Glosa MM: Zakázané Z
Sdílet článek:
Podle společného prohlášení osmi bývalých politiků nebo signatářů Charty 77 by měl prezident Miloš Zeman abdikovat kvůli tomu, že se podporou ruského prezidenta Vladimira Putina stal spoluviníkem ruské agrese na Ukrajině. Výzvu podpořil někdejší předseda vlády a Senátu Petr Pithart, bývalá ombudsmanka Anna Šabatová nebo Zemanův protikandidát z minulých prezidentských voleb Michal Horáček.

Na druhé straně prezident Zeman udělil ukrajinskému prezidentu Zelenskému nejvyšší státní vyznamenání. Neměli by opět senátoři požadovat jeho abdikaci kvůli jeho duševnímu stavu?

Písmeno „Z“ se začalo objevovat jako hlavní symbol ruské propagandy – v konkrétním kontextu se vnímá jako podpoření ruské invaze na Ukrajinu. Tím pádem by se mohlo jeho užití v České republice stíhat.

Tolik zpráva. Takže začátečníci za volantem pozor! Okamžitě vyměňte to Z v trojúhelníku za U!

A bývalý ministr zahraničí Zaorálek se jistě rád přejmenuje na Uorálka. Ostatně i prezident by mohl to začáteční písmenu svého příjmení vypustit. Miloš Eman zní docela dobře. Jen netuším, kteří oufalci vymýšlejí takové kraviny k astrašování již tak dost astrašených lidí.

***

„Ukrajina podle prezidenta Zelenského už vzdala své úsilí stát se součástí NATO. V rozhovoru pro ABC News také naznačil, že ruské požadavky týkající se Krymu a separatistických republik nejsou zcela neřešitelné.“
Tolik zpráva. Dodávám: vše je řešitelné, jen musí být vůle k řešení dříve, než jednomu dojde, že je jen nástrojem v rukou velmocenské politiky.

Tuto poplašnou zprávu na seznam.zprávy si zapamatujte:
Musíme posílit obranu. Putin se na Ukrajině nezastaví, varuje Pobaltí.

Rubl v úterý posílil nejvýrazněji za poslední takřka čtvrtstoletí. Ze včerejší uzavírací hodnoty takřka 139 rublů za dolar zpevnil až k úrovni 111 rublů za dolar, jak vyplývá z dat agentury Bloomberg. To značí posílení až o 25 procent během jediného dne. Výrazněji ruská měna zpevňovala naposledy v září 1998.

Ruská měna zpevňuje v důsledku nejednoty EU ohledně uvalení embarga na ruskou ropu a plyn. Embargo odmítají zejména Němci. Podle včerejšího vyjádření kancléře Olafa Scholze by embargo poškodilo evropskou ekonomiku.
Co je tohle zase za fake news? Rudozelená berlínská vláda přece nemůže takto podporovat agresivního Putina proti hrdinné Ukrajině! A ještě na tom někteří insideři vydělali!

***

 

Čeština jazyk vtipný:
Dědečku, a jaké to bylo za komunismu?
To brzy poznáš…

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Chátra 77 byl prostě podvraťácký podnik soudruha Söröse a jeho pasáků, kteří teď nahnali Rusko do války s Ukrajinou. Dnes jsem slyšel blbku posrankyni Richterovou kdákat, že prý bezdůvodně.

    Ta “bezdůvodnost” bo provozování jedových chýší, byla další várka “covidu”, tentokrát ale se smrtností 80%.
    Příprava jaderných zbraní proti Rusku. Příprava útoku na Donbas a Krym, s “poradci” z fašistických spolků NATO a CIA.

    Meyssan napsal: Sullivan a Blinken se opírali o mafiánského kmotra Ihora Kolomojského, třetího největšího boháče v zemi. Ačkoli je Žid, financoval těžkooděnce z Pravého sektoru, neonacistické organizace, která pracuje pro NATO a bojovala na Majdanu během „změny režimu“. … Podařilo se mu však prosadit, aby byl šéf Pravého sektoru Dmytro Jaroš jmenován náměstkem tajemníka ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany a aby byl jmenován gubernátorem Dněpropetrovské oblasti. …Právě jejich skupinu označil prezident Vladimir Putin za „kliku neonacistů“.

  2. to není cenzůra,ale vyvolávání strachu,neustále pouští hrůzu.Běda vám šmejdi,až se na vás otočí Bůh-budete srát maggi

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*