Novinky

Bidenův poradce Fauci: Nemocnice nadhodnocují počty dětí hospitalizovaných „kvůli covidu“
Sdílet článek:

Několik zpravodajských serverů sice uvedlo, že v posledních dnech se zvýšil počet hospitalizací dětí s covidem-19, ale ředitelka Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Rochelle Walenskyová v samostatném rozhovoru uvedla, že většina dětí není hospitalizována kvůli tomuto viru. Jsou hospitalizovány s jinými zdravotními problémy a náhodou jsou pozitivně testovány, uvedla.

Když byl Fauci v rozhovoru pro televizi MSNBC dotázán na nárůst počtu hospitalizací, řekl, že „kvantitativně máme mnohem více lidí, kteří se nakazili, včetně dětí“.

„I když je hospitalizace dětí procentuálně mnohem, mnohem nižší než hospitalizace dospělých, zejména starších osob,“ řekl Fauci 29. prosince, „když máte tak velký objem infekcí mezi dětmi, i při nízké míře nakažlivosti stále uvidíte mnohem více dětí, které budou hospitalizovány.“

Fauci pak uvedl, že „pokud se podíváte na děti, které jsou hospitalizovány, mnoho z nich je hospitalizováno s covidem, na rozdíl od dětí, které jsou hospitalizovány kvůli covidu,“ tedy nemoci způsobené čínským virem.

„Pokud dítě přijde do nemocnice, je automaticky testováno na covid. A jsou započítány jako osoby hospitalizované kvůli covidu,“ poznamenal Fauci. „I když ve skutečnosti tam mohou jít kvůli zlomené noze, zánětu slepého střeva nebo něčemu podobnému. Takže se nadhodnocuje počet dětí, které jsou, cituji, ,hospitalizovány s covidem‘, na rozdíl od dětí ,hospitalizovaných kvůli covidu‘.“

Fauciho komentář pro televizi MSNBC z tohoto týdne znamená významnou změnu v informování o případech covidu-19 – skeptici vládní politiky totiž již několik měsíců spekulují o tom, že celkové počty úmrtí a hospitalizací na covid mohou být zkreslené.

Začátkem tohoto roku například dva kalifornské okresy po použití nového přístupu revidovaly své celkové počty úmrtí na covid-19.

Fauci a Walenskyová se také nedávno veřejně vyjádřili, že údaje naznačují, že varianta omikron zřejmě způsobuje méně závažná onemocnění a méně hospitalizací než předchozí varianty. Jiní představitelé veřejného zdravotnictví však varovali, že omikron, který vedl k rekordním případům covidu, může vést k zahlcení nemocnic.
„Jsme stále na samém počátku této současné vlny,“ řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci guvernér státu Louisiana, demokrat John Bel Edwards. „Leden bude velmi, velmi náročný.“

Přeloženo z původního článku newyorské redakce. Článek byl redakčně zkrácen.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*