Americké ministerstvo popírá nárůst onemocnění mezi vojáky
Sdílet článek:

Podle ministerstva k nárůstu onemocnění nedošlo, chyba byla v datech z minulosti. Pochybovat o vakcíně je v USA nově akt terorismu. Data z pojišťoven za rok 2021 překvapily. A výjimečný stav v Kanadě.

Subjektivní výběr zpráv, o kterých se příliš nepíše. Kompletní informace v odkazu na konci článku.

(1) Dramatický nárůst onemocnění v americké armádě

Počátkem února zaslal senátor Ron Johnson dopis americkému ministrovi obrany, ve kterém ho žádá o vysvětlení značného nárůstu výskytu rakoviny, nervových onemocnění a dalších zdravotních problémů mezi příslušníky armády v roce 2021 v porovnání s průměrem předchozích pěti let. Podle lékařů ministerstva obrany, kteří se rozhodli promluvit, může tento nárůst souviset s očkováním vakcínou proti nemoci Covid-19.

Dopis uvádí například následující nárůsty onemocnění: Hypertenze 2 181%, nervová onemocnění 1 048%, roztroušená skleróza 680%, zhoubné nádory zažívacího traktu 624%, tachykardie 302%.

Senátor upozorňuje ministra obrany, že pokud by došlo k jakékoli odvetné akci proti třem lékařům, kteří se rozhodli promluvit, bude okamžitě zahájeno vyšetřování. Dále se dotazuje, zda je pravda, že byly z vojenské databáze odstraněny záznamy o výskytu zánětů srdce za období leden až prosinec 2021.

Podle lékařů, kteří vypovídali na slyšení organizovaném senátorem R. Johnsonem v lednu tohoto roku, představuje databáze Mininsterstva obrany velmi dobrý statistický vzorek, neboť se jedná o relativně neměnnou skupinu lidí, kteří jsou pod neustálým zdravotním dohledem.

Pozn. redakce: Jeden by spíš čekal soustředěnou snahu to objasnit.

(2) Ministerstvo obrany nárůst onemocnění popírá

Kontroloři dezinformací v organizaci Politifact označili tvrzení uvedená v dopise senátora jako nepravdivá. Svoji analýzu založili na prohlášení, které jim poskytl mluvčí Ministerstva obrany. Ten uvedl, že data za rok 2021 jsou aktuální a mohou vzbuzovat dojem, že došlo k nárůstu onemocnění. Nicméně tomu tak ve skutečnosti není, neboť podle mluvčího byly údaje z let 2016 až 2020 podhodnoceny”. Databáze ministerstva byla proto stažena k „identifikaci příčiny poškození dat a jejich nápravě”.

Podle právníka, který zastupuje tři vojenské lékaře, kteří se rozhodli promluvit, byly počty diagnóz z let 2016 až 2020 navýšeny tak, aby údaje z roku 2021 nevybočovaly z řady. Považuje za nepravděpodobné, že by vojenská databáze mohla po dobu pěti let vykazovat podhodnocená data bez toho, aniž by si toho někdo všiml.

Pozn. redakce: Jestli takhle probíhá kontrola dezinformací, tak je to stejné, jako když komunističtí kontroloři komentovali zprávy radia Svobodná Evropa. „Ptali jsme se na výboru a tam nám řekli, že Svobodná Evropa lže. Howgh!”

(3) Šíření dezinformací o pandemii je v USA akt terorismu

Americké ministerstvo vnitra oznámilo minulý týden, že za teroristickou hrozbu považuje šíření dezinformací, které zasévají neshody nebo podlamují důvěru veřejnosti ve vládní instituce”. Podle ministerstva se šíří zavádějící informace o nemoci Covid-19.

Oznámení ministerstva definuje dezinformace ve třech kategoriích a mezi dezinformace spadají i informace, které jsou faktické, ale jsou použity mimo kontext s cílem oklamat, poškodit nebo manipulovat”.

Označení dezinformací jako teroristické hrozby může mít závažné dopady, neboť zákon na ochranu země, který byl přijat po teroristických útocích 11. září, dává FBI a dalším složkám zvláštní pravomoce, pokud se jedná o teroristickou hrozbu.

Pozn. redakce: Asi inspirováno komunistickým pendrekovým zákonem a dotaženo k dokonalosti.

(4) Kvalita dat z klinických zkoušek je podle firmy Pfizer rizikem

V poslední výroční zprávě aktualizovala firma Pfizer výčet rizik, které mohou mít vliv na vývoj ceny akcií společnosti. Nově mezi rizika zahrnuje i další informace včetně výsledků auditu nebo inspekce, které se týkají kvality dat z předklinických nebo klinických zkoušek vakcíny a údajů o její bezpečnosti”.

Pozn. redakce: Nemusí, ale může to souviset s faktem, že v březnu je podle soudního rozhodnutí firma Pfizer povinna zveřejnit první velkou várku dokumentů, na základě kterých byla její vakcína schválena.

(5) Pojišťovny hlásí nárůst úmrtí v roce 2021

Podle Reuters: „ Obor pojištění byl globálně zasažen výplatou pojistného plnění z důvodu nemoci Covid-19 ve výši 5,5 miliardy dolarů v prvních devíti měsících roku 2021. Za celý rok 2020 to byly 3,5 miliardy dolarů. Podle zprávy pojišťovací firmy Howden z ledna tohoto roku očekávaly firmy z oboru v roce 2021 nižší výplatu z důvodu zavedení očkování.”

Člen představenstva jedné z velkých zajišťovacích firem, Hannover Re, která ‘pojišťuje’ pojišťovny, řekl: „Definitivně jsme vyplatili více, než jsem očekával na počátku roku 2021″.

Pozn. redakce: Všichni zjevně čekali, že se zavedením vakcín úmrtnost klesne. Ale ona stoupla. Nemělo by to být předmětem diskuze?

(6) Premiér Trudeau vyhlásil v Kanadě stav nouze

Kanadský premiér vyhlásil v reakci na přetrvávající demonstrace proti pandemickým opatřením stav nouze podle zákona, který byl naposledy použit v roce 1970 na potlačení separatistického hnutí.

Jeho zástupkyně uvedla: „Počínaje dneškem bude moci banka nebo jiná finanční instituce okamžitě zmrazit nebo zablokovat bankovní účet bez příkazu soudu. Federální orgány budou mít rozšířené pravomoci ke sdílení informací s bankami. Pokud se nákladní vůz účastní těchto nelegálních blokád, bude firemní účet zablokován. Bude mu zrušeno pojištění.”

Pozn. redakce: Nesouhlas s politikou vlády = přijdeš o peníze! Jak by o tom asi psal tisk, kdyby se to stalo třeba v Bělorusku?

(7) Kdyby to nebylo smutné, bylo by to….

Včera ráno zkolabovala moderátorka ranního zpravodajství německé televize ntv v přímém přenosu poté, co se ptala, proč není povinné očkování zavedeno dříve. Video zde.

Není to zdaleka první případ kolapsu před kamerami. Americká herečka H. Mcdonald propagovala tento měsíc ve své show třetí dávku očkování, aby ihned poté před kamerami omdlela a naštípla si lebku. Po návratu z nemocnice prohlásila, že čtvrtou dávku očkování vynechá.

Příčina obou incidentů není známa.

Pozn. redakce: Propaganda z jedné strany a cenzura odlišných názorů může vyvolat propagandu z druhé strany.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*