Glosa MM: Česko bude mezi lety 2023 až 2025 každý rok dávat půl miliardy korun Ukrajině
Sdílet článek:

Česko bude mezi lety 2023 až 2025 každý rok dávat půl miliardy korun na humanitární, stabilizační a rekonstrukční pomoc Ukrajině. Po jednání vlády o tom informoval ministr zahraničí Jan Lipavský.
Škoda jen, že se podobné pomoci nedostává v roce 2022 spoustě krachujících českých podnikatelů, kteří celá léta politiky ze svých daní živili.

Vicepremiér Vít Rakušan:
„I přes veškerou pomoc vlády ceny energií budou vyšší, než třeba byly v loňském roce. Ale tohle je daň za naši nezávislost a naši svobodu. Tohle je daň za to, že stojíme na správné straně.“
Doufám, že se vám po těchto slovech ulevilo, protože zvláště tu nezávislost nám tato vláda prohlubuje dnes a denně. Ale vážně: je to daň za rudozelený Green Deal, kvantitativní uvolňování a další eurounijní šílenosti.

Hospodářské noviny:
Co přinese zima válčícím stranám na Ukrajině? Rusové na ni nejsou připraveni, na rozdíl od Ukrajinců.

Bílý dům zveřejnil novou národní bezpečnostní strategii se záměrem „efektivně soutěžit s Čínou“ a zadržovat „nebezpečné Rusko“.

Polský premiér Morawiecki ve vysílání polského rozhlasu prohlásil, že za nehodou na polském úseku ropovodu Družba by údajně mohlo stát Rusko. Zatím sice neví, kdo stojí za touto nehodou, zda to byla nehoda nebo sabotáž.
„Příslušné služby vše zjišťují. Mnohé stopy samozřejmě okamžitě ukazují na Kreml, ale my chceme být zodpovědní a pouze poté potvrdit domněnky.“
Raději bez komentáře.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

10 Comments

 1. No to jsem zvědavá, kde na to soudruzi vezmou. Lidi budou bez práce a tudíž nebudou platit daně, leda že by se tyhle všechny státní vyžírky složili a posílali peníze ze svého.

  • Půl miliardy v tom deficitu je v podstatě nic. Se divím, že Fialka nevymyslel dvojnásobek, opravdu se divím!

 2. Jestliže kmotříček Rakušan prohlásil, že ve válce na Ukrajině stojíme na správné straně, tak to vzhledem k nezpochybnitelným faktům znamená jen to, že ČR drží “spojeneckou basu” při ochraně velmocenských zájmů USA ve východní Evropě. Za tuto spojeneckou pomoc by však bylo na místě od našeho “vrchního spojence” očekávat nějaký významější benefit než jen ekonomické ožebračení…
  Dovolil bych si na tomto místě mimo téma ještě poukázat na totalitní chování ČT v kauze zásahu policie vůči autistickému mladíkovi na Babišově mítinku, jak o tom referují v PL: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proc-je-lyncujete-Policejni-odbory-si-k-nahaneni-policistu-rekly-sve-717204. Redaktor ČT Wollner popsal čin mladíka slovy: „sebral reproduktor a kousek ho poponesl a vrátil”. Zcela shodnými slovy se brání naši spoluobčané, když jsou přistiženi při krádeži kovových předmětů vhodných k prodeji ve sběrných surovinách :-))

 3. Pane,mě by zajímaly Vaše moudré komentáře,pokud by byla napadena Česká republika,svět neměl o nás sebemenší zájem,a od takového jako vy by jste četl tyto moudra když Vám zrovna za límec prilitl pozdrav v podobě bomby od agresora.Vy se musíte šílene nudit.

 4. Zdá se,že Vás provokují soucitem a úctou k životu druhého člověka.Zas ale nebuďte smutný nechybí jenom Vám,a proto ten svět vypadá jak vypadá.Zapracujte na sobě,protože já zas půjdu dál,z čehož budete mít určitě radost.

  • Ty ses, ale rozepsal ty uctyhodnej a soucitnej provokatere…naštěstí tu každý vidí co jsi zač…:o(

   • Uctu nepotrebuji.Staci slusnost v diskuzi.Ta Vam evidentne chybi.Tento Vas styl je soucasti ideologicke prirucky ustredniho vyboru jak znicit druheho cloveka.Vzorne jste to nastudoval.Jedni nici bombami,a druzi plivou aspon jed.A porad dokola ten samy styl na vsech diskuzich.

 5. Držte si klobouky, jedeme z kopce….Ruská inflace je momentálně 13,7 % a česká inflace dosahuje už 18 %….,za to můžeme poděkovat naší fialové vládě…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*