Hamás hrozí svržením izraelské vlády
Sdílet článek:

Izrael se údajně přizpůsobil jejich požadavkům poté, co Hamás pohrozil eskalací napětí před schválením státního rozpočtu, tvrdí libanonské noviny.

Libanonské noviny Al Akhbar informovaly, že v uplynulém týdnu probíhala intenzivní jednání ve snaze stabilizovat bezpečnostní situaci v Gaze poté, co Hamás vydal hrozbu, že teroristické hnutí bude stupňovat napětí na všech frontách.

Podle této zprávy Izrael na tyto hrozby reagoval souhlasem s řadou požadavků Palestinské samosprávy a organizací, které se snaží o obnovu Gazy, včetně převodu katarských peněz a nalezení řešení problému s elektřinou.

Al Akhbar také uvedly, že vedení Hamásu zprostředkovatelům sdělilo, že pokračování současného stavu, kdy Izrael „otálí“, přiměje Gazany k akci (ve vojenské terminologii – teroru), která povede k pádu současné izraelské vlády jednoty.

Zpráva, kterou noviny obdržely od Hamásu, zdůraznila, že teroristická skupina myslí své hrozby vážně a že pokud v příštích dvou týdnech nedojde k výraznému pokroku v jednáních, potom „bojové“ organizace v Gaze nedovolí izraelské vládě, aby v listopadu „v klidu“ schválila svůj nový rozpočet.

Podle zákona musí vláda zajistit schválení výdajového plánu do 4. listopadu, jinak jí hrozí automatické rozpuštění Knesetu a předčasné volby – páté v Izraeli od roku 2019.

Deník poznamenal, že ve světle hrozeb zprostředkovatelé pracovali velmi rychle – aby zabránili eskalaci situace, a katarská vláda sdělila Hamásu, že finanční prostředky určené na obnovu obytných jednotek začnou přicházet v příštím týdnu a že s Izraelem bude nalezeno řešení v otázce převodu třetí části katarských prostředků, která je určena na výplatu platů vládních zaměstnanců v Gaze.

Zdroje z Hamásu sdělily deníku Al Akhbar, že se Izrael a Katar dohodly na novém mechanismu převodu katarských prostředků do Gazy, a to prostřednictvím financování nákladů na plyn, který vláda Gazy nakupuje od Egypta.

 

Arutz Sheva – Israel National News
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*