Náměstkyně ministra Koziar Vašáková nic nepochopila, ničemu se nepřiučila
Sdílet článek:
Náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková se přes rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a premiéra snažila opět zavést nedůvodnou diskriminaci neočkovaných a zakázat jim návštěvy hospod.

Rozsudek Nejvyššího správního soudu z 2. 2. 2022 ve věci návrhu, který jsem jako advokát podal za paní Janu Novákovou z Brna, prohlásil tento zákaz za nezákonný a tím otevřel restaurace všem, bez ohledu na osobní zapojení do odbytu zastaralých vakcín na covid. Druhý den ve čtvrtek 3. 2. 2022 řekla náměstkyně Koziar Vašáková Českému rozhlasu: „Doufám, že k tomu nedojde. Že v podstatě dojde z ministerstva zdravotnictví k reakci na ten výrok Nejvyššího správního soudu a k nápravě v tom vysvětlení, obhájení pozice ministerstva zdravotnictví. To znamená, že se ta restrikce vrátí.“.

Ovšem vada tohoto diskriminačního zákazu nebyla v nějakém vysvětlení. Soud identifikoval chyby, z nichž některé opakovaně od jara 2021 Ministerstvu zdravotnictví vyčítal:

  1. Restaurace neumožňoval pandemický zákona v původním znění uzavřít ani omezit.
  2. Bylo nezákonné, že ministerstvo považovalo paušálně všechny neočkované za podezřelé z nákazy a všechny neočkované za neinfekční.
  3. Mimořádná opatření nesmí sloužit faktickému donucování k „dobrovolnému“ očkování.

Pokud na Ministerstvu zdravotnictví nepochopí, že pro jeho činnost je určující ústava a zákony, budu jejich protiprávní akty napadat. Někteří jeho představitelé dokazují, že pohrdají povinností podřídit se právu, a přestože mají vysokoškolské tituly, nezvládají učivo občanské nauky základní školy. Proto je třeba vyvodit osobní odpovědnost za porušování práv lidí a miliardové škody.

Za týden 31. 1. – 6. 2. 2022 bylo nově nakaženo 97 534 neočkovaných a 128 185 plně očkovaných, včetně očkovaných třetí dávkou, tedy asi 43% neočkovaných a 57% očkovaných. Je zřejmé, že očkování nedokáže zabránit šíření viru.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Ale oni papaláši ovládají občanskou nauku základní školy velice důkladně. Ale tu ze 70./80. let, kdy základní školu navštěvovali. :-/
    Děláte pane doktore dobrou práci. Ale tento systém již dlouhé roky vykazuje všechny znaky řízeného/regulovaného hospodářství = socialismu. Ten zbankrotuje nezvratně vždycky. Tento současný systém se již nachází někde ve stavu obdobném normalizaci na přelomu těch 70./80. let, kdy bylo zjevné, že hospodářství bankrotuje a mele z posledního. Eufemisticky se tomu říkalo “druhotná platební neschopnost”. Jen mě zajímá, jestli po demokratouších bude Evropa vypadat spíš jako po Gorbačovi nebo spíš jako po Hitlerovi. A vzhledem k tomu, že demokratouši jsou na svou nadřazenost nade vším a nade všemi napyšnění ještě víc, než komouši, mám obavu…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*