Glosa MM: Dvě přísahy generála Pavla
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

 

Dvě přísahy generála Pavla. Ovšem pozor! Jedna je fake!
„Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa. Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských řádů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, svěřené mi pracujícím lidem a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz presidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou rodnou vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli. Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství. Tak přísahám!“
„Já, občan České republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost lidu demokratického a svobodného světa. Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských řádů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, svěřené mi vládou a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz presidenta a vlády co nejlépe bránit svou rodnou vlast a její demokratický řád proti každému nepříteli. Pro obranu demokracie jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil České republiky po boku NATO i armád ostatních spřátelených zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství. Tak přísahám!“

Komunista Vojtěch Filip:
„V prvním kole prezidentské volby byli tři bývalí členové KSČ (nikoliv KSČM), ve druhém kole jdou dva členové. Ukazuje se, jak prozíravá byla kádrová politika bývalé KSČ. Jeden byl tenkrát a je i dnes obchodník, ten druhý pořád válčí, jen mění za žold nepřítele.“

Ministr Síkela aneb dezinformace jako prase:
Babišova vláda pád Bohemia Energy neřešila, možná si ho ani nevšimla.
Babišova vláda v reakci na krach Bohemia Energy na listopad a prosinec 2021 zrušila DPH na elektřinu a plyn, zároveň navrhla toto zrušení na celý rok 2022, nová Fialova vláda ale návrh odmítla.

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v loňském roce zvýšily o 28 procent, respektive o 2,5 bilionu rublů (zhruba 810 miliard Kč). Na zasedání vlády to řekl ruský vicepremiér Alexandr Novak.
Těžba ropy v Rusku se loni zvýšila o dvě procenta na 535 milionů tun, zatímco export se zvýšil o sedm procent. Země loni dodala 15,5 miliardy krychlových metrů zemního plynu potrubím Síla Sibiře do Číny, předloni tyto dodávky činily zhruba 10,5 miliardy krychlových metrů.

Oxfam:
1 % nejbohatších lidí světa získalo z 42 bilionů dolarů vyprodukovaných v roce 2020 plné 2/3.
Zdá se, že revoluce s gilotinami se opět o něco přiblížila, neboť střední třída, která zabraňuje tomu, aby chudí nezabili bohaté, silně slábne.

Markéta Šichtařová:
Každý ví, že chybí léky. Zdaleka ne každý si ale uvědomuje, že léky chybí hlavně proto, že jsme jejich výrobu kvůli vysoké evropské regulaci vyhnali za hranice EU, protože farmaceutickým firmám se prostě za stávající evropské regulace už nevyplatí léky uvádět na trh a vyrábět. A už jen málokdo si dál uvědomuje, že to, co vidíme u léků, je jen špička ledovce a že úplně stejný mechanismus se projevuje v dalších odvětvích – od stavebnictví, přes průmysl, až po třeba potravinářství: Některé produkty úplně chybí, u dalších je příliš dlouhá čekací doba, jiné jsou nesmyslně drahé. A to vše kvůli evropské regulaci a daním na všechno. Neboli tyto zásahy státu do ekonomiky způsobují inflaci, kterou stát svádí na válku na Ukrajině.
Přesně sem spadá i rádoby zelená evropská politika. Moc zelená sice není, jen se tak jmenuje, ale každopádně je velmi účinná ve zdražování mnoha cen a zejména energií a všeho, kde jsou energie potřebné. Nikdo si nemůže myslet, když nařídíme elektroauta a vypneme si své elektrárny a budeme pálit drahý plyn, abychom vyrobili elektřinu, že bude levná elektřina a budou levné výrobky, k jejichž výrobě je elektřina potřebná.

 

 MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 3,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

    • No úplně zlatý zase ne, ale pořádek si dovedli udělat. Kdyby to nepřeháněli, asi by tu byli dosud. Současný bordel nemá obdoby. Jen rozsvítit na hradě červenou lucernu.

  1. jen pro upŕesnění ; už pan generál tu prvnī přísahu odvolal nebo zrušil, nebo i nadále bude pokládat svůj život za obě strany ?Typ člověka , který by tu “ nejposvátnější přísahu na svůj život” kdykoliv opět vyměnil…jak bude potŕeba !
    čestný člověk!

  2. Charakteristiku pana komunisty Filipa zbylých dvou kandidátů na prezidenta považuji za dokonalou. Je trapné a zbabělé, když se ministr Síkela v souvislosti s nejdražší elektřinou v Evropě pokouší vymlouvat na jakousi soukromou firmu. Upocenou trapností zapříčiněnou odbornou nemohoucností (ale zřejmě o to větší ideovou pevností) však do současného vládního kabaretu Síkela zcela zapadá.

  3. Vsechny tyto Vase stesky ohledne hospodarstvi maji koreny pred 30 lety,kdy parta prognostiků udelala hokus pokus skoku ze socialismu do kapitalismu bez slitovaní.Vzor byla anglicka premierka tvrdeho a naprosto bezohledneho kapitalismu ve kterem se zhledl jisty privatizator.No a začla mela.Kapitalismus,ten bezohledny nas ožebračil o veškery klicovy prumysl vcetne bank.Vstup do EU pro nas znamenal konkurenci s ekonomikami,ktere byly o 60let v budovani te bezohlednosti uplne nekde jinde nez my vykulení hošíci.No a sklizime dodnes.No a do toho covid,valka,zmatek s uprchliky a co ted?Bezte se zeptat o radu do jisteho institutu kde je ta slibovana tutovka dohnani Rakouska za 5 let.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*