Do vysílání zvěte jen osvědčené soudruhy!
Sdílet článek:

Nad mozkem poslušnost a nad rozumem víra a správná příslušnost je víc než v botě díra (Karel Kryl)*

Český rozhlas se omluvil, že pozval do vysílání vojenského analytika Martina Kollera.

Nehřeš ústy ani sluchem, blahoslavení jsou chudí duchem. (K.H. Borovský)

Do vysílání zvěte jen osvědčené soudruhy! Víra posiluje soudržnost!

Jen to vám zajistí, že uslyšíte to, co chcete slyšet, názory, které jste přijali a které pokládáte za svoje vlastní. Víra přináší jistotu, zbavuje úzkosti, posiluje sebedůvěru, působí proti vnitřnímu napětí stejně jako alkohol. Pomáhá sbližovat lidi se stejnou přijatou vírou a tím dál snižuje pocit úzkosti, je nás přece hodně takových, kteří věříme témuž. Kde je pravda, tedy obraz reálné skutečnosti? Že to není důležité? Že nás omyly nezavedou na scestí chybného rozhodování?

Hlavně se vyvarujte cizích názorů a informací, které nezapadají do obrazu, kterému věříte! Znejišťovalo by vás to. Strhlo by to vaši náplast proti úzkosti. Každá informace a názor, které narušují váš klid, jsou zlo, jsou od ďábla, je nutné je potlačit a potrestat jejich nositele! To dále posílí vnitřní klid, jistotu komunity naplněné stejnou vírou, jediným správným názorem.

Nelze tolerovat odpadlíky, kteří mají tolik drzosti, že čerpají ze zakázaných zdrojů narušujících jistotu, zpochybňujících jediný správný názor. Přece nepotřebujeme myšlenky, které jsou duchu naší víry cizí. Nejlepší by bylo kacíře upálit nebo zakopat u cesty, ať máte klid, jak doporučil diplomat Václav Bartuška*. „Není člověk, není problém“, jak navrhoval a praktikoval Stalin. Jde to i bez soudu podle doporučení diplomata Bartušky, ale procesy jsou lepší, tam je možno odsoudit i konkurenty stejné víry jako kacíře. A zaštítit se lze vírou pravou, pravdou a láskou, nebo třeba liberální demokracií, hlavně, aby se báli pochybovači a konkurenti! Ředitel průzkumné agentury Median Přemysl Čech pak může projevovat nadšení, jak jednostranná propaganda zabírá.

Způsobili jste bídu a bojíte se, že se dál prohloubí? Zaveďte cenzuru a odměňujte udavače a slídily, posilte ideopolicii, zaplaťte propagandu, která vás chválí a hlídá jedinou vámi povolenou „pravdu“! Lidé se musejí bát jeden druhého, aby byli zticha. Jinak se budou bouřit a ohrozí vás. Ne kvůli pravdě, duchovním věcem a podobným krámům, ty ve skutečnosti skoro nikoho krom pár pomatenců nezajímají, ale kvůli materiální bídě, protože lidé kupodivu touží po uspokojování svých potřeb tím víc, čím víc byli nuceni hlásat askezi a vyjadřovat spokojenost s nedostatkem. Co kdyby přestali věřit, že jejich problémy způsobuje nepřítel, a dospěli k nebezpečné myšlence, že právě vy jste ne řešením, ale součástí, ne-li zdrojem problému!

A vojenský analytik Martin Koller a jeho vystoupení v Českém rozhlasu? Poslechněte si to a pozorně přečtěte diskuzi pod článkem. A všimněme si „argumentace“ diskutujících:

Odborníka, který má jiné informace je možné označit jako „pitomce“, „idiota“, „Putinovu čubku“, „komunistickou zrůdu“, atd.

Lze bez vyvrácení tvrzení položit otázku „kde to vzal?“

Možno zaútočit prohlášením, že jde o cizího agenta, že je placen z Ruska… Bez důkazů – samozřejmě.

A hlavně protestovat, že vůbec smí veřejně beztrestně mluvit.

Ale všimněme si, že věcné argumenty a osobní svědectví najdete jen u diskutujících, kteří slova Martina Kollera potvrzují. I když ne u všech.

 

Ivan David

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Je překvapující kolik svinstva dokáže ochránit a prezentovat tak zvaný
  nouzový stav
  Díky vám páni posranci tetelící se strachy o své krmelce,přestárlí puberťáci
  odkopnutí bolševici,progresívní udavačia mediafeťáci se plnou paro řítíme dostarých zlatých časů prokundátorů Urválků,fanatiků Slánských
  ,masových vrahů Berjů.Přichystali jste mnhohým z vás trpký osud hrdinů in memoriam
  Pravda a láske,zdá se vítězí

  • No základní problém je v tom, že podobně zněly argumenty v roce 1938 směrem na Československo z Německa. Čeština není jazykem inteligence, je potřeba pomocí utlačovaným Němcům … Podle této teorie také nemáme právo na existenci. Pokud souhlasíte s těmito argumenty, pak doporučuji odejít do země, která má právo na existenci (protože Česká republika to asi není). PS. Budou nás rusové také denacifikovat, protože v Řeporíich máme pomník Vlasovců a pár nácku?

 2. Pane doktore, velice děkuju za výborný článek! Ten rozhovor s odborníkem jsem si našla a poslechla. Doporučuju čtenářům Svobodného světa učinit rychle totéž…

 3. Náš dům zateplili Ukrajinci. Parta 20 kluků utekla do ČR za prací. Za ty 3 měsíce jsem se s nimi bavil každý den a pomáhal v čem se dalo. Polovina z nich nemá Rusy rádo, druhá polovina je s nimi zadobře. Ovšem všichni nadávali na poměry na Ukrajině. Nadávali na nácky, kvůli kterým odešli z domova. Jejich životy tam byly nesnesitelné – hlad, bída, kriminalita, prostě NIC. Už je to 10 let, na tohle se nezapomíná. Tak ať mi tady nějaké mocenské vládní prase nevykládá pohádky, že za to může Rusko. Ať drží Vrábel držku, nebo po ní dostane. Ať mě neziskovky neserou. A Koller měl obyčejnou lidskou pravdu. Kdo se skutečně umí s utlačovaným lidem Ukrajiny domluvit, ten si snadno dovodí, že celá krize jde na účet provokací západu. Ti obyčejní ukrajinci ze všech “pomocí” neměli nikdy nic. Nejvíc byli protěžováni právě nacistické skupiny a kriminálníci. Jsem svědek a důkazů mám dost.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*