Generál a ukradená standarta
Sdílet článek:

Další díl nekonečného politického bizáru, zvaného “české prezidentské volby”, v němž se jeden z uchazečů o tuto funkci, mnohaletý voják z povolání, sejde se zloději a przniteli prezidentské standarty, která je symbolem státnosti této země a “uzavře s nimi dohodu”, že AŽ TAM NEBUDE jeho předchůdce a POKUD TAM NEBUDE jeho hlavní konkurent, tak pachatelé dotyčnou standartu vrátí!


Svědčí to minimálně o dvou věcech:

– o tom, že panu čtyřhvězdičkovému generálovi ve výslužbě zjevně nevadí scházet se se zloději a przniteli vojenského symbolu svého vrchního velitele ozbrojených sil a dokonce s nimi dojednávat jakési “podmínky jeho navrácení”, a to včetně možnosti jejího nenavrácení, pokud by volby vyhrál jeho hlavní konkurent;

– dále o tom, že tento generál zjevně nechápe, že Standarta prezidenta České republiky nepatří ani Miloši Zemanovi a v případě jejich volebního vítězství nebude patřit ani Petru Pavlovi nebo Andreji Babišovi či Jaroslavu Baštovi. Je odznakem úřadu a symbolem státnosti. Konkrétní prezident republiky ve výkonu funkce je pouze jejím uživatelem. Standarta označuje jeho sídlo, obydlí nebo dopravní prostředek.

Pokud o sobě tvrdí, že je takový pohádkový hrdina a rek, měl ty ztohovna ukopat nebo utlouct polní lopatkou a standartu přinést v zubech na Hrad, odkud jí ti zloději ukradli. Ale ono to “vyjednávání” vypadá tak civilizovaněji, že. S kýmkoli, jakkoli a o čemkoli.

Pokud tímto příběhem chtěl jeho píár tým vyslat voličům poselství o jeho bezskrupulóznosti a bezpáteřnosti, tak se to dokonale povedlo.

 

Petr Aviatik-Markvart

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. K čemu ten hadr je a komu chybí?
    Kdyby bylo po mém, tak tu komediální funkci prasidenta zruším i s tou idiotskou “statností”.
    Schválně se zeptejte lidí, co to je stát. Garantuji vám, že ví houbeles. Ale naprosto přesně ví, že je to strašně potřeba.

  2. Soudruhovi generálovi nikdy nevadilo scházet se s extrémně pochybnými lidmi, stojí na nich celá jeho dosavadní kariéra a nebude tomu jinak ani po zbytek života…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*