LIBOR ČÍHAL
Úplně proti trendu, který přinesly volby do tzv. Evropského parlamentu (EP), boj o Unii znovu vyhráli levičáci obskurního programu sdruženi kolem Leyenové, ať už si říkají zelení, macronisté, lidovci, liberálové atd., nejde o žádnou levici, ani pravici. Leyenová ve čtvrtek v Evropském parlamentu dostala o 40 hlasů víc než je nutná většina (361) ke zvolení. Mocenské struktury Unie neovládají optimální jedinci, když už pomineme fakt, že na prvním místě je vadná celá Unie, jsou vadné i metody výběru klíčových lidí do mocenských struktur. Demokracie jako metoda výběru optimálních není v úrovni Unie možná, proces výběru se tváří demokraticky, ale jde o čistou manipulaci bruselské byrokracie. EP je parlamentní fikce, např. vyslovení nedůvěry Komisi v EP je velmi komplikované, jednou zvolena, Komise je v podstatě neodvolatelná, výjimečně pro korupci odstoupila v 1999 Santerova Komise. Leyenovu a její politiku nechce velká většina Francouzů i většina jejich europoslanců, nechce ji většina Čechů, Slováků, Maďarů, Holanďanů, Poláků, Italů atd., ale chce ji německý mainstream. Podivná politická paranoia, v Německu předáci CDU na oko souhlasí s názorem členské základny strany, že evropská zelená politika v dnešní podobě německému průmyslu škodí, ale znovu prosadili do čela Komise Leyenovou. Pravděpodobně už volby europoslanců v národních úrovních i když se tváří demokraticky nemají demokratickou podstatu, nejenže volič neví proč volí, ale máloco o tom ví i zvolený poslanec.
Pro mocenskou strukturu – bruselské byrokraty, europoslance, velkou část národních politiků, kteří jsou apendixem unijních struktur a mediální servilní mainstream – je pohodlné a temporálně bezproblémové ukotvit se v pevnosti zv. Evropská unie, která ve skutečnosti není než chatrč na hliněných nohou. Budou dál ostrakizovat a urážet ty, kterým jde o evropskou budoucnost a udržitelnou prosperitu Evropy. Mohou jen doufat, že je nesmete výbuch nespokojenosti evropských mas, které už prokoukly tuto hru na demokracii a je jen otázkou času, jak a kdy se lidová nevole zhmotní. V jakém amorálním systému žijeme, evropská média a europoslanci ignorovali, že Evropský tribunál pár hodin před hlasováním znovu otevřel šetření vakcínové aféry Leyenové. Návrh levice na odložení hlasování o Leyenové EP zamítl, jako by bylo normální dojednat nákup vakcín za 71 miliard bez upřesnění cen, bez podrobností a nic nikomu nesdělit? Pokud nějaký chudák sedí v base kvůli pár tisícům, dá se mu vytknout jenom to, že je neschopným amatérem v evropskounijním světě, kde vládnou schopnější zloději. Jsou problémoví protože kromě parazitování nic jiného neznají, u chudáka v base to vždycky neplatí.
Co očekávat od znovu zvolení Leyenové? Ještě tvrdší postoje k Rusku a jeho prezidentovi, ještě víc evropských peněz na ukrajinské válčení a zabíjení a to všechno budou doprovázet ještě neomalenější žvásty o svobodě a demokracii. Bude pokračovat gigantické plýtvání prostředků na nesmyslnou zelenou politiku a imigrantům bude Evropa dál otevřená. V projevu po zvolení Leyenová odmítla možnost nějaké korekce Green Dealu. Do našeho klimatického zákona bude vepsáno snížení emisí o 90% do 2040, zopakovala Leyenová. Neomaleně lhala o snížení energetických nákladů pro podniky a rodiny, v EU jsou náklady na solární panely dvakrát vyšší než v Číně, vyrobit elektromobil v EU je třikrát dražší než v Číně. Leyenová a spol. předepisují Unii vadné zelené cíle, k jejichž realizaci nemá Evropa ani prostředky, ani technologie, ty mají v Číně.
Leyenová avízovala pokračování sebevražedné zelené politiky, přitom svět se oproti minulým letům radikálně proměnil. Pokud Trump do voleb přežije ochranu tajných služeb s velkou pravděpodobností vyhraje americké volby. Trump na republikánské konvenci v Milwaukee prohlásil, že nechce socialistický Green Deal, zamýšlí pozvednout americký průmysl, zatímco evropskounijní zelené energetické pastviny potáhnou evropskou průmyslovou produkci do ještě větších bažin. V Evropě, kdo chce něco změnit, musí doufat, že v listopadu v USA vyhraje Trump prezidentské klání.
Jak to všechno skončí? Toto zajímá sebepotvrzenou unijní kastu na posledním místě. V Bruselu se poslední desetiletí naformovala byrokratická krusta, která o Evropě a jejích potřebách nic neví, ale o to víc o svých vlastních zájmech.
Buďte první kdo přidá komentář