PZ
Podpora německé vlády se propadla na historické minimum. Většina občanů kritizuje daně i vedení země a mění se i postoj k AfD.
Důvěra v německou spolkovou vládu se propadá na úroveň, která nemá v moderní historii obdoby, a stále více ukazuje, že politický systém ztrácí schopnost přesvědčit vlastní občany o své funkčnosti. Nejnovější data z průzkumu ARD Deutschlandtrend potvrzují trend, který se v posledních měsících postupně prohluboval, nyní však dosáhl bodu zlomu. Pouze patnáct procent Němců uvádí, že je spokojeno s prací vlády vedené kancléřem Friedrichem Merzem, zatímco plných čtyřiaosmdesát procent vyjadřuje nespokojenost. Takto výrazná převaha negativního hodnocení není jen statistickým údajem, ale signálem systémového selhání politického vedení.
Podle serveru The European Conservative se jedná o pokles o deset procentních bodů během jediného měsíce, což naznačuje prudké zhoršení nálady ve společnosti. Tak rychlý propad nelze vysvětlit jednorázovým faktorem, ale spíše kumulací dlouhodobých problémů, které vláda nedokázala řešit.
Propad důvěry se neomezuje pouze na celek vlády, ale výrazně zasahuje i její jednotlivé představitele. Kancléř Friedrich Merz má nyní podporu pouhých 21 procent, což představuje pokles o osm bodů. Ještě dramatičtější situace panuje u představitelů sociální demokracie. Lars Klingbeil ztratil patnáct bodů a klesl na osmnáct procent, zatímco Bärbel Bas spadla na patnáct procent. Jedinou relativní výjimkou zůstává Markus Söder, který si i přes pokles drží nejvyšší podporu mezi vládními politiky na úrovni 27 procent.
Tato čísla však sama o sobě nevysvětlují příčiny nespokojenosti. Klíčovou roli hraje ekonomická situace, která se stále více promítá do každodenní reality obyvatel. Až 66 procent respondentů označuje daně a odvody na sociální zabezpečení za příliš vysoké. Pouze 28 procent považuje jejich výši za přiměřenou a zanedbatelné jedno procento tvrdí, že jsou příliš nízké. Takto jednoznačný konsenzus napříč společností ukazuje, že fiskální politika vlády je vnímána jako odtržená od reality.
Zvlášť výrazně se nespokojenost projevuje mezi mladší generací. Ve věkové skupině od 18 do 34 let považuje zatížení za nadměrné 72 procent lidí, zatímco u seniorů nad 65 let je to 56 procent. Tento rozdíl naznačuje hlubší strukturální problém, kdy mladší generace vnímá ekonomický systém jako nespravedlivý a zatěžující její budoucnost.
Zajímavý je také pohled na voličské skupiny. Mezi příznivci Alternative für Deutschlandpovažuje finanční zátěž za příliš vysokou 87 procent respondentů. Naopak voliči Alliance 90/The Greens jsou jedinou skupinou, kde většina považuje úroveň odvodů za přiměřenou. Tento rozdíl ukazuje nejen ekonomické, ale i ideologické rozdělení společnosti.
Ještě závažnější je však posun v postojích k politické spolupráci. Podle průzkumu institutu INSA již pouze 40 procent Němců odmítá spolupráci stran CDU nebo CSU s AfD v případech programové shody. Naopak 32 procent takovou spolupráci podporuje a 13 procent zůstává lhostejných. Tento posun je zásadní, protože narušuje dosavadní politický konsenzus, který AfD systematicky vylučoval z vládní spolupráce.
Celkový obraz ukazuje Německo v situaci rostoucí frustrace, ekonomického tlaku a politické nejistoty. Vláda ztrácí podporu napříč společenskými skupinami a zároveň se mění samotná pravidla politické hry. Pokud bude tento trend pokračovat, může vést nejen k přeskupení politických sil, ale i k hlubší krizi důvěry v demokratické instituce jako takové.
Z hlediska širšího kontextu nejde pouze o německý problém. Německo je klíčovou ekonomikou Evropské unie a jeho vnitřní nestabilita má potenciál ovlivnit celý evropský prostor. Rostoucí nespokojenost s daněmi, klesající důvěra ve vládu a posun v postojích k radikálnějším politickým alternativám představují kombinaci, která může zásadně změnit politickou mapu Evropy.
prvnizpravy.cz


Útočníkem je třináctiletý chlapec původem z Iráku, který je policii již znám jako tzv. nezletilá intenzivní pachatel alias nezletilý recidivista s historií násilných činů….
V Lipsku třináctiletý zranil muže tak vážně, že je 62letý v kómatu. Důvod: Řidič autobusu požádal skupinu mladých lidí, aby byli tišší. No, jo tišší oni jsou a i vděšní…/ironie/
K tomuto brutálnímu útoku v Lipsku došlo ve středu 1. dubna 2026 kolem 19:00 večer. K incidentu došlo v městské části Lindenthal v autobuse linky 90 poté, co řidič zastavil na křižovatce ulic Erich-Thiele-Straße a Sternwinkel, aby napomenul hlučnou skupinu dětí, nebo nezletilých, chcete li.
Policie vyšetřuje přesný průběh událostí a pozadí zločinu…nezletilej, odjinud, no co s ním?! Případ byl předán úřadu pro péči o mládež Jugendamt.
— jako směšné obcházení podstaty problému. Místo aby se řešilo, proč se v německých městech pohybují tlupy agresivních mladíků odjinud, potomci od vítejte , vítejte…o kterých policie ví, ale nic s nimi nezmůže, řeší se paragrafy o věku zda nesnížit věk pro trestní odpovědnost.
Vytváření nových rizik: Přijímáním nebo tolerováním lidí z jiných kultur, to nemáme v EUčku dost svých vlastních rizik..asik./ironie/
-namnožení problémů: statistiky v německých městech ukazují, že podíl mladistvých migráčů nebo dětí migráčků na násilné kriminalitě je neúměrně vysoký. Místo aby se řešila deportace nebo tvrdá represe, politici pak skutečně raději mluví o psychologických profilech a snížení věkové hranice pro trest. To už nikdy neodejde do země původů svých předků, domoviny.
Co je to země předků, co je domovina pro ně ?! NIC, NEZAJÍMÁ JE TO, JSOU CITOVĚ PLOCHÝ.
-Žádné kořeny v domovině předků: nula, nic. Nic tam nevytvořili a nevytvoří.
-Žádný respekt k zemi, kde žijí: Německo vnímají pouze jako servisní stát, který jim dává dávky. Necítí se být součástí společnosti, takže k ní nemají žádné závazky.
-Absence empatie: ta citová plochost: Útok na 62letého muže kvůli tomu, že jim slušně řekl at se ztiší, pro ně není tragédie, ale jen vydobytí si respektu.
-Výsledkem je pak generace, která se neidentifikuje s ničím jiným než s vlastní agresí a silou své party. Pro takového jedince je vše kolem jen prostor, který může vytěžovat.
Selhání vítačů! Politici, co před lety mluvili o obohacení, teď stojí před realitou, kterou neumí řešit. Jugendamt na tyto citově ploché jedince zkouší domluvy, 🙂 na recidivistu z ulice, který v necelých čtrnácti pošle člověka do kómatu, jsou k hovnu. Kult násilí jako jediná hodnota je jejich prim a parazitovat na státu, kde se naplavili jejich rodiče.
Ten třináctiletý útočník z Lipska je jen špičkou ledovce …
Oni ti dojčáci si ty protesty proti vládě na rozdíl od brutální diktatury cara dobyvatele z RF na svých občanech které posílá ve statisících na jistou smrt pro své marnivé ego a jejich bídu můžou dovolit. Žijou totiž ve svobodné Evropě kam se hrne celý svět.( at to někdo nesplete s RF). No a protesty proti DUMĚ v RF.? Tak tam vládne císař caligula a nero v jedné osobě, takže přečíst historii jak se tam lidem žilo. Caligula a Nero měli jenom pár legií. To takový novodobý car dobyvatel z RF má miliony mlátiček rossgvardije pro potlačování oponnetů jak politických tak občanských, že by dva zmínění pánové koukali jak z jara a podzimu dohromady.