8 důvodů, proč by se naše republika měla přejmenovat na Absurdistán
Sdílet článek:

Víte, co je na současné situaci v Evropě, potažmo u nás, absurdní?

1.) Naše republika je velmoc ve výrobě elektřiny, přes to ale elektřina u nás zdražila nejvíc z celé EU.

2.) I přes energetickou krizi a problémy s ní související Evropská unie neopustila šílené plány typu Green Deal a nadále prosazuje „bezuhlíkovou ekonomiku“ a „klimaticky neutrální Evropu“. Že je to v podstatě sebevražda a že těmito plány naši planetu vůbec nezachráníme, je šéfům EU úplně jedno.

3.) Řítí se na nás energetická krize, inflace, zdražování a další problémy, které jsme si většinou nadělali sami, ale v naší společnosti se místo toho řeší jiné „problémy“ – genderově neutrální WC, manželství pro všechny, kolik je vlastně pohlaví a tak dále.

4.) Do toho všechno naši politici přilévají olej do ohně: Markéta Pekarová-Adamová lidem vzkazuje, aby si – až jim bude zima – prostě vzali další svetr, dokonce se kvůli tomu založilo speciální webovou stránku; premiér Fiala demonstranty proti tomu všemu strká do jednoho pytle s ruskými šváby; strana ministra vnitra Víta Rakušana se zmítá v aférách a kauzách…

5.) Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš v této nelehké době chce spustit Digitální informační agenturu (DIA), která má stát skoro miliardu korun. Proti jsou odbory, Svaz průmyslu a dopravy a další. Argumentují tím, že DIA není vůbec potřeba a že v zavedených pořádcích udělá akorát chaos. Okamura je ještě ostřejší – má se jednat (cituji): „…jen o trafiky a korýtka pro neúspěšné komunální politiky Pirátů.“

6.) Premiér a s ním i celá pětikoalice nám neustále tluče do hlavy, že jsme ve válce. S kým? Nikomu jsme válku nevyhlásili, ani nás nikdo nenapadl, a pokud vláda myslí na Ukrajinu, ta není ani v NATO nebo EU. Něco jiného je dodávat na Ukrajinu humanitární pomoc a pomáhat obyčejným Ukrajincům utíkajícím před válkou, a něco jiného je posílat na Ukrajinu bezhlavě zbraně, tím válku ještě prohlubovat a současně tak provokovat nejsilnější jadernou velmoc na světě, která nás jen tak mimochodem drží v šachu svou ropou a plynem, kterou od ní k nám dovážíme. To je na rovinu řečeno šílenost.

7.) Blíží se zima a mezi lidmi panují obavy, jestli bude čím topit. A premiér místo aby něco pro lidi udělal, odcestuje i s několika ministry do Kyjeva a se Zelenským řeší poválečnou obnovu Ukrajiny…

8.) Od vypuknutí energetické krize se začaly ozývat hlasy pro zastropování cen energií. Nejhlasitější v tomto směru byla – jak jinak – opozice. Chtěla podobné zastropování jako tomu bylo v Polsku nebo v Maďarsku. Vláda se zastropování dlouho vyhýbala, odmítala ho jako „plán populistů“ a že to ohrozí českou ekonomiku. Náhle ale otočila – energie zastropovala a začala se chlubit jak je to dobrý nápad, který „vzešel z jejich hlav“ a jak zastropování pomáhá lidem.

9.) Již zmíněná Markéta Pekarová-Adamová a Hayato Okamura si odletěli na návštěvu Polska. To by nebylo nic špatného, kdyby na tak krátkou vzdálenost neletěli letadlem (které vyprodukuje daleko větší množství škodlivin než např. auto) a přitom nevybízeli český lid k šetření ve všech možných oblastech a k (mimo jiné) nošení svetrů. Inu, kážeme vodu, pijeme víno…

A víte, co na tom všem je absurdní úplně nejvíc? Že se jednou této podivné době bude říkat „staré dobré časy“…

 

Rudolf Gajdoš, blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*