Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Rabatský proces podle soudruha Metnara

„Hele, tady čtu, jak se velkomožný pán, generál, premiér… no prostě Andrej rozčiluje, že ministěr Metnar tuná v Marakéši nič něpodpísal. A že je to lež, kterou šíří jeden server. Tak jsem si to hledal a henten server, co šíří ty lži, je Evropská komise.

Pan ministr Metnar k tomu říká, že ten Rabatský proces, že to není jednoduchý proces, není. To je proces, bych řekl, v kterým se ne každý dost vyzná a proces, do kterýho mohou vstoupit nepřátelé. A vypadají přitom jako přátelé, určitou dobu. No a proto musíme, bych řekl, velice se věnovat těm otázkám.

Mám na mysli tu ideologickou práci, osvětlovat ty podstaty toho euromarxismu znova, osvětlovat tu naši cestu, tu naši minulost i tu naší přítomnost, nedovolit aby to někdo zkreslil, vydával to za souhrn omylů, celou tu historii. No prostě musíme stavět na tom pozitivním a jít dál. A věci, který jsme dělali špatně neopakovat, který jsme dělali dobře a je možný tou metodou to dělat i dnes, dělat. A věci, který jsou před námi a není ta metoda vyzkoušená, nejde to dělat po staru, musíme experimentovat, učit se, zkoumat prostě od druhých. A nekopírovat všechno, od A do Z, každý má svý podmínky.

On pan ministr taky říká, že má dojem, že byl na nějaké úplně jiné konferenci. No, to by sedělo. Červenej Hrádek a Marakéš — to se poplete raz dva.

A tak by mě docela zajímalo, proč Maďaři odmítli podepsat, protože ta deklarace je celá taková krásně slunná… Já se jen obávám, že Maďar si prostě přečetl, co podepisuje a Metnar ne. Což je u příslušníka pohotovostního pluku SNB sice ne právě překvapující, ale u ministra české vlády bych očekával krapet více pozornosti. Nebo jak pan Metnar překládá např. pasáž „…to promote a balanced narrative on migration and diasporas, based on facts and highlighting their positive contribution to the development of societies in countries of origin, transit and destination“? Nebo klíčová slova dokumentu „Development benefits of migration and addressing root causes of irregular migration and forced displacement“?

Ten dokument je naprosto v pořádku pro země jako je Togo, Nigérie, Senegal, Gabon, Ghana… — ale proč se do toho zapojujeme my?! Jen tak pro legraci — nevíte někdo, proč tam není podepsané třeba Lichtenštejnsko?

Pan ministr Metnar tvrdí, že je to jen politická deklarace a nemá to pro nás žádný dopad. Aha… A nevíte, co si pan Metnar představuje pod slovy „implementation of the Marrakesh Programme for 2018-2020″?“

Přebírá pan Ivan Štámek od TT na FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 271 × | Prestiž Q1: 8,47

+12 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Rabatský proces podle soudruha Metnara

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top