Kyjev má být na pravidelné výplatní listině EU
Sdílet článek:

Spojené státy hodlají zavést pravidelnou měsíční platbu Kyjevu a očekávají, že Evropané udělají totéž, říkají různé zdroje.

Například Bloomberg píše, že Washington tlačí na EU, aby „udělala více“ pro Ukrajinu.

USA chtějí podporovat Kyjev příspěvkem ve výši 1,5 miliardy dolarů každý měsíc po celou dobu jeho konfliktu s Ruskem a naléhají na země EU, aby je následovaly.


Jeden zdroj Bloombergu uvedl, že USA a jejich spojenci, kteří Kyjevu dodali mnoho „balíčků pomoci“, zvažují pravidelnější mechanismus, který by zabránil kolapsu pošramocené ukrajinské ekonomiky.

Podle jiného zdroje byli představitelé EU varováni, že Kongres USA bude stále více mluvit ve prospěch „většího sdílení zátěže“ mezi spojenci. Další představitel poznamenal, že USA očekávají, že EU poskytne Ukrajině finanční prostředky zhruba ve výši 1,5 miliardy dolarů měsíčně, které je Washington připraven dát na stůl.

Prostředky jsou prý klíčové pro pokrytí základních potřeb Kyjeva, jako jsou základní veřejné výdaje, stejně jako školy, nemocnice a elektrická síť.

Koncem dubna šéf Mezinárodního měnového fondu řekl, že Ukrajina potřebuje každý měsíc 5 miliard dolarů, aby udržela svou ekonomiku v chodu. Mezitím tentýž měsíc ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj jmenoval ještě větší číslo – 7 miliard dolarů měsíčně – a dodal, že na obnovu země budou zapotřebí „stovky miliard dolarů“.

Americký Senát ve čtvrtek schválil další masivní balíček pomoci Ukrajině, který zahrnoval dodatečnou ekonomickou a vojenskou pomoc ve výši 12 miliard dolarů, čímž se celková částka americké pomoci Ukrajině od konce února, kdy Rusko zahájilo vojenské operace, zvýšila na zhruba 54 miliard dolarů.

Mezitím EU vyplatila Ukrajině pouze 1 miliardu EUR (980 milionů USD) z 9 miliard EUR, které slíbila v květnu. V polovině září Brusel také schválil uvolnění dalších 5 miliard eur, tyto prostředky však dosud nebyly vyplaceny.

Tolik zhruba shrnutí článku agentury Bloomberg. Platit budete, milí Evropané, jho bude tížit vaši šíji.

A opovažte se protestovat, nebo nebude žádný plyn, ani zkapalněný. Aneb Evropa nahradila Jižní Ameriku a stala se „zadním dvorkem“ USA. Ovšem nelze říci, že bychom v tom byli nevinně. Pokud i nadále dopustíme, aby peníze z našich daní šly na konta Zelenského a spol., nic jiného si nezasloužíme.

Ivan David

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Já bych toho každý měsíc potřebovala…ale nemůžu hrát pinďourem na piáno, v tom bude zakopanej pes.

  2. 1,mld USD / měsíc? Jste normální? Kolik z toho se neznámým (známým) způsobem vypaří do těch správných kapes? Bože to je UKRAJINA !! To je jiný svět!

  3. A zase ukázka z ideologické příručky.O příčině,utrpení a dobyvačné válce,která zbořila na Ukrajině za stovky miliard dolarů majetek ani slovo.Ale okamžitě pospinit trpící národ,když mu někdo dá nebo půjčí,aby přežili zimu.Je jasné odkud vane vítr.Jmenuje se policejní stát,kde za demonstraci je basa.

  4. Schvalovat zabíjeni lidí a považovat to za celkem normální lidské chováni je celkově hnus,za který u nás do basy určitě nikdo nesel,ikdyz by mě zajímalo celonárodní referendum.Ovsem rozehnat demonstraci a pozatýkat lidí pouze za to,že řeknu válka je naprosto normální v komunistické ideologii,pokud tak rozhodne ústřední výbor.A milion naprosto loajálních policajtů se postará.Mozna by jste si to měli vyzkoušet na vlastní kůži.Tak tu zničující válku prozivate u piva jak PC hru a fandite jak fotbalovemu zápasu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*