Glosa MM: Proč jsou dražší tužky?
Sdílet článek:
„Dřevo, které jsme vozili z Ruska, už z Ruska vozit nemůžeme. Kupujeme ho z Číny, která ho nakoupí v Rusku a my ho pak budeme vozit přes oceán,“ vysvětluje majitel českobudějovického Koh – i – nooru Bříza, proč musí zdražit tužky.

Česko se už letos může obejít bez ruského plynu. Cena bude extrémně vysoká.
Tak zní jeden z titulků seznamzprávy.cz. Připomíná mi to historku o sedlákovi, který odnaučoval krávy žrát, ale ty potvory těsně před tím, než se to naučily, chcíply.

.

Americký prezident Biden má opět covid. Podle Bidenova lékaře O’Connora se jedná o vzácný případ návratu infekce po léčbě antivirovým přípravkem Paxlovidem. Biden je proti nemoci plně očkovaný, čtvrtou posilovací dávku dostal letos v březnu.
Poklud byste se snad domnívali, že očkování proti covidu může způsobovat poruchy imunity, jste antivaxer a ruský šváb.

Uvažuje se o dani z neočekávaného zisku. Už vidím, jak česká vláda silně zdaňuje zbrojaře a farmaceutické firmy a dále logicky zavádí dotace z neočekávané ztráty. Zatím jen výhodně půjčila ČEZu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. “Biden má opět covid…”
    Jestli on nebude ten “pacient nula” – a ten se toho titulu nechce zbavit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*