Novinky

Česká televize produkuje výukové pořady o lesbismu, transgenderu, sexu a znásilnění. Programy doporučuje i dětem na základních školách
Sdílet článek:

Ve své zkušenosti čtenářka z Prahy uvedla, že její syn byl na druhém stupni české základní školy „vyučován“ v hodinách takzvané výchovy ke zdraví o homosexualitě a problematice „stejnopohlavního manželství“. Dětem v jeho třídě paní učitelka údajně promítala pořad České televize, v němž vystupují dvě lesbické ženy toužící po manželství. (zdroj)

Zmiňovaná analýza provedená v Německu objevila ve veřejnoprávním vysílání témata drog, sexu, transgenderu a kanibalismu, které jsou dětem běžně dostupné. My jsme se na žádost čtenářek zaměřili na výukový programu Edu na české veřejnoprávní televizi.

Na České televizi jsme nalezli videa o znásilnění, sexuálním styku (animovaná soulož), prostituci, lesbismu, homosexualitě, transsexuálech a další obsah. Všechna tato videa označuje Česká televize jako doporučená k výuce na školách, a to i na základní škole. Obsah je volně dostupný dětem, které se na stránky přijdou podívat.

V pořadu o lesbických ženách je hned v úvodním obrazu napsáno, že obsah „není vhodný pro děti a mladistvé“, ale zároveň pod videem Česká televize nabízí výukové materiály o tématu pro 2. stupeň základní školy.

Pracovní list pro žáky 2. stupně a středních škol uvádí: „V tomto pracovním listu si žáci procvičí a ověří znalosti spojené s rozdíly mezi registrovaným partnerstvím a manželstvím.“ (zdroj)

Česká televize dále k pořadu nabízí „Metodický komentář pro učitele 2. stupně a střední školy k pracovnímu listu Registrované partnerství vs. manželství“. (zdroj)

Zde minimálně postupuje Česká televize zmateně, neboť jako cílovou skupinu výukových materiálů uvádí děti z 2. stupně základní školy, což jsou děti ani ne ještě mladistvé, a zároveň v úvodu pořadu varuje, že „není vhodný pro děti a mladistvé“.

V českém prostředí je mladistvý v nejobecnějším smyslu osoba, která dovršila 15 let, ale nepřekročila 18 let věku. Tento termín se používá zejména v trestním právu, přičemž trestní odpovědnost mladistvých se vyznačuje některými odlišnostmi oproti trestní odpovědnosti dospělých. Na základní škole mohou někteří žáci dosahovat věku 15 let až v posledním 9. ročníku.

Jak ČT v popisce uvádí, jedná se o pořad podporující uzákonění manželství pro homosexuální a lesbické páry. „Lidé si často myslí, že registrované partnerství je manželství pro gaye a lesby. Mezi oběma institucemi ale existuje řada nemalých rozdílů, a to jak na symbolické, tak praktické rovině. Ty nejzásadnější se týkají vztahu k dětem. Svůj pohled na tuto problematiku přibližuje Michaela s Andreou, které vychovávají holčičku a společně čekají na lepší časy.“

Lepšími časy jsou, rozumějme, míněny „časy“, až bude uzákoněno stejnopohlavní manželství.

Výukové pořady“ ČT

Při zadání vyhledávání hesla „queer“ v obsahu České televize nalezneme řadu „výukových“ pořadů v rámci edu.ceskatelevize.cz na téma Alternativní průvodce současným queer světem. (zdroj) Queer, s původním významem „podivný“ nebo „zvláštní“, je dnes používán k souhrnnému označení „všech lidí, kteří se cítí být odlišní konceptu heterosexuality“, tedy od vztahu mezi ženou a mužem, který dle tradičních hodnot vede k zasnoubení, manželství a rodině.

Zde ČT nabízí programy jako Být sám sebou: narozen ve špatném těle, v němž představuje dívku, která se necítí být ani ženou, ani mužem. Pořad ČT předestírá otázku, zda je skutečně dostačující, rozdělovat lidské bytosti pouze na muže a ženy, a jako řešení nabízí název genderfluid

Tyto pořady nabízí Česká televize v sekci Edu jako téma Člověk ve společnosti, kde nalezneme další „výuková“ videa jako: Prostituce: Živí mě moje tělo (zde); Byla jsem znásilněna (zde); Příběhy transsexuálů: Život v jiném těle (zde); Historie třetího pohlaví (zde); Hvězdy české travesti show (zde) nebo Animovaný film „O sexu“ (zde) či Sexuální mýty v 21. století (zde). Všechna tato videa jsou označena jako „vhodná pro 2. stupeň základních škol“.

Videa se nahodile pohybují mezi vzdělávacími pořady o etice a etiketě, historii nebo zvládání šikany na školách. Vše dostupné dětem, které sekci České televize nazvanou Edu navštíví.

Ve vědecké analýze německých veřejnoprávních médií objevili němečtí autoři padesátistránkového spisu (pdf) v programech veřejnoprávních médií pro děti a mládež témata drog, sexu, transgenderu a kanibalismu a vyzvali německou veřejnost, aby tomu věnovala zvýšenou pozornost. „Veřejnost musí otevřít oči,“ upozorňují němečtí vědci.

Ohledně obsahu pořadů pro děti na veřejnoprávní České televizi zatím neproběhla žádná vědecká studie, o jejíž existenci by měla redakce povědomí.

Někteří rodiče jsou ale obsahem výuky na českých základních školách znepokojeni. Dozvěděli se o něm buďto během „koronavirové krize“, kdy děti musely dlouhé měsíce studovat z domova, nebo od svých dětí, které doma mluvily o obsahu výuky ve škole.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. Tohle je vše dost hnusné. Jsem bývalý kantor na základce, ale že bychom se někdy věnovali těmto zvrácenostem? To si za celých 42 let učení nevzpomínám.
  Spíš jsme se, nezávisle na tom, co kdo učí, věnovali posilování lásky k vlasti, k naší krásné zemi.
  A rozvíjení normálních vztahů mezi děckama. Ani ve snu ani děcka nikdy nenapadlo, zabývat se takovými „problémy“. Vždyť to je úplně mimo skutečný svět!
  Přiznat někomu 35. pohlaví? To vyřeší blížící se totální kolaps České republiky? A co takhle, vládo, něco konečně dělat, aby se ta nastávající tragédie alespoň trochu zmírnila?

  • To by se museli všichni oběsit a s nimi i jejich spolustraníci z Parlamentu. Obávám se však, že by jejich uvolněná místa v protektorátu okamžitě obsadili noví kolaboranti, jen čirou náhodou úplně stejné kurvy a úplně stejně pomatení nedouci…

 2. Je to jednoduché. Existují POUZE dvě pohlaví. Tečka. Máš ho? Jsi chlap. Nemáš jsi žena. Zdá se ti to málo? Jsi magor a vyhledej lěkaře. Naše chyba že se o tom vůbec bavíme. Statisíce let pilovala moudrá matka příroda samce,samice,párování,páření,ochranu a výchovu nové generace. TO a jenom TO je smysl existence všeho živého. Opravdu si homosexoprcobůzo ( LGBT) komunita myslí že lze přírodu překonat? Přechytračit? NEJDE! A kdykoliv jsme to zkusili,dříve či později jsme byli brutálně vyvedeni z omylu. Bude tomu tak i teď. Chlap,opravdový chlap je pevným bodem v životě své ženy a dětí. A žena je tím kdo mu tím bodem umožní být. Takhle to příroda vyprojektovala. To se osvědčilo. A protože je matka příroda neskonale moudrá,nepřestává tvořit mutace,odchylky,vyjímky. Neustále hledá další možné varianty téhož. Člověka. Živočicha. A vše co neuspěje,nemilosrdně vyřadí. A neuspěje nic co své geny nepředá dál. Přesto i takový jedinec může svému druhu prospět. Může to být geniální vědec,umělec,sportovec. Cokoliv. A může se zapsat do dějin i srdcí lidstva. Ale ne běháním s holou prdelí na Praque pride a vyřvávání si svých domnělých pseudopráv. Tak to je. Netřeba VŠ. Ani SŠ. Stačí základní škola,zdravý rozum,instinkt a musí to vidět každý. Nemám nic proti homosexuálům. Mám mezi nimi i přátele. Nejsou to ale buzeranti. To je třeba rozlišovat. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna „

  • Jsem přesvědčený že PAN ČERVENÝ je clap co ví co říká vážím si těchto lidí a moc lituji že jich není na světě většuna.Podle mne by lidé vůbec neměli s těma co běhají s holou prdelí a řvou co všechno nepožadují diskutovat.Jednou má společnost svá pravidla aty se musí dodržovat,tak jako zákony,porušíš-li je ,tak následuje trest.Pro ty největší řvouny -KASTRACE.Naprosto žádné ustupky ažádná debata,TADY NEN9 O ČEM DEBATOVAT!!!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*