Glosa MM: Senát označil Rusko za nejvýznamnější hrozbu pro českou, evropskou a globální bezpečnost
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Senát označil Rusko za nejvýznamnější hrozbu pro českou, evropskou a globální bezpečnost a vyzval vládu, aby činila kroky na obranu republiky.
Doufám, že vláda senát vyslyší, podá demisi a vyzve k předčasným volbám, což by mohl být výrazný krok k posílení obrany republiky nejen před zblblými politiky.

Zajímavé sdělení na příbalovém letáku:
Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin – byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

The Telegraph:
Skupina amerických a kanadských vědců navrhuje zrušit v odborných publikacích slova „muž“ a „žena“, neboť vyjadřují názor, že existují jen dvě pohlaví. Navrhují namísto nich používat termíny „jedinec produkující spermie“ a „jedinec produkující vajíčka“.
Nějak se nemohu zbavit pocitu, že by opravdu měli přiletět ti mimozemšťané a trochu to zblblé lidstvo probrat.

Čeština je jazyk vtipný:
Na libovolném českém úřadu.
„Dobrý den, já jsem OSVČ a chtěl bych…“
„Třetí patro, odbor boje s vnitřním nepřítelem!“

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

10 Comments

 1. Pan autor by nemel verit vsemu co najde v zahranicnich senzacich a povazovat to za status qo.Tady uz se cetlo tolik katastrof od zmrznuti po umreni hlady a rozpadu vseho mozneho,ze kdyby tomu lidi meli verit,ta se sli obesit.To straseni strasne nekomu vyhovuje.Jenom o tom lepsim svetě zatim kde nic tu nic.Na to by se mel pan autor zamerit,at jsme v obraze.

 2. V každé “dobře vedené” totalitě je třeba u porobených občanů vyvolat podmíněný reflex na předem vybraného vnějšího nepřítele. Současná vládní garnitura se snaží tento podmíněný reflex vypěstovat vůči Rusku (počítám, že v dohledné době bude opět ve fóru i nyní poněkud “neprávem” opomíjená Čína). Zlovolnost tohoto počínání je až zrůdná, když si uvědomíme, že naše současně vládnoucí “národní fronta” je ochotna nejenom tolerovat ale i zuřivě podporovat režim nepokrytě se hlásící k odkazu nejzrůdnějšího režimu v dějinách lidstva. Od toho už daleko začít oslavovat (nebo alespoň schovívavě posuzovat) samotného Hitlera jako toho přece “největšího a nejslavnějšího rusobijce”!

  • Zlovolnost zrudná je ta valka dobyvacna ciziho uzemí, nikoliv kritika agresora co tam pohledava a proc nici infrastrukturu nutnou pro zimní preziti milionu lidi s detmi,coz se Vas zrejme netyka,proto se tak divite.

 3. Páni. Ještě tak vědět, čím přesně nás to Rusko ohrožuje, to by bylo fajn. Hekry neberu.
  A Telegraf by mělo okamžitě zažalovat nějaké to padesáté pohlaví! Jak – produkuje vajíčka/spermie! Co když neprodukuje nic? Jak k tomu pak přijde?

 4. Vas neohrozuje nikdo,protoze jste schovana pod NATO.Zkuste z neho soukromě vystoupit,odstehovat se na Ukrajinu nebo do Gruzie a Moldavaska,a poznate to,cemu se ted zajistena silami NATO tak vysmivate,a ohleduplny obrovsky stat vůči mensim.Jó neni nad praxi.Ta teorie fantazií z nudy je porad teorie.

 5. Re: “zrušit slovo žena, …používat termín jedinec produkující vajíčka“. Ti vědci asi nebyli z oboru přírodních věd. Nebo ženy 50+ jsou pro ně odpadky?

 6. K současné legislativě EU: PROVÁDĚCÍ NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2023/5
  KOMISE EU PŘIJALA TOTO NAŘÍZENÍ: Článek 1
  1) Částečně odtučněný prášek z Acheta domesticus (cvrčka domácího) se povoluje k uvedení na trh v Unii a zařazuje se na seznam Unie pro nové potraviny stanovený v prováděcím nařízení (EU) 2017/2470.

  Dne 24. července 2019 společnost Cricket One Co. Ltd (Ho Chi Minh City, Vietnam, dále jen „žadatel“) předložila Komisi v souladu s čl. 10 odst. 1 nařízení (EU) 2015/2283 žádost o povolení částečně odtučněného prášku z Acheta domesticus (cvrčka domácího) na trhu Unie jako nové potraviny. V žádosti bylo požadováno, aby částečně odtučněný prášek z Acheta domesticus (cvrčka domácího) byl používán ve vícezrnném chlebu a pečivu, keksech a slaných tyčinkách, cereálních tyčinkách, suchých směsích pro pečené výrobky, sušenkách, sušených výrobcích na bázi plněných a neplněných těstovin, omáčkách, zpracovaných výrobcích z brambor, pokrmech na bázi luštěnin a zeleniny, pizze, výrobcích na
  bázi těstovin, sušené syrovátce, náhražkách masa, polévkách a koncentrovaných polévkách nebo polévkách v prášku, snacích na bázi kukuřičné mouky, nápojích podobných pivu, čokoládových cukrovinkách, ořeších a olejnatých semenech, snacích jiných než lupíncích a masných polotovarech určených pro běžnou populaci.

  • Jak – částečně odtučněný?!! Já chci plnotučnej! Konec srandy – nějaká firma už vyrábí psí žrádlo s hmyzím proteinem.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*