Štítky článku: •  

Politicky nekorektní pravda o IQ

Společnost rovnosti vůbec neznamená, že všichni budou mít stejné výsledky.

Moderní svět se pyšní, že nepodporuje diskriminaci. Pročež se zavádějí programy, jejichž výsledkem je rovnoměrné zastoupení všech skupin obyvatelstva podle jejich příslušnosti k nějaké skupině.

Pokud je ve společnosti 50 % žen, každou školu by mělo absolvovat 50 % dívek, jinak je to diskriminace. Pokud je ve společnosti 10 % Cikánů, je rasismem dané společnosti jestliže při přebírání diplomů nevidíme 10 % studentů dané skupiny. V západních zemích s různorodým rasovým zastoupením se zavádí program „affirmative action, který zvýhodňuje nebílé příslušníky společnosti.

Je to celé nesmysl. Pozitivní diskriminace je diskriminací bez přívlastku a mění společnost na nerovnou. Otázka pak zní, co s tím?

Rovná společnost je ve skutečnosti společností rovných příležitostí. Test na náročnou školu má být náročný a kdo ho udělá, může studovat. Je jedno, zda jde o muže, ženu, bělocha, černocha, žida, nebo v našich podmínkách Cikána. Trh nemá určovat, kdo může podnikat na základě příslušnosti ke skupině, ale pouze na základě schopností se prosadit.

Bohužel, dnešní levice tento princip ignoruje a popírá, že jsme všichni různí. Výzkumy přitom dokazují, že napříč různými rasami je různé rozdělení „inteligence“ (IQ). Židé svou uzavřenou selekcí trvající tisíce let při preferování „chytrosti“ vytvořili unikátní skupinu, kde je průměrné IQ podstatně vyšší než u okolní populace. Asiaté z jihovýchodní a východní části kontinentu mají vyšší IQ než Evropané a ti mají zase vyšší než hispánské obyvatelstvo s významným vlivem domorodého obyvatelstva. Na konci žebříčku jsou pak příslušníci černé rasy.

Rozdělení pravděpodobnosti (Laplace-Gaussovo rozdělení) nic neříká o konkrétních předpokladech každého jedince. Pokud je Asiat hloupý, na univerzitu se nedostane na úkor inteligentního černocha, ačkoli průměrné IQ je pro celou skupinu posunuté o 20 bodů na stranu Asiatů.

Thomas Sowell, známý autor a filozof, je černoch. Nikdo ho nemůže obviňovat z rasismu. Přesto veřejně říká, že průměrné IQ černošské populace v USA je o cca 15 bodů nižší než bělochů. S tím pak souvisí i větší úspěchy bělochů v oblastech, kde na IQ záleží.

Stejný postoj zaujímají pak i další lidé (anglicky)

Zajímavé shrnutí na toto téma přinesl Jared Taylor z American Renaissance. Videa s českými titulky si můžete prohlédnout zde — první část, druhá část.

Závěr

Společnost, která ve jménu boje proti rasismu a jménem boje za rovnost zavádí různé programy a zvýhodňování je rasistická totalitní společnost. Čím více se soudruhům nedaří realizovat „rovnost“, tím tvrdší metody aplikuje. Výsledkem je pak totální kontrola společnosti na základě genderu, rasy, náboženství apod.

Pokud se máme postavit uvedenému trendu, je třeba přijmout zásadu rovnosti šancí. Každý člověk má právo studovat, podnikat, snažit se o úspěch a nikdo nemá právo bránit mu kvůli jeho barvě pleti, původu či náboženství. Strany, organizace a jednotlivci, kteří naopak jménem politické korektnosti hlásají — všichni jsme si rovni a proto je nutné násilím přinutit společnost aby byla rovnost zachována ve výsledcích, jsou ve skutečnosti předvojem ideologie, se kterou jsme měli v minulosti smutnou čest se seznámit. Různí „bojovníci za rovnost“ jsou pohrobci lidí jako Goebbels, Stalin, Mao nebo Pol Pot. A tak je třeba se k nim stavět.

Uvádí slovenský server SlobodnýVýber.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 354 × | Prestiž Q1: 15,57

+35 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Jozef

Článok je absolutne pravdivý, logický, skoro až trivialne jednoduchý a jasný.
Moja otázka je : PREČO je dnes vôbec potrebné písať takéto jednoduché, triviálne PRAVDY ??? Snáď už sú LŽI také silné a rozšírené, že PRAVDU už ľudia nepoznajú ???

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top