní rezistenci, úmyslné nečinnosti a drobného sabotování mocenských rozhodnutí, která bude mít v důsledku velmi podobné účinky.

Členové silových složek totiž nežijí v jiném světě, jako většina našich politiků, nemají jistotu případné placené emigrace, ani trafiky od zahraničních vlivových skupin. Jejich osudem je žít mezi námi. V dobrém i zlém.

Uvažoval v listopadu 2015 Kapitán Nemo

 

Oni mají opravdu strach!

Moto: Všechno už tu bylo a člověk nemusí ani žít až tak dlouho, aby zažil opakování.

Když jsem včera psal článek [výše], zpochybňující loajalitu řadových členů českých silových složek vůči současné elitě a ideologii, ani jsem netušil, že je to téma takto aktuální a elita si tento problém začíná uvědomovat. Tento zásadní článek naznačuje, že se pánové opravdu bojí a začínají jednat.

Poradce náčelníka generálního štábu Ludvík Cimburek dostal pokyn k mediálnímu prohlášení, které podle prvním krokem k „nápravě“ nesprávného myšlení osob okolo silových složek.

Kromě obvyklého vyhrožování osobám s jiným smýšlením, přičemž tím je míněna i podpora stávajícího, demokraticky zvoleného prezidenta, obsahuje i jeden až dojemně vystrašený výrok. Zájemci o práci u těchto prý musí podepsat papír, že nepodporují zášť proti skupině obyvatel a tou jsou prý i čeští politici. smile Prohlásíte-li, že většina našich politiků je banda zkorumpovaných zlodějů a US-EU rektáních alpinistů, opovrhující vlastním národem, dopouštíte podle pana poradce trestného činu, šíření nenávisti vůči „skupině obyvatel“. Opravdu bizarní.

Pan poradce užívá k vyhrožování všeho, co mu slina na jazyk přinese. Odpůrci ideologie, tedy pokud je přímo nezavřou, budou v hledáčku BIS, protože jsou to ruští agenti, či „potenciální“ agenti nejmenovaných států. Nebudou moci získat práci u armády ani u policie. Dokonce se nebudou moci ani stát členy aktivních záloh.

To všechno už jsem jednou zažil. Za mého mládí byla pro tyto profese také nezbytná „podpora politiky KSČ“. A z aktivních záloh chce pan poradce vypěstovat něco na způsob Lidových milicí, takovou ideově čistou, dobrovolnickou organizaci, „ozbrojenou pěst dělnické třídy“, připravenou udělat vše, co přikáže strana a vláda. Čo to táram, ozbrojenou pěst našich „demokratických“ a „multikulturních“ sil, připravenou bojovat ve všech těch demokratických a nezbytných válkách po boku našich drahých spojenců.

Vy dříve narození, prosím neříkejte jim, jak ten pokus dopadne. Ještě by omylem mohli vymyslet něco chytřejšího. wink

Dokončil Kapitán Nemo z paluby Nautila téma druhý den

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 224 × | Prestiž Q1: 8,98
14 plus Známkuj článek minus 0
Interní diskuse

Kdo ochrání naši elitu před vlastním lidem?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse