SYRZDARMA
Heslo „to zvládneme” se stalo mottem migrační krize. Pronesla jej v roce 2015 tehdejší německá kancléřka Angela Merkel. Poslední události v Angli ukazují, že na ostrovech to nezvládli. A o nezávislých médiích.
Subjektivní výběr informací z Anglie z posledních několika dní. Zdroj informací na konci článku s výjimkou názorů z internetu.
První trhlina
Možná první velkou kauzou v příběhu multikulturní anglické společnosti je skandál Rotherham. V roce 2014 vyšlo najevo, že 1.400 dětí ve městě Rotherham východně od Manchesteru bylo dlouhodobě sexuálně zneužíváno. Pachatelé byli „asijského” původu, ale úřady nekonaly, protože se bály obvinění z rasismu, pokud by zasáhly.
Média následně přinesla některé detaily případu. Dívky ve věku 11 let byly opakovaně znásilňovány více muži. Oběti, které chtěly promluvit, polili pachatelé benzínem a vyhrožovali jim zapálením. Další byly svědky brutálního znásilnění jako ukázka toho, co je čeká, pokud promluví.
Úřady se následně omluvily veřejnosti, že v případu Rotherham nepostupovaly důsledně.
Nekontrolovaná migrace
Od případu Rotherham uběhlo deset let. Počet ilegálních imigrantů od Anglie dramaticky stoupl po roce 2018. Podle oficiálních údajů jsou příchozí ze 70 % muži starší 18 let. Většina přichází z islámských zemí, na prvním místě jsou imigranti z Afghánistánu. Vláda imigrantům kromě jiného platí ubytování v soukromých domech nebo v hotelech. Na konci minulého roku platila britská vláda za ubytování ilegálních imigrantů částku 8 milionů liber denně.
Problém migrace se stal jedním z nejdůležitějších politických témat.
Demonstrace v Londýně
27. července proběhla v Londýně velká demonstrace, kterou zorganizoval nezávislý novinář Tommy Robinson. Podle médií se jedná o jednoho z nejnebezpečnějších pravicových extremistů. On sám o sobě říká, že bojuje proti třem největším nepřátelům západní civilizace: marxismu, komunismu a islámu.
Podle slov Tommyho Robinsona byla demonstrace v Londýně jednou z největších akcí anglických patriotů. Akce proběhla bez problémů.
Útok na tanečním kurzu
Na konci července zavraždil mladík ve městě Southport nožem tři dívky ve věku 6 až 9 let. Dalších šest dívek při útoku zranil. K útoku došlo během tanečního kurzu pro děti. Úřady zpočátku identitu útočníka nezveřejnily.
Na několika místech vypukly násilnosti, během kterých demonstranti zapalovali ubytovny, kde sídlí ilegální imigranti. Soudce následně povolil zveřejnit identitu pachatele, neboť chtěl podle vlastních slov zabránit šíření dezinformací a pachateli chybělo pouhých šest dní do dosažení věku 18 let, kdy už jeho anonymita není chráněna zákonem.
Tichý mladík
Vrahem tří dívek je Axel Rudakubana, syn přistěhovalců z Rwandy. Média ho popsala jako „tichého chlapce ze sboru, který nikdy neopouštěl domov a miloval zpěv”.
Násilné demonstrace v mnoha městech pokračovaly. Britská vláda zareagovala a premiér Keir Starmer vystoupil s prohlášením, na kterém zaznělo:
„Ti, kdo se podíleli na těchto násilnostech, pocítí zákon v plné síle. Garantuji, že budete litovat, že jste se na nepřístojnostech podíleli, buď přímo nebo jejich rozdmýcháváním na sociálních sítích.”
Dvojí metr policie
Velkým problémem pro britskou veřejnost je dvojí metr, který uplatňuje britská policie při demonstracích. Jeden z demonstrantů si napsal na transparent: „Klečeli jste před Black Lives Matter, nosili jste duhové šály, ale proti znepokojeným rodičům si vezmete plnou polní. Hanba!”
Na sociálních sítích se objevilo prohlášení tehdejšího poslance Keira Starmera z minulé doby:
„Byl jsem šokován smrtí George Floyda a odpovědí prezidenta Trumpa a amerických úřadů na mírumilovné protesty. Ti lidé se oprávněně dožadovali spravedlnosti. Minulý týden ukázal v plném světle rasismus, diskriminaci a nespravedlnost, kterou zažívají černé a minoritní komunity v Americe a Velké Británii.”
Když se neléčí příčina
V rámci policie se objevily hlasy, které popsaly problém podobně, jak ho cítí lidé v ulicích. Šéfová police v Hampshire napsala:
„Protestující mají společný zájem na ochraně britské suverenity, podpoře britských hodnot a zastavení ilegální imigrace, které je k dosažení těchto cílů nezbytné. Vláda musí připustit pravý důvod občanských protestů, chce-li jim zabránit. Zatýkání lidí je léčba symptomů, ale ne příčin.”
Britská vláda versus Elon Musk
Po jednání speciálního týmu Cobra Keir Steimer prohlásil mimo jiné, že zákony platí i pro vyjádření na internetu a že vláda nebude tolerovat útoky proti mešitám a muslimským komunitám.
Elon Musk na vyjádření premiéra reagoval krátkým dotazem na síti X: „Neměla by vláda chránit všechny komunity?” Následně v reakci na obrázky násilí uvedl: „Občanská válka je nevyhnutelná”. Britská vláda se proti tomu ostře ohradila a označila prohlášení o občanské válce za nezodpovědné.
Hlas lidu
Nezávislý novinář Konstantin Kisin:
„Britská média věnují tolik pozornosti platformě X a Elonu Muskovi a je pravdou, že neodpovědní lidé publikovali na X neověřené údaje. Stejně jako na ostatních platformách.”
„Dívaje se na to, o čem psala média, je zřejmé, že kdyby nebylo platformy X, nevěděli bychom, že gangy ozbrojených a maskovaných muslimů pobíhají po městech v zemi. Neviděli bychom je mlátit bílé obyvatelstvo. Neměli bychom další důkazy o dvojím metru policie. Jediné, co bychom měli, by byl schválený komentář. Sociální sítě mají ještě na čem pracovat. Ale nevrátíme se k tomu, aby vláda a média určovaly, co je pravda.”
Neznámý autor:
Tvrdit, že miliony normálních lidí jsou naštvaní z důvodu masové nekontrolované migrace, protože je Nigel Farage (pozn. redakce: lídr protiimigrační strany Reform Uk) vybláznil, je povýšenecké a není to pravda, protože to naznačuje, že jsou hloupí a nepřemýšlí. Lidé jsou naštvaní, protože jsou naštvaní, a ne protože jsou stupidní.”
Neznámý autor:
„Kdyby bylo možné problémy multikulturalismu dát za vinu lidem, kteří s ním nesouhlasí, potom by pánové Farage a Robinson mohli být vyhnáni do divočiny a problémy společnosti by odešly s nimi a společnost by se vrátila do multikulturní idylky.”
Jeremy Clarkson, autor pořadu Top Gear:
„Dnes jsem obklopen farmáři, zedníky a řezníky a celý den mi říkají, že imigrace je příliš. Ale když to řeknou nahlas nebo jdou na demonstraci, elity v Londýně jim říkají, že jsou krajní pravičáci nebo rasističtí násilníci. Ale z velké části nejsou. Premiér je svými prohlášeními sere.”
Pozn. redakce: Společnost, která povoluje pochody polonahých lidí ulicemi, ale zároveň důsledně vytečkuje každý vulgární výraz v médiích na znamení své morálky, je směšná.
Elon Musk
Elon Musk se k problému dezinformací na sociálních sítích vyjádřil takto:
„Platforma X dává okamžitou a rovnou možnost popřít cokoli nepravdivého prostřednictvím reakcí na příspěvek nebo za pomoci funkce CommunityNotes.”
„To samé nelze říci o médiích hlavního proudu, která neúnavně lžou, ale neexistuje způsob, jak se postavit jejich propagandě.”
Post scriptum
Britská média začala v posledních dvou dnech v éteru diskutovat o nutnosti nějakým způsobem zakázat platformu X nebo ji alespoň omezit.
Šéf anglických státních žalobců oznámil, že lidé, kteří na sociálních sítích publikují nebo přepošlou příspěvek, který může být hodnocen jako urážlivý nebo hanlivý, budou potrestáni.
Pozn. redakce:
Příspěvek, který může být hodnocen jako urážlivý, je stejně gumová definice, jako byl kdysi nedávno pendrekový zákon v této zemi. Říkal, že pro jeho porušení se stačí „účastnit akce narušující veřejný pořádek nebo ji podporovat.” Jeho krása spočívala v tom, že akce, která narušuje veřejný pořádek, je taková, o které policie prohlásí, že pořádek narušuje.
Navíc byla účast na akci důvodem pro okamžité rozvázání pracovního poměru. Prostě vyhazov aneb jak zlomit páteř většině obyvatelstva.
Je zajímavé, že v posledních dvou týdnech volají po blokaci platformy X nejvíce Nicolás Maduro z Venezuely a britská vláda.
V západní Evropě stejně jako v USA se v posledních letech stala progresivní levice stranou zastupující zájmy nejbohatších vrstev, migrantů, byrokracie a lidí na ní napojených. Pracující lidé v podstatě nemají zastoupení, protože strana, která by chtěla hájit jejich zájmy, musí řešit migraci a tím se automaticky stává krajně pravicovou.
Buďte první kdo přidá komentář