Blahodárná finská sauna
Sdílet článek:

Finské sauny se v poslední době staly velmi oblíbeným místem pro relaxaci a odpočinek. Mají mnoho pozitiv a z historie byly známé již mnoho let předtím. Pokud si někdo chce pořídit saunu domů, je to jistě velká výzva, která vyžaduje nejen náklady, ale i čas. Každý by si měl pak ujasnit, jaký by měl být výsledek.

Něco málo z historie

Sauna podle pověsti byla stará dřevěná chalupa, jejíž děravou střechou padaly kapky deště přímo na rozpálená kamna. Pára a vysoké teploty udělaly z místnosti saunu a její funkce zůstala dodnes. Je jen vylepšená a modernější. Finská sauna je dle jednoho přísloví nejlepším lékem pro chudé. Pobyt v sauně ovlivňuje lidské tělo po zdravotní stránce, dodává mu sílu a zvyšuje jeho obranyschopnost. Pro Finsko má sauna velký význam. Jde v podstatě o národní tradici, kde vládne klid a v sauně je zakázáno se hádat nebo se dokonce zlobit na ty druhé. Každopádně sauna začíná být součástí domácího wellness a má to jistě i své výhody.

Na jakém principu finská sauna funguje

Skutečná finská sauna se vyznačuje velmi nízkou vlhkostí, která je kolem 10–25% a teplota je vysoká od 90 do 110 stupňů Celsia. Díky vysokým teplotám dochází k aktivnímu pocení a chrání tělo před přehřátím. Díky pocení se z těla vyplavují škodlivé látky a právě tento vztah má terapeutický účinek na tělo. Dokonce se zlepšuje fungování potních žláz a stimuluje se termoregulační funkce těla. V důsledku toho pot odstraňuje toxiny z našeho těla. Finská sauna navíc velmi dobře prokrvuje cévy a mozek, posiluje obranyschopnost a je také velmi účinná jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů.

Sauna na míru

Moderní technologie a různé inovace přispěly k tomu, že je možné pořídit si saunu i v malém bytě a třeba i v desátém patře panelového domu. V tomto případě se jedná o saunové moduly, které jsou již hotové a zde stačí jen instalace. Člověk si ovšem může pořídit saunu třeba i na zahradě svého domu, ale vhodným místem je i suterén domu. Sauny na míru tak nabízejí dokonalé a originální místo pro odpočinek pro všechny členy rodiny. Stačí najít tu správnou firmu, která se realizací sauny na míru zabývá. V takovém případě je využito každého centimetru místa a sauna může mít i atypický tvar, což ji dělá ještě originálnější.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: