Kořenová čistička umí přirozeně čistit odpadní vodu
Sdílet článek:

Kořenové čističky jsou účinnou technologií pro čištění odpadních vod z domů, chalup, velkých rekreačních objektů a penzionů, průmyslových provozu, ale i celých obcí. Nemusíte se bát nižší účinnosti. Ta je stejná jako u konvenčních čistíren.

Kvalitní kořenová čistička si žádá odborníky

Rozhodně se nejde do stavby kořenové čističky pouštět bez pořádné přípravy a odborného projektu. V první řadě musíme pro stavbu kořenové čističky získat povolení příslušných úřadů. K té úřady přistupují jako ke klasické a v podstatě ji nemohou zakázat. Pokud k tomu dojde, tak vám v místě nedovolí vybudovat ani tu konvenční. K této situaci dochází tehdy, pokud je v místě plánovaná výstavba veřejné kanalizace, případně jestliže není možné vypouštět vyčištěnou vodu do potoka, nebo do vsaku z důvodu ochrany vodního zdroje (může jít i o blízkost soukromé studny). Pro tento druhý případ však existuje řešení v podobě odpařovacího jezírka.

Specialistou na kořenové čističky je firma Grania

Společnost Grania buduje na klíč kořenové čističky pro soukromé domy, průmyslové objekty, rekreační objekty i obce. Nabízí dva základní typy kořenových čističek.

První je Fytover – kořenová čistička, která ke svému provozu nepotřebuje elektrickou energii a vystačí si s gravitací. Proto se hodí pro svažité pozemky s převýšením alespoň jednoho metru. Je u ní zapotřebí počítat s nutností větší plochy, konkrétně 3 až 4 metry na osobu, tedy 16 m2 na rodinný dům obývaný běžnou rodinou.

Druhou čističkou je typ Agrofyt. Jde o nejúčinnější a současně nejmenší kořenovou čističku na našem trhu. Ke své činnosti sice čistička potřebuje elektrickou energii, charakterizuje ji však nízká spotřeba. Hodí se i pro rovinaté pozemky. Je též nenáročná, pokud jde o plochu. Na člověka stačí počítat s 0,75 až 1 m plochy, pro rodinný dům jsou to pak pouhé 4 m2.

Kvalita z Grania

Grania nabízí jako jediná v ČR jedinečné technologie s aktivním provzdušňováním čistírny i mnoho dalších výhod. Včetně nejlepšího poměru cena/výkon. Čističky realizuje za 5 až 15 tisíc Kč za EO, což označuje počet ekvivalentních obyvatel, pro které se zařízení buduje.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: