Novinky

Největší hrozbou pro Ameriku jsou nyní vnitřní rozpory, říká příslušník Navy SEALs, který zastřelil bin Ládina
Sdílet článek:

 

O’Neill to řekl v rozhovoru pro televizi Fox News v předvečer 11. září, kdy se USA připravovaly uctít památku obětí teroristického útoku na Světové obchodní centrum, při němž před 20 lety zahynulo nejméně 2 977 lidí a tisíce dalších byly zraněny.

Spousta lidí ví, že když budou lidi rozdělovat, mohou zůstat u moci, a to je špatně.“ – Robert O’Neill

„Největší obavy mám z rozdělení této země,“ řekl O’Neill. „Většina lidí je na sebe hodná. Ale hněv a rozdělení zvyšuje sledovanost a na to lidé slyší. Spousta lidí ví, že když budou lidi rozdělovat, mohou zůstat u moci, a to je špatně.“

„Můžeme spolu nesouhlasit, ale když na to přijde, jsme na stejné lodi,“ dodal O’Neill.

O’Neill se v roce 2011 účastnil náletu na vůdce Al-Káidy v Pákistánu a tvrdí, že právě on byl tím, kdo vypálil smrtící výstřel.

V samostatném rozhovoru pro CBS News O’Neill vyprávěl o odvážné misi, při níž byl bin Ládin zabit.

„Když jsem zahnul za roh, uviděl jsem tam stát Usámu bin Ládina.“ Podle svých slov se domníval, že se vůdce Al-Káidy možná chystá odpálit výbušninu.

„Je hrozbou, chystá se to odpálit, musím s ním zacházet jako se sebevražedným atentátníkem. A proto jsem ho musel střelit do obličeje,“ řekl O’Neill.

„Dokázali jsme, že můžeme spolupracovat,“ řekl a dodal, že doufá, že události, jako je výročí 11. září, využije pravice i levice jako příležitost k překonání rozporů při sledování společných cílů.

„Koneckonců, jsme všichni Američané a měli bychom být v jednom týmu,“ řekl.

O’Neillovy poznámky o potřebě Američanů překonat politické a ideologické rozdíly zopakoval i prezident Joe Biden, který ve videu zveřejněném 10. září připomněl hrdinství, které bylo vidět po teroristických útocích, a to, jak Amerika viděla „skutečný pocit národní jednoty“.

Biden, který se v sobotu chystal navštívit tři místa, kde se 11. září odehrály útoky, ve videu dodal, že „jednota nás dělá tím, kým jsme“ a vyzval lidi, aby „měli základní respekt a víru jeden v druhého a v tento národ“.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*