Důvěřujme, ale prověřujme, a doufejme …
Sdílet článek:

Hodně se mne ptáte, co říkám výsledkům voleb. Jako zkušená matadorka konstatuji pragmaticky:
Voliči rozhodli, komentáře tak za rok. Až čas totiž ukáže, jaké to rozhodnutí bylo. Být ve vládě je velmi jiné, než být v opozici. A to říkám jako člověk, jehož vláda ta minulá nebyla v žádném případě. Právě naopak.


Nám dole držím palce, aby to vítězům šlo, aby při tom vládnutí mysleli víc na nás, než na sebe, a na Českou republiku víc než na Brusel. Zkrátka aby se jim nezatočila z vítězství hlava, protože jdou vládnout v těžkých časech. A čeká se od nich zázrak.

A čísla? Víc než ANO prohráli Piráti, což může být první mírná deziluze v řadách vítězů, a naopak ANO nepropadlo až tak, jak se čekalo – početně bylo dokonce dlouho vítězem. Ve sněmovně nejsou tentokrát žádné jazýčky na vahách, které by trochu usměrnily euforii, což bude také historicky první zkušenost. Dobrá? Špatná? Těžko říct. Vítězství tedy nemusí být tak snadné, a prohra není – mimo zmíněných Pirátů – až tak výrazná.

Chce to zkrátka zhluboka dýchat, a přát si, ať to za současného světa nějak dáme, protože proti tomu světu někdy budeme muset držet spolu všichni – tak to aspoň vidím. Mne osobně zajímá hlavně téma právního státu a základních ústavních práv, covidové osvícenosti, samozřejmě “mé” samosprávy, zacházení s dětmi a ohledy těch nahoře na život normálních lidí dole, protože ti dole už často melou z posledního.

Zkrátka – držme se. Všechno je a bude o lidech. Věřím, že to tak vnímají i vítězové. Voliči jim dali šanci tuto těžkou dobu uřídit, což je ale současně neskutečně těžký úkol. Tedy – důvěřujme, ale prověřujme, a doufejme.

Jana Zwyrtek Hamplová

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*