Aféra příštího prezidenta
Sdílet článek:

Volby v Česku a Německu pravděpodobně nevnesou světlo do evropskounijní hnití. Naděje na změnu všeho se rýsuje ve Francii, je spojená se jménem Eric Zemmour. Zemmour se ještě nedeklaroval prezidentským kandidátem a už přišel o novinářský job ve francouzské televizi a novinách, údajně se tato činnost neslučuje s rolí prezidentského kandidáta, byť jenom potenciálního. Televize CNEWS, z které Zemmour udělal nejsledovanější publicistický kanál, se okamžitě po jeho odchodu propadla ve sledovanosti. V Paris Match před dvěma dny  publikovali intimní fotografie Zemmoura a jeho poradkyně  Sarah Knafo na pláži. Vzhledem k tomu, že se nedeklaroval kandidátem a je tedy privátní osobou, chápe se to jako brutální narušení soukromí a případem se budou zabývat soudy, je vyhlídka, že Paris Match přispěje velkou sumou do Zemmourovy prezidentské kampaně. Od včerejška jsou fotografie z pláže hlavním debatním tématem francouzských publicistických pořadů.

 

Nedeklarovaná kandidatura Erica Zemmoura vykazuje stálou růstovou dynamiku, jeho rating jde nahoru. Eric Zemmour se má utkat dnes (23. září) v televizi BFM v téměř prezidentské televizní debatě s vůdcem francouzské levice Mélenchonem. Střetnou se dva rozdílné pohledy na imigraci, muslimy, bezpečnost, ekologii, zdravotnictví… Rating Zemmoura i Mélenchona se pohybuje kolem 11%. Za Mélenchonem stojí levicová sekta Insoumis, Mélenchon kandidoval ve třech posledních prezidentských volbách a jeho politický potenciál se už vyčerpal. Debatér je to ovšem velmi dobrý, v jeho straně se dlouho diskutovalo má-li vůbec smysl se Zemmourem debatovat, nakonec Mélenchon rozhodl „je nutné debatovat s organickým intelektuálem pravice, který publikoval Francouzskou sebevraždu“.
.
Doba velmi přeje osobnostem vyznávající suverenismus, do prezidentského klání jich vstupuje několik a je paradoxem, že si mohou  být vzájemně velmi nebezpeční. Pokud nenajdou společnou řeč je reálná možnost, že macronie se bude opakovat dalších pět let. Národní tábor je rozdělen: eurokritická RN Marine le Penové, Florian Philippot a jeho Patriotes, Francois Asselineau a jeho frexiters, Nicolas Dupont-Aignan s Evropou svobodných národů, Georges Kuzmanovic s levicovými suverenisty, Eric Zemmour a další. Všichni tito kandidáti hlásají redukci imigrace, tvrdou asimilační politiku, politiku národní identity a demarkaci od Evropské unie. Politika národní identity a státní suverenita jsou dvě strany jedné mince, bez státní suverenity nelze uchovat národní identitu žádné evropské země. Křesťanskodemokratický prezidentský kandidát Jean-Fréderic Poisson, pohybující se v jednoprocentním pásmu prezidentské popularity, před pár dny oznámil, že v případě Zemmourovy kandidatury, odstoupí z volebního klání a vyzve své příznivce, aby dali hlasy Zemmourovi. Podle sondáží veřejného mínění v otázkách imigrace je z francouzských politiků nejvěrohodnější Le Penová s 39% následovaná Zemmourem (31%), Macron je až třetí s 27% a následují další. Kupodivu historik Zemmour má vysoký kredit i v ekonomických otázkách (20%). V Macronově okolí se Zemmourova kandidatuta bere velmi vážně, ministr vnitra Darmanin se před poslanci vládní strany vyjádřil: „Zemmour brzo předstihne v sondážích republikány, protože voliči republikánů jsou dezorientovaní..“, nicméně ministr vnitra doufá, že většina pravicových republikánů dá hlas Macronovi.
.

LIBOR ČÍHAL
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*