Glosa MM: Ceny elektřiny v Evropě se vyšplhaly na další rekord
Sdílet článek:
Ceny elektřiny v Evropě se vyšplhaly na další rekord, podle analytiků je to zejména reakce na pokračující zdražování zemního plynu. Cena klíčového termínového kontraktu na elektřinu v Německu se dnes na evropské energetické burze European Energy Exchange (EEX) zvýšila o více než tři procenta na 475 eur (11 600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za poslední dva měsíce se zhruba zdvojnásobila a je téměř šestkrát vyšší než před rokem, uvedla agentura Bloomberg.
Dodávám:
Tato zpráva, kdybychom konečně opustili nákup naší levné elektřiny přes burzu, prodávali na ní draho jen přebytky a našim občanům prodávali českou elektřinu za české ceny, by byla velice pozitivní. Vláda bohužel stále dlí hlavou v eurounijní řiti…

Loď Razoni, která se na začátku srpna jako vůbec první vydala z Oděsy s nákladem kukuřice, zmizela ve východní části Středozemního moře. Náklad byl podle ukrajinských úřadů několikrát přeprodán a už tři dny se neví, kde teď plavidlo je. Informovala o tom v pondělí s odvoláním na ukrajinskou ambasádu v Libanonu agentura AP.
Dodávám:
Myslím, že hlavně ten trojnásobný přeprodej zachrání svět a hlavně Afriku od hladomoru…
.
Osmdesát procent Rakušanů podporuje rakouskou neutralitu a setrvání mimo NATO. Stejně tak drtivá většina hlavních politických sil v zemi.
A tak mne napadá, kdyby se u nás udělal průzkum veřejného mínění, zda nechceme jít cestou Rakouska, kolik procent občanů by bylo pro?
Jenže já stále zapomínám, že jsme ve válce a Rakousko ne…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,39 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*