Donald Trump: Nemáme svobodu slova, máme už jen zkorumpovaná média!
Sdílet článek:

Donald John Trump, 45. prezident Spojených států, říká, že Amerika nikdy nebyla v takovém stavu jako dnes, během Bidena.

Christina Bobb z One America News Network se na akci Save America v Jižní Karolíně bývalého prezidenta ptala, proč ho blokují v médiích a proč mu vymazali další rozhovor.

Před vstupem do politiky byl Donald Trump podnikatelem s nemovitostmi a televizní osobností. Trump se narodil a vyrůstal v Queensu v New Yorku, kde dva roky navštěvoval Fordham University a bakalářský titul z ekonomie získal na Wharton School of University of Pennsylvania. Prezidentem firmy s nemovitostmi svého otce se stal v roce 1971, kterou přejmenoval na The Trump Organization a rozšířil její působení na stavbu a renovaci mrakodrapů, hotelů, kasin a golfových hřišť. Trump později založil další vedlejší firmy, většinou udělením licence na své jméno. V letech 1996 až 2015 vlastnil značku soutěží krásy Miss Universe, v letech 2004 až 2015 produkoval a byl hostem televizní reality show The Apprentice (Učeň) na americkém televizním kanálu NBC. Podle seznamu Forbes 400 byl v roce 2008 134. nejbohatší člověk v USA.

Kandidoval v Prezidentských volbách v roce 2016 za republikánskou stranu. Vyhrál je nad demokratickou nominantkou Hillary Clintonovou. V zahraniční politice Trump prosazoval agendu America First: znovu projednal Severoamerickou dohodu o volném obchodu, odstoupil od obchodních jednání s Trans-Tichomořským partnerstvím, vystoupil z Pařížské dohody o globálním oteplování a Íránské jaderné dohody. V prezidentských volbách v roce 2020 ho porazil Joe Biden, porážku však odmítl připustit. Výsledky voleb komentoval slovy o volebním podvodu.

NET

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Jsme západ, je to nezvratné!

    neb ani na západe , jak v české kotlině nemáme svobobu slova, jak tvrdí i Trump…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*