Fiala a “opravdoví” vlastenci viděli na Václaváku 70.000 proruských trollů a ztroskotanců
Sdílet článek:
Novotný by je smetl vodními děly a nejraději házel z útesů do moře. Šafr, z toho správného Fóra slušných lidí, to odhadl na pár desítek tisíc fašistické spodiny a Putinových poskoků. Pro jistotu ale vypli webové kamery na Jaltě.

Tož, co k tomu říci. Snad jen, že by se člověk, který občas sleduje projevy těchto lepšolidí a hlavních mluvčích „skutečných evropských hodnot, snad už ani nemohl divit, kdyby se ty portréty Putina a ruské vlajky na té demonstraci objevily. No, zatím jsem na fotkách žádné neviděl. Jen na Národním muzeu visela obrovská vlajka Ukrajiny. To asi pro to, abychom si uvědomili, koho a čí zájmy, naše vláda a premiér – t.č. ambasador UA, EU a USA, vlastně reprezentuje. No a pár „správných holek a kluků“ na schodech třímalo v rukou vlajku NATO, snad aby demonstrovali, co by se mohlo stát, kdyby se nějak schylovalo k uvedení některých z požadavků plného Václaváku do reality. Není se co divit. Byl to asi pro současné signalisty a proevropské hodnoty docela šok. Protože naše vždy objektivní, „nezávislá“ a jakože veřejnoprávní média, včetně médií v těch správných soukromých rukách, nějaký avizovaný „pokus o demonstraci“ či protesty znepokojených a evidentně nasraných občanů, předtím prakticky nezaznamenaly. Asi moc práce s ukrajinskou protiofenzivou, Fialovo hopsa hejsa do Brandejsa, pohřeb bývalého ruského komunistického vůdce s lidskou tváří či havárii kolotoče v Havířově.

Naše ČT ještě chvíli po tom, kdy už byl Václavák téměř plný, na lítajících titulcích uváděla, že je tam tak polovina a v přímém přenosu nás pan privatizátor Kocáb informoval naživo, jakýže to byl Gorby lidský člověk. A jiné to nebylo ani na Radiožurnálu, když jsem jel pozdě odpoledne autem, z návštěvy příbuzných, domů. Aby se nevyvolávala panika a „naši Pražané“ měli klid na zasloužený odpočinek, vypli “hřibovití” na Jaltě pro jistotu i webovou kameru. Úspěšní, inteligentní a pracovití diskutéři a komentátoři na sociálních sítích tam pak vidělo ponejvíce líné zkrachovance a ztroskotance, které tam nahnal z bočních ulic exekutor, zmatené, zmanipulované, líné a neschopné křiklouny, nenažrané důchodce a dav fašioidních rudohnědých nácků. Správný vlastenec přece nemává českou vlajkou, ale především ukrajinskou, NATO a s hvězdičkami buďto na kolotoči, nebo s těmi správnými pruhy. Ještě by se snesla vlajka thajwanská, tibetská a myslím, že by nikdo neprotestoval proti té červenočernožluté. Ale česká??! Také jsme se z úst vládnoucích politiků a těch správných komentátorů, dozvěděli, že nikoli dav, demonstrace, nespokojenost převážné části voličů, ani největší nedůvěra premiéra a vlády téměř v celé nedávné historii, ale VOLBY a MANDÁT rozhodují! S tím se samozřejmě dá i souhlasit. Máme přece hen tú demokracyju. Ale ještě dnes mi zní v uších ten nespočet komentářů, doporučení a vysvětlování, jak by se měl Babiš zamyslet a po demonstracích „chvilkařů“ hodit do ringu ručník a odebrat se buď do hnízda k čápům nebo nejlépe do vězení. A propos – milionkáři dnes necítí potřebu k žádným protestům. Vše se vyvíjí správným směrem, žádná krize ani katastrofické scénáře nehrozí a vše je tak jak má byt. Máme slušného premiéra v padnoucím obleku, kterého má paní Ln ráda a kterého nám závidí celá Evropa a přilehlé okolí. Hlavně, že umí vhodně citovat Havla a jeho projev působí uklidňujícím dojmem. Vše zachrání dva svetry, dvě zaměstnání a o dva stupně míň v obýváku, než obvykle.

Já tam tedy, na tom Václaváku, nebyl. Jednak z důvodů technických, druhak ze zkušeností nedávno minulých, když jsem dlouho volil ty současné vládní kašpary, jako možnost menšího zla. Prostě bych nechtěl být znovu za užitečného idiota, jako kdysi po „plyšáku“ a pár následujících desítek let. Těm protestujícím samozřejmě rozumím. A pokud se to vytříbí, tak do té Prahy také klidně zajedu. I když nevím, jestli tam, podle představ těch slušných a spravedlivých, zapadnu. Nemám žádné exekuce a „frustrace z neúspěchu“ či lásku k Rusku by mi asi také nikdo z těch, kdož mne znají osobně, neuvěřil. Budu topit na pěta-, šestadvacet, tak jak jsem byl vždycky zvyklý a zlodějům z kartelů na to nedám ani kačku. Přeju všem hezký zbytek neděle a spokojený příští týden.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*