Miliony dávek vakcíny končí ve stoupě
Sdílet článek:

SYRZDARMA.CZ

Španělsko a Švédsko již potvrdily, že zlikvidovaly miliony dávek vakcíny. Další čekají ve skladech evropských zemí na likvidaci. Veřejné slyšení v europarlamentu nebude. Německý deník Welt informoval o nesrovnalostech ve studiích firmy Pfizer a další informace, o kterých se jen šeptá.

Co se také píše o vakcínách a pandemii. Zdroj informací na konci článku.

(1) Vakcíny končí ve stoupě

Španělsko zlikvidovalo více než šest milionů dávek vakcín od různých výrobců z důvodů prošlé lhůty použitelnosti. Informaci zveřejnilo španělské ministerstvo v odpovědi na písemnou žádost opozice.

Švédské rádio informovalo minulý týden, že vláda zlikvidovala přes 8,5 milionů prošlých dávek vakcíny.

Deník Politico uvádí, že další miliony dávek, které leží ve skladech evropských zemí, skončí na smetišti.

(2) Pochybnosti o testech vakcíny v médiích

Německý deník Welt zveřejnil před několika dny článek s titulkem „Mnoho nesrovnalostí ve studii Pfizer”. V článku se uvádí, že „schválení mRNA vakcíny od společnosti Pfizer mohlo být založeno na nesprávné dokumentaci”. Pfizer podle článku odmítá údaje přezkoumat.

Článek podrobně rozebírá případ argentinského právníka, u kterého se objevily po podání vakcíny během testu závažné vedlejší účinky včetně zánětu srdce. Ve spisu však bylo napsáno, že šlo o následky nákazy nemocí Covid-19, přestože měl pacient opakovaně negativní testy.

(3) Poslanci zamítli veřejné slyšení Ursuly von der Leyen

Evropský parlament zablokoval veřejné slyšení, během kterého měla Ursula von der Leyen zodpovědět otázky poslanců na její roli při vyjednávání kontraktu na dodávky vakcín. Podle článku v deníku Politico tlačily na veřejné slyšení dvě poslanecké skupiny, z nichž jedna je podle článku pravicová a druhá extrémně pravicová.

(4) Florida vyzývá lékaře ke transparentnosti

Doktor Ladapo, který zastává funkci šéflékaře státu Florida, poslal minulý týden dopis federálním zdravotnickým úřadům, ve kterém vyzývá, aby všichni lékaři a zdravotnické instituce transparentně komunikovali rizika, která sebou nesou vakcíny proti nemoci Covid-19. Upozorňuje, že vakcíny na bázi mRNA jsou spojeny se zvýšeným rizikem závažných vedlejších účinků, které zahrnují akutní onemocnění srdce a změny ve srážlivosti krve.

Podle floridských dat došlo k dramatickému nárůstu nahlášených vedlejších účinků vakcíny v porovnání s minulými očkovacími kampaněmi. Florida uvádí, že zaznamenala nárůst vedlejších účinků ve výši 1 700 %, přičemž hlášení o zdraví ohrožujících následcích vzrostly o 4 400 %.

(5) Roušky nemají žádný význam

Studie instituce „Cochrane Library” jsou považovány za jedny z nejspolehlivějších analýz klinických studií. Na konci ledna zveřejnila Cochrane Library zprávu o revizi 18 klinických studií, které se zabývaly účinností roušek a alternativních způsobů ochrany proti šíření virových respiračních onemocnění.

V abstraktu zpráva uvádí:

„Nošení roušek ve společnosti má pravděpodobně malý nebo žádný vliv na šíření nemocí jako je chřipka nebo Covid-19 v porovnání se situací, kdy roušky nejsou používány.”

„Hygiena rukou může redukovat šíření nemoci o 11 %.”

Předchozí tvrzení zdravotnických úřadů o nezbytnosti nošení roušek bylo podle informací New York Post postaveno na dvou zdrojích informací: laboratorních experimentech a studiích s limitovaným rozsahem.

(6) Letecký úřad změkčil pravidla pro EKG pilotů

Americký úřad pro kontrolu letectví známý pod zkratkou FAA uvolnil na konci minulého roku pravidla pro zdárné absolvování testů EKG u pilotů komerčních letadel. Někteří lékaři tvrdí, že to je z důvodu vedlejších účinků způsobených vakcínou proti nemoci Covid-19, protože pokud by nedošlo ke zmírnění limitů, řada pilotů by testem neprošla.

Agentura AP označuje takové tvrzení za zcela falešné, neboť: „Úřad FAA vysvětlil, že změna byla provedena na základě nových vědeckých poznatků dodaných kardiologickými konzultanty, a ne z důvodů vedlejších účinků vakcíny. Lékaři úřadu prohlásili vakcíny za bezpečné.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*