Macron je psychopat, který podpálil francouzskou demokracii, říká Marine Le Pen
Sdílet článek:

KURT ZINDULKA

Bývalá prezidentská kandidátka Marine Le Pen Emmanuela Macrona označila za „pyromana“, který podpálil francouzskou demokracii, když tento globalistický prezident uprostřed noci podepsal jako vynucený zákon svou kontroverzní penzijní reformu.

Po měsíci bouří, protestů a odborářských stávek po celé zemi podepsal francouzský prezident Emmanuel Macron svou penzijní reformu jako zákon, čímž zvedl penzijní věk z 62 let na 64 let, kdy v pátek tento zákon Ústavní rada potvrdila.

Maconova vláda navíc k rozzuření veřejnosti touto legislativou, na kterou se pohlíží jako na elitářský útok na pracující třídu během ekonomické krize, lidi naštvala i metodou jejího zavedení, když během protlačování parlamentem vyhlásila premiérka Élisabeth Borne minulý měsíc ústavní nouzi, aby ten zákon šel protlačit bez hlasování.

V reakci na to, že po tomto rozhodnutí Macron ten sporný zákon uprostřed noci podepsal, vůdkyně Národní obrody (RN) v Národním shromáždění Marine Le Pen svého bývalého rivala vyplísnila za útok na francouzskou demokracii.

„Když se Emmanuel Macron rozhodl tu nespravedlivou penzijní reformu ve 3:28 ráno uzákonit, tak se dopustil vůči Francouzům zase další provokace,“ napsala tato populistka na sociální média.

„Prezident republiky musí Francouze stmelovat, ale Emmanuel Macron je pyroman, který je svévolný, čili ničí naší demokracii.“

Ta široce rozšířená zahořklost proti Macronovi, který je kvůli globalistickému stylu své vlády označován za „prezidenta boháčů“, přivodila vzestup Národní obrody Le Pen v průzkumech, kdy průzkum z tohoto měsíce zjistil, že v prezidentských preferencích, které bývaly těsné, by Macrona překonala o ohromujících 10 procent, když v loňských volbách proti tomuto drahouškovi Světového ekonomického fóra prohrála.

Mezitím se důvěra v Macrona propadla na svou nejnižší úroveň od protestů Žlutých vest roku 2018 proti jeho plánům na uvalení klimatických daní na veřejnost. Francouzský lid kromě kontroverzní penzijní reformy v posledních letech trpí ekonomickými těžkostmi kvůli krizi s čínským koronavirem, při které Macronova vláda zavedla drakonické lockdowny. V důsledku toho Wuchanského viru v souběhu s válkou na Ukrajině zažila Francie během posledního roku vzestup cen potravin o 15 procent, což vedlo každého čtvrtého z nejchudších lidí země k vynechávání některých jídel, aby vyšli.

Kromě Le Pen se i vůdčí člen levicové skupiny Nezlomné Francie v Národním shromáždění François Ruffin do Macrona pustil za to noční uzákonění legislativy.

„Emmanuel Macron a jeho gang svou penzijní reformu zavedli uprostřed noci jako zloději. Protože dobře vědí, že to, co právě provedli, je vyloupením demokracie,“ napsal Ruffin.

Také odbory, které byly při pořádání celonárodních protestů vůdčí silou, slíbily, že budou ve svých akcích pokračovat, i když byla reforma uzákoněna, kdy odborová konfederace CGT v prohlášení praví: „To noční vyhlášení zákona s naším bojem ani nehne. My to nezměníme, dokud ten zákon nebude zrušen.“

KURT ZINDULKA

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*