Americká viceprezidentka konečně přišla na to, proč je tak neoblíbená
Sdílet článek:
Americká viceprezidentka Kamala Harrisová označila „skutečnou“ příčinu, která stojí za propadem její popularity. Nemůže za to její nekompetentnost či neschopnost zvládnout úkoly, kterými byla pověřena. Může za to její rasa a pohlaví. O radu proto žádá další „úspěšnou“ političku – Hillary Clintonovou.

Kamala Harrisová patří mezi nejméně oblíbené americké viceprezidenty. Po necelém roce úřadování ji negativně hodnotí až 52 % Američanů. Lépe na tom byli dokonce i Mike Pence či Dick Cheney.
.
Harrisová se nyní potýká s odchodem svých poradců i obtížnými úkoly, které jí uložil prezident Joe Biden. Mezi ně například patří i řešení příčin migrace. Za ně sklízí málo pochvaly, ale hodně kritiky.

.

„Paní Harrisová řekla svým spojencům, že mediální zprávy o ní by byly jiné, kdyby byla stejná jako jejích 48 předchůdců, kteří byli všichni bílí a muži,“ cituje americký deník New York Times informovaný zdroj.

.
Harrisová je nejen první ženou, ale i první Afroameričankou, která se ujala tak vysoké funkce, která byla vždy považována za velmi složitou. Nízké ratingy jsou pro Kamalu Harrisovou obzvláště nepříjemné vzhledem k jejím prezidentským ambicím. Ostatně, během minulých prezidentských voleb se pokoušela probojovat přes demokratické primárky. Porazil ji však Joe Biden, který ji nakonec uvedl do úřadu viceprezidenta.
.
Aby se vyrovnala se skutečností, že ji média údajně šikanují kvůli jejímu pohlaví a rase(Harrisová je Afroameričanka i jihoasijská Američanka), obrátila se se žádostí o radu na bývalou první dámu a americkou ministryni zahraničí Hillary Clintonovou. Ta na dohady o předsudcích vůči Harrisové přisvědčila.
.
„Je tam dvojí metr. Je bohužel živý a zdravý,“ potvrdila Clintonová deníku New York Times.
Sama Clintonová má bohaté zkušenosti se svalováním viny za vlastní úspěchy na ostatní. Za prohru v prezidentských volbách v roce 2016 vinila „pravicové spiknutí“, ruského prezidenta Vladimira Putina a ruské hackery, tehdejšího šéfa FBI Jamese Comeyho a v neposlední řadě média za to, že psala o jejích uniklých e-mailech.
Hořký pocit porážky ji nadále neopouští, což předvedla před dvěma týdny, kdy se rozhodla přečíst svůj připravený projev pro případ vítězství ve volbách. Při jeho čtení ronila slzy a vzlykala.
.
Právě s Clintonovou se Harrisová setkala v listopadu v Bílém domě, aby probraly, jak má dále postupovat. Clintonová se již nechala slyšet, že opětovné vítězství Donalda Trumpa, který svou další kandidaturu nevylučuje, bude znamenat konec pro demokracii.
.
Kromě toho se Harrisová s prosbou o radu obrátila i na bývalé ministryně zahraničí Madeleine Albrightovou a Condoleezzu Riceovou i na bývalou německou kancléřku Angelu Merkelovou. Zda jí bývalé političky poradily, že má splnit úkoly, kterými byla pověřena, článek neuvádí.
.

SPU
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*