Nechte Zemana v klidu zemřít
Sdílet článek:
Miloš Zeman byl většinu života ve službách státu – organizace, jež nerespektuje a nikdy nerespektovala naši lidskou důstojnost, soukromí, právo libovolně nakládat se svým tělem a další svobody; a sám Miloš Zeman tomu vydatně napomáhal.

Nyní celá řada lidí nerespektuje jeho soukromí; pořizují a zveřejňují záznamy jeho selhávajícího a umírajícího těla. A ještě víc lidí tomu tleská a podporuje to; lze se celkem běžně setkat i se škodolibou radostí z jeho zdravotního stavu.
.
Nemám rád Miloše Zemana; považuji jej za nemorálního člověka. Ještě víc nemám rád stát; považuji jej za extrémně nemorální organizaci. Přesto mě netěší pohled na umírajícího muže; byť je to třeba (špatný) český prezident.
.
Stát sice nerespektuje naši důstojnost ani soukromí; a Miloš Zeman tomu jistě sám mnohokrát napomohl. Neumím si však představit, jakým způsobem by nám mělo pomoci, když se teď bude někdo chovat takovým způsobem k němu.
.
Naprosto chápu, chce-li se někdo bránit proti útlaku (třeba i razantně). Nedává mi však smysl cokoliv takového „řešit“ snahou někoho zbavit důstojnosti (třeba i tyrana). Nemyslím si, že by z toho mohlo dlouhodobě vzejít něco dobrého.
.
Zajímavé též je, kolik lze u některých pravdoláskařů pozorovat různých stupňů nejrůznější dobře, špatně či vůbec skrývané radosti ze samotného umírání dotyčného. Chápu, že ho nechcete za prezidenta, ale proč se radovat z utrpení?
.
Nemluvě o tom, že spousta z těch, kdo parazitují na jeho mizérii (a teď myslím zejména novináře), typicky sami schvalují státní zásahy zbavující lidi jejich elementární důstojnosti (samozřejmě jen ty zásahy, které považujeme za „normální“).
.
Domnívám se, že bychom se měli snažit neoplácet zlým zlému. Nemám a nikdy jsem neměl rád Miloše Zemana; přesto bych byl rád, kdyby mu všichni dali pokoj a nechali ho v klidu zemřít. Jeho dehonestace ničemu nepomůže.
Urza
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*