Máslová moucha a Ukrajinec domácí
Sdílet článek:

V minulosti jsme museli přestat říkat Pomazánkovému máslu Pomazánkové máslo, protože nějaký hňup v Bruseli neumí česky, ale měl nutkavou obsesi nám kecat do označení výrobků. Naštěstí se tím vyčerpal, takže Kakaové máslo mohlo zůstat a dokonce se poměrně nelogicky začínají objevovat různá oříšková másla. Nicméně „Máslová moucha“ orig: Butterfly byla Britům ponechána, byť zprávy ze zákulisí hovoří o tom, že právě spor Butterfly rozhodl o Brexitu.

Prošli jsme trnitou cestou zákazu rumu, marmelády a spousty dašlích euronesmyslů do situace, kdy i naši tuzemští odborníci na přejmenovávání dostali konečně do ruky ostré pero. A nejen odborníci, dnes se touto bohulibou aktivitou zabývá i velký počet amatérů a aktivistů.

Už před mnoha lety se objevili první hrdinové tohoto spravedlivého boje. Jak jinak, v USA, našem vzoru. Tehdy se Francie nějak zdráhala účastnit invaze USA do Iráku pod očividně vylhanou a zločinnou záminkou zbraní hromadného ničení, tehdy demonstrovaných známou ampulí v rukách amerického generála, na jehož životě záleželo (a který nedávno zemřel).
Tehdy v USA vymysleli Hranolky svobody, kerými nahradili ty dříve Francouzské.

U nás se žádné francouzáky nepřejmenovávaly, společnost ještě nebyla patřičně vyzrálá.

První tuzemské vlaštovky se začaly objevovat v době, kdy Krym přešel od Ukrajiny k Rusku. Tehdy první pokrokoví majitelé restaurací a penzionů začali vymýšlet dotazníky pro své hosty, kde měli stvrdit (někde i vlastní krví), že souhlasí s demokratickým rozhodnutím Krymčanů v referendu. Nebo nesouhlasí .. teď vážně nevím, jestli se vyžadoval souhlas nebo nesouhlas a s čím .. ale soud to uznal jako oprávněný požadavek na člověka, co si chce dát pivo nebo se tam vyspat.

Tito průkopníci se pak dočkali všeobecného uznání o pár let později, kdy se začalo k objednávce piva vyžadovat po jejich vzoru potvrzení o podstoupení trojí aplikace rituální injekce – a v mnohých zařízeních to tak trvá dodnes. Tím se jen potvrdilo, jak prozíravé máme u nás lidi.

Dnes, již vyzrálí jak politicky, tak organizačně, můžeme tedy vstoupit do nového kola slavné bitvy o politicky a ideologicky správné názvy. A k tomu samozřejmě i nelehké rozhodování o tom, komu načepovat pivo, odpojit internet, nebo raději i vodu.

První výstřel padl nikoliv z Aurory, ale od společnosti CZ.nic, která spravuje doménu .cz. Tito soudruzi usoudili, že lidé by neměli mít přístup i IP adresám, které hostují obsah, se kterým soudruzi z CZ.nic nesouhlasí. A aby hned omezili možnosti nějakých „fint“ a diskusí, prostě jejich domény hned odstranili z DNS tabulek. Prý kvůli proruskému desinformačnímu obsahu. Někteří se divili, protože tam neměli vůbec žádný proruský obsah, ale bylo jim to plat prdné. Nyní občané dumají, jak 100 ho.. tedy jak z toho ven. A řada z nich pojala předtím nevídanou touhu se podívat, co že tam bylo tak zajímavého, že to museli neobolševici zcenzurovat tak bagounským způsobem.

Nicméně tím soudruzi z CZ.nic dali signál k závodu.

Dalšími aktéry jsou nejrůznější aktivisti v obcích, kteří se v minulosti živili přejmenováváním ulic a náměstí. Z Franze Josefa na Masarykovu, z Masarykovy na Hitlerovu, z Hitlerovy na Masarykovu, z Masarykovy na Stalinovu, ze Stalinovy na Ulici 9. května a z ní na Masarykovu .. a teď hledají, jestli mají v obci ulici Ruskou, kterou by prejmenovali na ulici Ukrajinskou, nebo rovnou Ulici Volodomyra Zelenského. Jestli nenajdou, tak použijí zase tu Masarykovu, ona už je zvyklá a občané si ani už nechodí pro doklady, na těch pár měsíců – když někomu občanka expiruje bez změny názvu ulice, ožere se dotyčný jak mužik se všemi sousedy. Jak je vidět, tihle aktivisté tvoří patrně rodinné klany, ve kterých se přejmenovávací dovednost dědí z jednoho na druhého po celé generace. Prý se teď chystají v Chomutově a mají strach, aby je někdo nepředběhl.
Konkurence je samozřejmě velká, nicméně různé ulice Václava Havla nebo Borise Němcova neposkytují možnost vyhlásit soutěž tak nějak celostátně. Tak tedy – start!

Bolševiky z CZ.nic a oněmi restauratéry se nechali inspirovat další poskytovatelé služeb a zboží. I banky už se dlouhou dobu zajímají od profil zájemce o úvěr. Není už důležité, zda je jeho podnikatelský záměr rozumný nebo zda má čím ručit. Hlavní dnes je, zda dotyčný nevypouští z kalhot skleníkové plyny a zda si třeba nepřivydělává výrobou pažeb na lovecké zbraně. Když dotyčný uvede, že je nebinární, má 3 body navrch ihned.

Firmy nyní pečlivě zkoumají, kdo chroupá jejich rohlík nebo pije pivo a dbají na to, aby dotyčný nebyl ideologicky nepevný, nebo nedej Bruseli dokonce ideologicky závadový.

Příkladem hodným k následování je Jablotron, výrobce zabezpečovací techniky. Ti usoudili, že nejen že nebudou závadovým osobám výrobky prodávat, ale dokonce ty již prodané tak nějak znehodnotí – odpojí je od datových služeb. Je to krásné gesto, které až se dostatečně rozšíří po světě, patrně způsobí, že dotyčná firma bude zákazníkům místo elektroniky posílat jen krabičku, nálepku a fakturu, protože všechno ostatní jí dodává dodavatel, který podle jejich vzoru usoudí, že nejsou ideologicky dostatečně pevní a neprošli dotazníkem.

No a pokud bude mít výrobce počítačů, mobilních telefonů a prakticky veškeré elektroniky stejně pevné zásady a možnosti aby zařízení nejen přestal prodávat do ideologicky závadových rukou, ale dokázal je i deaktivovat na dálku, ponoří se české domácnosti do technologického temna, ze kterého budou poblikávat jen svíčky ze sádla a z oken se ozývat potlesk ochotnickým hercům.

Bitva se ale vede i v potravinářství. Existuje totiž výrobek jménem .. teď nevím, jestli to není trestné takhle explicitně napsat .. jménem Ruská zmrzlina. Jakási firma se kdysi na tom tradičním názvu pro smetanovou zmrzlinu rozhodla parazitovat a prodává pod tím názvem bílou hmotu nejasného složení. Nyní ale, po vzoru USA, se rozhodli název změnit. Bude to napříště Ukrajinská zmrzlina.

Opět .. výstřel padl, start!

Kdo dál zvedne rukavici? Rozhodně by měla následovat Ukrajinská vodka. Ukrajinské vejce, Ukrajinské kolo. Nevím, jak budou naši přemnožení důstojnící AČR vnímat přechod ke hře v Ukrajinskou ruletu, ale to stejně probíhá v nejpřísnějším utajení a už budou mít dost z té Ukrajinské vodky a vajec.

Určitě by neměli zůstat pozadu chovatelé koček. Každý majitel Ruské modré kočky by jí měl přestat říkat Jekatěrina a přejmenovat ji na Volodomyrovnu. Ona se s tím srovná, nebojte. Ale měli bychom jít dál a plemeno přejmenovat na Ukrajinskou žlutomodrou kočku. Berte to jako závazek!

Naopak velmi potěšila ministerstva vnitra, životního prostředí a zdravotnictví ve spolupráci s Českým entomologickým ústavem. Na ústavu totiž od roku 2014 pilně pracovali a v lednu přišli s přelomovým materiálem, který půjde v urychleném řízení přímo do parlamentu. Bohužel to nestihli do data 16.2. stanoveného USA, ale to nevadí, i tak budeme první v Evropě.
Nejde o nic menšího, než změnu v kladistice, to jest názvosloví a systematizaci organismů. Inspirujíce se kolegy mykology, kteří pracují na zákazu užívání jména Václavka pro dřevokazné houby, přišli entomologové s projektem změny českého názvu pro brouka Blattella germanica.

Tomuto brouku se česky říká Rus domácí, což v dnešní době už očividně není udržitelné a demokratická entomologie v pevném svazku s NATO by se s takovým názvem měla jednou provždy vypořádat, což taky dělá. Nový název bude pochopitelně Ukrajinec domácí.

Dále bylo potřeba přepracovat nejrůznější prováděcí předpisy a zákonné normy, neboť Rus domácí je pokládán za škodlivý hmyz a naše legislativa definuje podmínky, za kterých jej příslušné desinsekční firmy likvidují. Proto spolupracuje Ministerstvo zdravotnictví, neboť s Rusem se bojuje nejčastěji v nemocnicích, dále Ministerstvo životního prostředí, pod které spadá agenda původních i nepůvodních organismů, přičemž agendu nepůvodních organismů částečně sdílí i Ministerstvo vnitra, zejména po posledním podpisu dohody premiérem Fialou. Ministerstvo vnitra také bude organizačně zajišťovat kladné přijetí nového jména brouka, jeho nového zařazení a hlavně vytvoří odbor na boj proti nenávistným projevům.

Rus domácí, přejmenovaný na Ukrajince domácího, totiž bude z pochopitelných důvodů nejen vyškrtnuvý ze seznamu škůdců, ale dostane se mu po staletích diskriminace dokonce ochrany. Stane se chráněným živočichem. Firmy, které se tím dostanou do potíží, dostanou možnost rekvalifikace a kompenzaci, na kterou vláda již vyčlenila 5 miliard na příštích 5 let. Z těchto prostředků bude také financována osvěta a boj proti předsudkům vůči Ukrajinci domácímu.

Bohužel, komise, pracující na výběru národního ptáka, musela po dlouhých a náročných jednáních odmítnout nominaci Ukrajince domácího, protože ornitologové nedokázali přesvědčit entomology, že jde o ptáka. Ani zde ale nebylo dosud řečeno poslední slovo.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. NÁDHERNÝ KOMENTÁŘ
    Přesně vystihující technologický podtup starého PRAXÍ OSVĚDČENÉHO,žaludek obracejíhO se vlezbruselelizmu.
    FaNgličky ,ohnívé projevy z kalhotami ještě zavlhhlými nedávným strachem z nebezpečně sílícího VOX POPAPULI

  2. Tak doufejme, že nám po vzoru Jablotronu Rusko neudělá něco podobného s JE …
    Firma co něco takového provede soukromým osobám, není firma, ale banda neseriózních hovad, příště okradou a podvedou ty co navštívili např. tento web?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*