Manželství jako svazek muže a ženy je „nebezpečná cesta“
Sdílet článek:
Europoslanci vyzývají Česko, aby odmítlo ústavní novelu o manželství. Oněmi „europoslanci“ jsou samozřejmě ti za zelené a také polský opoziční europoslanec.

Návrh několika desítek českých poslanců z vládních stran kromě pirátů, aby bylo manželství definováno jako svazek muže a ženy, údajně „probudil“ europoslance (snad z letního podřimování). Podrobněji se o něm rozepisuje web HN zde. Signatáři (většinou poslanci za ODS, lidovce a TOP 09) žádají, aby byla v základní listině práv a svobod zmíněna zákonná ochrana manželství jako svazku muže a ženy.

Kritika europoslanců jednak hodnotí tuto iniciativu v souvislosti se „špatnou“ politikou Polska a Maďarska v této oblasti. Berou si také na mušku české předsednictví EU, při němž Česko reprezentuje politiku EU a ta je jednoznačně pro manželství pro všechny. Je to krok špatným směrem. V řadě zemí čelí sexuální menšiny různým ústrkům a my jsme doufali, že Česká republika půjde opačně, poté, co byl u vás předložen (v květnu – pozn. red.) návrh na manželství pro všechny,“ řekla HN německá europoslankyně za zelené Terry Reintkeová…..Nejostřeji na návrh 54 zákonodárců reagoval Robert Biedroň, předseda výboru pro práva žen a rovné příležitosti v EP. „Jdete nebezpečnou cestou,“ varoval. „Před vámi po ní kráčelo Kaczynského Polsko a orbánovské Maďarsko, které udělaly z LGBT lidí nepřátele státu a osekávají práva žen. Představa, že se stejným směrem vydá předsednická země EU, je docela děsivá,“ řekl HN polský europoslanec. Biedroň přitom nesouhlasí, že v případě Prahy jde o neškodnou politickou vějičku. „Věci se dějí v kontextu. Ministr Jurečka při nedávném slyšení v našem výboru řekl, že Česko nebude ratifikovat Istanbulskou úmluvu (proti násilí na ženách – pozn. red.), protože pro to není dostatečná podpora v parlamentu. Podepsal se ale pod návrh, který má možná ještě menší podporu,“ zmínil Biedroň. Šéf resortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) je jedním z iniciátorů novely.

Osobně považuji iniciativu oněch 54 statečných za opodstatněnou. Všichni máme v dobré paměti jak „manželství pro všechny“ vznikalo. Byla to typicky salámová metoda přes registrované partnerství, kdy se i zástupci gayů a leseb dušovali, že „více nechtějí“. A dnes tu „řešíme“ údajnou „diskriminační“ roli názvu registrované partnerství.

Zcela jistě, západní společnost manželství pro všechny zcela jistě přežije. Vždyť už i komunisté říkávali, že „po staru se žít nedá“. Že argumentace zastánců manželství pro všechny je právě tak „komunistická“ je mi jako pamětníkovi také zřejmé. A to by oni zelení europoslanci i jiní radikální zastánci manželství pro všechny křičeli, kdybychom jim na rovinu řekli, že argumentují jako kdysi komunisté.

Nicméně, vše souvisí se vším. Na počátku všeho je totiž zbožnění vědy – tedy té vědy, která považuje lidstvo za příčinu globálního oteplování či změny klimatu. Společnost se tak řídí vědou a homosexualita je vědecky prokázána i u zvířat. Zatímco se jedni snaží „nežít jako zvířata“, druzí nás napomínají, že se od nich musíme učit.

Ve vztahu ke skutečně vážným světovým problémům, jakými jsou války (nejen na Ukrajině) a terorismus či případy střelby na nevinné oběti v USA (co týden, to alespoň jeden takový otřesný případ), je manželství pro všechny úplná prkotina. Anebo není?? Toť otázka téměř hamletovská.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Svět se řítí do řiti (to se asi líbí homošům) a tihle řeší 3,14 oviny (to se asi líbí lesbám) :-/

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*