Může být ještě hůř? Může … a bude
Sdílet článek:

Dožili jsme se děsivé doby. Špatné až hrozivé zprávy a skutečnosti se na nás valí ze všech stran. Válka, zdivočelá inflace, zvyšování úroků a cen hypoték, utahování šroubů svobody, cenzura jak za bolševika, raketový růst cen surovin a nejistota s jejich dodávkami, neschopnost světových lídrů to racionálně řešit.

Největší oběti jako vždy v takové době přinesou naši obyčejní lidé. Ti lidé, kteří pracují a snaží se žít své životy jako svobodní jedinci a nechtějí po státu, aby jim do toho kecal. Ti lidé, kteří musí nějak uživit svoji rodinu, kteří musí zaplatit nájem nebo hypotéku, energie, nádrž do auta, něco k jídlu. Jejich těžce vydělané a ještě více zdaněné peníze ztrácejí dnes každý den hodnotu, každý den chudnou a chudnou. Kdo jim pomůže? Kolik toho ještě musí vydržet? Bude se tady dát ještě žít nebo už jenom přežívat?

Z naší vlády opět slyšíme jen známou mantru. Musíme to vydržet, tedy opět si utáhnout opasky, bojujeme přeci s Ruskem. Na Ukrajině zuří válka a to je vládní priorita. Ano, samozřejmě, válka je strašná věc a ruskou invazi nemůže schvalovat žádný soudný člověk. Určitě musíme pomoci ukrajinským lidem, kteří pomoc potřebují. Jenže …

Naslouchá naše vláda vlastním občanům? Mnoho z nich je opravdu v zoufalé situaci. Na mnoha z nich se to podepisuje i na výrazném zhoršení psychického stavu, protože netuší co jim přinesou další dny. Budou vůbec ještě mít alespoň na základní životní potřeby? Všude, ze všech masových vládních médií slyší jen katastrofické scénáře, energie prý zdraží o 30%, zdraží potraviny, benzín bude za 65-70 Kč, zvedá se nájemné, zvedají se splátky hypoték, Putin zavře kohoutky, nebude plyn, nebude ropa. Slyší to v podstatě 24 hodin denně. Dá se to vůbec ještě v relativním klidu vydržet?

Velmi těžko. Ne-li vůbec. Bohužel nevidí ani náznak Fialovy vlády jak jejich zásadní životní problémy řešit. V Polsku nebo Maďarsku dělají alespoň něco, snižují daně, zastropují ceny paliv. Tedy alespoň dávají lidem najevo, že s nimi cítí, a že na ně myslí. Naše vláda, která se při svém nástupu holedbala jak tady bude pro všechny lidi, nedělá v tomto směru nic. Vlastně ano, mlátí prázdnou slámu, jak někdy možná něco budou, jak by se asi mělo, ale jak to vlastně nejde. Jsme ve válečném stavu … říká premiér.

A na válečný stav se nyní svádí všechno. Covid se vytratil, papaláši si našli nový bič, kterým decimovat obyvatelstvo. Zavedli nouzový stav, který z lidí v podstatě dělá nevolníky, pod záminkou údajného schvalování ruské invaze zavedli drastickou cenzuru, která postihla i weby, které sice na podporu Putina a jeho šíleného konání nenapsaly ani písmenko, ale byly prostě nepohodlné, nepsaly dle eurosocialistických not, vláda je zastavila protiústavně, protiprávně.

To jsou vše hřebíky do rakve naší demokracie, našeho právního státu, naší ústavnosti. Člověk vydrží hodně. Věřím, že dokážeme nějak přežít problémy ekonomické, dokážeme se nějak psychicky vyrovnat s materiální nejistotou. Ale musíme k tomu mít alespoň pocit, že nás vládní představitelé podrží. Že nám nebudou v této hrozné době omezovat svobodu slova, svobodu podnikání, že se nebudou stavět nad zákony této země, že budou dodržovat Ústavu, že budou pracovat tak, abychom viděli alespoň světýlko na konci tunelu.

Kvůli tomu si je přeci volební většina v ČR zvolila. Kvůli tomu tam jsou. Proč se tedy chovají tak, že když národ “krvácí dobou šílenou” oni ještě chtějí bodnout nožem do zad. Můžeme někomu takovému věřit, můžeme si někoho takového vážit? Můžeme někomu takovému věřit, že nás dovede na cestu, kde bude líp? Obávám se, že nikoliv. Líp už bylo. Bude hůř …

Karel Kříž

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

17 Comments

 1. Je smutné srovnání s Poláky.

  Ti při prvních náznacích obtíží snížili DPH u pohonných hmot, ukázali fakáč na Brusel s tím, že už ty emisní povolenky platit nechtějí a hodlají se bavit o dalších opatřeních. A to nekupují svou vlastní elektřinu na cizí burze….
  Jo, Polák kope za Poláky, Maďar za Maďary, jen česká vláda za Brusel.
  Jestli se mýlím, tak ať mi to Fiala sofort vyvrátí! Činem, ne hubou.

  • Pane kolego, my náhodou máme daleko lepší koloniální správu než Poláci. Jsme ochotni živit energiemi celou Unii a nic za to nechceme. Maximálně metál od CIA

 2. Většina je nevolila.I přes fixlování s koalicemi je volilo zhruba 43% z těch,kteří se dostavili k volbám,čili zhruba 28% volební populace a zhruba 19% celkové populace(ale chovají se ,jako kdyby to bylo 100:0).Situace je opravdu špatná,ale jednom pozitivum vidím.Že nukleární rodiny se opět v nouzi spojí.Krev není voda.

 3. Dokonce i ten Němec,

  co měl vždy plnou hubu Úůůnie, solidarity, těsnějšího semknutí… teď kope za Německo. Že prý bez ruského plynu a ropy nemůžou být, a tak že holt v sankcích udělají vyjímku.
  A u nás kandidát na prsidenta furiantsky vyhlašuje, ať hnusného Rusa ztrestáme tím, že odmítneme jeho ropu a plyn. Hned! Že generále Pavle…?
  Co se to tam, v Praze, vyskytuje proboha za lidi !?

 4. Benzín skorem za pade a Špidlo 2 s benzínovou kartou vyhlašuje “to chce odvahu”.Je to na přes držku nebo k smíchu?

 5. Dočetl jsem do půlky, ano tak to je, lidi není alespoň teď dobry hledat, Boha, Krista, Ducha? Skoro vsichni jsme na Boha, Syna tisíce let kašlali? On totiž z lidský a satansky špíny dokáže člověka dostat jen Bůh

 6. Chtěl bych jen dodat.Pomáhejme uprchlíkům z Ukrajiny.Mnoho z nás má předky,kteří budovali masarykovskou republiku na Zakarpatské Rusi.Mnoho z nich si to pamatuje,že má předky někde v Čechách.Moje obě babičky pocházejí od Mukačeva.Pomožme a pomáhejme.

 7. Pokud mě má chatrná paměť neklame,pane Kříži poslední volby vyhrál počtem hlasů někdo zcela jiný.Volební podvod exbolševika v taláru obhájce práva a zákona beztrestně znásilnil zákon a ústavu této země a hanebně je donutil být špinavou
  prostitutkou zvůle vědomých škůdců této země.

 8. Inflaci měli vždy v plánu. Páchání peněz z prdu je jejich specialitou. Stejně jako soustavné týrání a zotročování lidí. Do svého zeleného teroru zasadili genocidní a lupičský program covidismus. V důsledku toho a dalšího padělatelství peněz nebo nenasytnosti globalistických korporací byla inflace stavebních a hutních materiálů desítky procent. Některé potraviny dvacet procent. Plyn v důsledku kazisvětství je z loňských 250$ za 1000m³ na více než desetinásobku.
  Hrají si s námi na demokracii, ale to je podvod. Skutečností je, že politici jsou ovládáni skrze třeba Aspen institut nebo Sörösovy nátlakovky.
  Globalisté na Ukrajině dělali všechno proto, aby proti sobě poštvali Ukrajince a Rusy.
  Čím nás globalistická vrchnost a jejich poskoci v místní vládě obohacují? Cestou k zbídačení. K vysněnému zločinu Great Reset.

 9. Je fakt blbá doba a mělo by se jít příkladem.Už přestala neziskovka syna pana Fialy zkoumat,jak je na tom demokracie mezi ženskejma na Barmě? Sto miliónů ročně docela dobrejch,ne?Na to,že je to Barma.

 10. Může být hůř …
  Když někdo ustavičně, cíleně, zákeřně bodá do zad druhému, musí čekat, že jednou přijde den, kdy někdo oprávněně bodne do hrudi i jeho!!
  Dobře mu tak … Bude hůř!

  • Naprosto pravdivá slova.A tak tedy Rus bodá,a přímo do hrudi.
   Nemyslím si že bych s tím kdy nadšeně souhlasil,a na rozdíl od vás Frigo z mála to komUkoliv z těch svedených a opuštěných tak našeně přál.

   • Opět mi pomateně podsouváte vaše fantasmagorie. Já nepsal o Rusku ani o Ukrajině, nýbrž o autorovi článku. Kapišto?

 11. Sněmovna bude schvalovat rozpočet se schodkem 280 miliard, Vondráček chce pro spravedlnost navíc 800 milionů–zdroj–https://www.ceska-justice.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*