Jak zelení extrémisté terorizují Berlín




Sdílet článek:

HELENA MALLOTOVÁ

Už několik dní mrzne 100.000 lidí ve svých berlínských domovech, nepracuje 2.200 firem, trpí obyvatelé domovů pro seniory, to vše díky útoku levicových teroristů na kritickou infrastrukturu. Minimálně do čtvrtka v několika berlínských městských částech nepůjde elektřina a topení. Teroristé věděli přesně, kde je slabé místo v rozvodové síti.

Děsivá informace, už jsou připraveni.

Nejde proud, netopí dálkové topení. Informací ve veřejnoprávních médiích jen pomálu. Zpočátku se rozsah teroristického útoku zcela zamlčoval. Občané jsou vyzýváni, aby šetřili bateriemi, co možná nepoužívali baterky, nemusí jich být prý dostatek.

V bytech je deset nad nulou, lidé se bojí odstěhovat se k přátelům, i když by mnozí tu možnost třeba měli. Obávají se o svůj majetek, bojí se, že jim někdo vykrade byt. Nic nefunguje. Správa města naprosto selhala. Naftové generátory, které by mohly alespoň zčásti zmírnit problémy, nejsou k dispozici. Byly odvezeny na ukrajinu. Škody se budou teprve vyčíslovat. A jen pro dokreslení té celé bídy: zvláštními busy byli okamžitě po vypuknutí nouzové situace odvezeni do teplička a komfortu nikoliv staří a bezmocní lidé, matky s malými dětmi, ale obyvatelé místní ubytovny pro migranty.

Proč asi…

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

18 Comments

  1. Pokud existuje v infrastruktuře tak kritický bod, kterým je možné způsobit takovou škodu, měl by být náležitě chráněn. A pokud není, je vina teroristů jen poloviční. Kdyby se německá vláda starala víc o bezpečí vlastních občanů a ne o Rusko, nemuselo k tomu dojít. Na tomto atentátu má stejný podíl extrémní levice jako německá vláda.

    • Máte pravdu, ale jen tak napůl. Jsou u nás desetitisíce míst s koncentrací obyvatel, která jsou zcela bez ochrany před takovým útokem – školy, školky, pošty, nemocnice, úřady, zdravotnická zařízení (viz mrtví po střelbě na poliklinice v Ostravě Porubě), restaurace apod. Reálně jejich ochranu zajistit nelze, max. pouze některých. Musel byste na to mít s obrovskými náklady buď personál, nebo navíc taková technická opatření, která by v podstatě znemožnila fungování některých zařízení. V minulém režimu k takovým činům docházelo naprosto výjimečně. A lidské životy nikdy neochráníte absolutně. Když se někdo rozhodne vjet do davu, viz Olga Hepnarová, tak mu v tom nezabráníte žádnými betonovými zátarasy na náměstích. Bude to realizovat jindy a jinde. Jak z toho ven, to je na delší diskusi a souvisí to s celospolečenským klimatem, který dnes v zemích panuje.

      • To jste mě pochopil poněkud špatně. Nemám zájem o hysterii a státní ochranu každé hospody, jako se tomu stalo po 11/9 v USA, kde byly jako potenciální terče terorismu absurdně označeny třeba stánky s popcornem a průvody mul. Já mluvím o kritických místech infrastruktury. Jako třeba uzel, který očividně nejde jen tak opravit a když ho někdo vyhodí do povětří, půlka Berlína je bez proudu.

        • A Vy si zase neuvědomujete, kolik má stát těch kritických míst. Tak např. tisíce elektrorozvoden – jsou i jiná města než Berlín. Tisíce vodáren, které lze kontaminovat. Desítky vodních nádrží sloužících jako zdroj pitné vody, které lze lehce kontaminovat. Obvod mají často desítky kilometrů, ty byste ochránil jak? V TV proběhla zpráva, že město Český Těšín bude teplem v roce 2031 napájeno z třineckých železáren, samozřejmě nadzemním potrubím v délce cca 10 km. Podobně jsou u nás napájeny desítky měst. Tady byste zabránil útoku jak? Povídejte, přehánějte. P. S. To, co jsem tady jmenoval, jistě nejsou „stánky s popcornem a průvody mul“.

          • Nehodlám se s vámi hádat. Zvlášť když jste očividně zvyklý mít vždy a za každou cenu pravdu:-)

          • To máte těžký. Pán je jeden z těch místních přispívajících důchodců, co mají rychlé a jednoduché řešení úplně na všechno.
            A hlavně ještě kdyby to zařídil ten Japonec „Onoseto“.

  2. To by mě zajímalo,co těm pachatelům hrozí za tresty?To jsem se zatím nikde ani od germánského vedení,ani z mainstreamu nikde nedozvěděl

  3. Zbyrečné dohady.
    Nevíme jaký to byl kabel -tedy kolik kV ? a jaké konstrukce ?
    Nevime jak byl v mostni konstrukci uložen ?
    Nevíme jakým způsobem byl napaden ?

    Na takovou věc izolovaný kombinačky a gumovy rukavice nestačí.

    • Vaše zbytečná úvaha. Jak jsem napsal výše, je řada jiných kritických cílů, pro jejichž vyřazení nemusíte zkoumat, kolik mají kV, jaké jsou konstrukce, jak jsou uloženy apod. A přitom jdou zcela lehce ohrozit nebo vyřadit z provozu. Stačí si jen vybrat.

    • Byly to 10 kV kabely (3x jednožilový, kroucené dohromady).
      Vybudována je provizorní trasa pro napojení rozvoden 10/0,4 kV.

  4. Kde je vůle, tam je cesta. Kdyby německé (a nejenom německé, ale i třeba naše) úřady chtěly s tímhle lidským póvlem skutečně skoncovat, mohlo by to dle mého skromného soudu proběhnout velice snadno, rychle a elegantně.
    Ach ale – jen ta vůle jaksi chybí.

    • Nelze ochránit všechno a všechny, ale lze potencionálním pachatelům natolik zvýšit náklady /tresty/, aby se snížila početnost těch, kteří se k něčemu takovému odhodlají. Jestliže v rámci boje proti oteplování polévají v muzeích a galeriích cenné exponáty, poškozují je, a nic se jim nestane, jestliže se lepí k silnicím, brání v průjezdu i sanitkám, a policie, místo aby je odtud po domluvě vymlátila obušky, ještě je chrání, jestliže nenesou odpovědnost ani za to, že třeba sanitka kvůli nim nedojede včas a někdo zemře, dovolují si postupně víc a víc. Zlo se má potírat v zárodku, jinak roste a roste.

  5. Já nevím, jestli 100 000 je to správné číslo.

    V jihozápadní části Berlína došlo k rozsáhlému výpadku elektrického proudu. Od 3. 1. 2026, přibližně od 6:00 hodin, bylo postiženo přibližně 45 400 domácností a 2 200 komerčních zákazníků v městských částech Nikolassee, Zehlendorf, Wannsee a Lichterfelde.

    viz
    https://www.stromnetz.berlin/krisenseite/

    • Navíc teorie útoku „levicových teroristů“ není potvrzena – tu sice hlásá berlínský starosta, ale bez důkazů. Nechte pracovat policii na vyšetření příčiny vzniku požáru.

  6. Paní Helena nenapsala důležitou věc:
    Výrobna Berlín – Lichterfelde je kombinovaná výroba elektřiny a tepla – 300 MW elektrických a 230 MW tepelného výkonu. Do provozu byla uvedena v roce 2016.
    A to celé jede na zemní plyn (perlička – 158 metrů vysoké komíny).
    Tehdy byl Němcům ruský plyn dobrý. Po roce 2022 začali Rusové chtít platby v rublech.

  7. Berlínské referendum, zatím jen referendum, že pojdme to zkusit 🙂 o tom že—Až dvanáct jízd autem ročně 🙂
    Jádrem modelu je schvalovací režim: cesty soukromým autem jsou povoleny pouze na základě kvóty (zpočátku až 12krát ročně po dobu 24 hodin, později méně). Vozidla musela být označena; Povolení by byl… atak dále viz zdroj–snad to neprojde, to by se pak mohl toho chytit kdejakej aktivista a požadovat i jinde? 🙂 když krávy přestaly prdět a auta jezdit na povolení… změnilo se počasí 😀
    https://exxpress.at/news/nur-noch-zwoelf-autofahrten-pro-jahr-neues-volksbegehren-sorgt-fuer-aufsehen/

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*