Další utahování opasků a snižování životní úrovně starým a nemocným lidem
Sdílet článek:

Není jen jedno téma a to válka. Jsou témata která se ukrývají v pozadí a lidé jakoby je neviděli a tím pádem je nemusí řešit. Je to pokrytecké a hloupé. Stará se někdo o naše důchodce a postižené lidi? Nebo jsou všem ukradení? Mně ne a já se ptám, kam je chtějí dostat. K sebevraždě, pod most? Když zdražují, musí jim dát možnost to ustát, tak jsem zvědavá, kdo to za ně bude hradit. Možná děti, ale co ti, kteří žádné nemají? Odpoví mi vůbec někdo nebo si zase půjdou honit triko na demonstraci a místo mírových jednání budou posílat další zbraně za další hromadu peněz na Ukrajinu? Tím jim nepomohou k míru, ale do hrobu.

Ono nestačí, že je tady bordel jako na nejhorším smeťáku. Nestačí, že se všechno zdražuje. Nestačí, že energie šplhají a nemíní přestat. Nestačí, že nám dováží nekvalitní potraviny, nasazují na to lichvářskou marži, ještě nám ho zdraží tak, že mi někdy lezou oči z důlků. Rozhodli se, že důchodci a postižení jsou nejlepší sousto pro další prachy do kasičky a pěkně jim mydlí schody pod nohama. Nový výmysl vlády těch, co je volili. Moje vláda tohle nikdy nebyla a nebude.

Zvýšení úhrad

MPSV navrhuje novelizovat s účinností od 1. března 2022 úhradovou vyhlášku.

Maximální výše úhrad klientů v domovech seniorů a v domovech pro lidi s postižením se zvýší:

• za ubytování z 210 Kč na 250 Kč na den
• za stravu ze 170 Kč na 210 Kč na den

2 400,-Kč jsou pro mnohé z nich likvidační. Měsíční náklady budou dělat 13 800,-Kč a spousta lidí to prostě nemá. Hodně důchodcům skoro nezbývá kapesné a zvýšení důchodů rozhodně nepokryje navýšení cen za jídlo a ubytování. Ano, nejsem tak hloupá abych nevěděla, že náklady se v domovech zvyšují a ředitelé nemají jinou možnost než navýšit ceny. Já z toho viním vládu a parlament České republiky. Sami si plní kapsu, přidávají si peníze, rozrůstají se ministerstva a peníze mizí v bezedné díře jménem státní kasa. Tak jak to, že dluh narostl o dalšího půl bilionu. Mají o stát pečovat s péčí řádného hospodáře, ale zatím vidím jen rozhazovačné spratky, co neumí vůbec hospodařit.

Zjišťování financí a majetku

Pracovní skupina MPSV proto plánuje radikálnější změnu. Ministerstvo ji dojedná a předloží během dvou let. Jedná se o tom, že lidé se budou na nákladech částečně spolupodílet ze svých úspor nebo jim přispěje rodina. Pokud bude mít babička snubní prsten, tak ho bude muset prodat? Nebo obraz, vázu či cokoliv jiného co celý život chránila jako oko v hlavě?

Přispívat chce jen lidem, kteří doloží, že na ubytování a stravu nemají prostředky. Těm už nyní musí v zařízeních snížit částku natolik, aby jim zůstalo alespoň patnáct procent příjmu. Tohle se jim slibuje a já bych chtěla mít jistotu, že to tak bude, protože v této době nevěřím politikům ani nos mezi očima, natož jejich slibům.

Milena Doušková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

 1. Reforma důchodového systému znamená, že ze státního rozpočtu bude na důchody určeno méně! Většina politiků je totiž banda umělecky nadaných lhářů, která slouží kazisvětům v pozadí. Pětislepenec celý. A všichni ti, co jsou s nimi v báječné souhře a solidaritě, jsou ze stejného klubu.
  V Obamově administrativě si straussovci našli cestu do kabinetu viceprezidenta Joea Bidena. Jeho poradce pro národní bezpečnost Jacob Sullivan hrál hlavní roli při organizaci operací proti Libyi, Sýrii a Myanmaru, zatímco další z jeho poradců Antony Blinken se zaměřil na Afghánistán, Pákistán a Írán. Právě on vedl jednání s nejvyšším vůdcem Alím Chameneím, která vyústila v zatčení a uvěznění klíčových členů týmu prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda výměnou za jadernou dohodu.

  Změnu režimu v Kyjevě v roce 2014 zorganizovali právě straussovci. Viceprezident Biden se k ní závazně přihlásil. Victoria Nulandová přijela podpořit neonacistické elementy Pravého sektoru a dohlížet na izraelské komando „Delta“ na náměstí Majdan. Odposlech telefonátu odhaluje její přání „pojebat Evropskou unii“ (fuck the EU) https://cz24.news/thierry-meyssan-rusko-nevede-valku-s-ukrajinskym-lidem-ale-vyhlasilo-valku-straussovcum/

  • https://libinst.cz/book/pinera-j-1996-jak-jsme-postavili-chilany-na-vlastni-nohy/

   Ale to lze provést pouze v zemi, která výhodným prodejem kvalitního, pro stát však zbytného majetku, dokáže finančně saturovat přechodné období. Tuto možnost evropské státy dávno propásly… :-/

   Jen tak “mimochodem”. Pouhých cca 5 let po tom, co se jal Pinochet “devastovat” zemi svou “vojenskou diktaturou”, Chile takové podmínky k provedení reformy mělo. Ale ono je to vlastně v té knížce vysvětleno, co že za despocii to bylo.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*