Okamurova komedie? Senátor Canov si to nemyslí!
Sdílet článek:
Provládní média kritizují obstrukci SPD a jejího předsedy Tomio Okamury proti pandemickému zákonu jako „komedii“. Senátor Canov se opět vyjádřil kriticky k neústavnosti přijetí pandemického zákona.

Pod palcovým titulkem Okamurova komedie pokračuje. Sněmovna jedná už 16 hodin komentuje server Eurozprávy, který je velmi vstřícný k politice nové vlády a Bruselu obecně, obstrukce SPD a nyní už i hnutí ANO k pokusu vládních poslanců přehlasovat senátní veto pandemického zákona.

Pozornost ale doposud vzbudil zejména šestihodinový, nedokončený projev lídra SPD Tomia Okamury a pře o to, zda vládní většina ODS, STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a pirátů prosadila noční jednání dolní komory v souladu s jednacím řádem. Spor zřejmě skončí u Ústavního soudu. Poslanci SPD znovu přistoupili k obstrukci opětovného sněmovního projednávání vládní novely pandemického zákona, který zejména pro údajnou protiústavnost některých ustanovení vetoval minulý týden Senát. Hlavně oni se nyní střídají u řečnického pultu a navrhují body, které by Sněmovna podle nich měla projednat na schůzi přednostně.

Velmi se mi „líbil“ argument jistého vládního zástupce, když prohlašoval, že nás poslanecká sněmovna stojí asi milion korun denně a tyto náklady dnes jdou údajně na vrub opozice. Česká televize se navíc snaží dělat rozdíl mezi opozicí ANO a opozicí SPD, což v Událostech potvrdil i poslanec ODS a údajný ekonomický expert této strany Jan Skopeček. Omlouval se, že diváci ČT musí sledovat „nedůstojné“ chování opozice a výslovně zmínil SPD. Opozice ANO je prostě „lepší“. Je to s podivem o to víc, že předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová prohlásila, že potřebujeme mnohem víc zákon o státním rozpočtu než pandemický zákon.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek v těch samých Událostech tvrdil, že má připravenou celou řadu rozvolnění, nicméně po jednání vlády žádná nová „rozvolnění“ ohlášena nebyla. Má to samozřejmě svou logiku. Kdyby totiž vláda přijala tezi, kterou se dnes řídí Dánsko nebo Anglie, a všechny restrikce by zrušila, o to víc by vyniklo, že prosazení pandemického zákona silou stojedničky nedává žádný smysl.

A nejvíc si osobně vážím stanoviska senátora Michaela Canova, který na svém webu Michael Canov – Příspěvky | Facebook napsal toto:

Velmi silně se obávám, že budou moci být zpochybněny všechny body na programu této schůze (nejen novela pandemického zákona) a to z těchto důvodů:

1. Bylo hlasováno o tzv. procedurálním návrhu uprostřed projevu řečníka (přestávka vyvolaná nepřítomností alespoň jednoho ministra, nezaložila konec projevu a začátek nového po přestávce, ale jen probíhající projev pozastavila).

2. Procedurální návrh nebyl procedurální, neboť nebyl přednesen zástupcem předkladatelů na mikrofon (ale jen přednesen předsedajícím).

3. Prodloužení schůze může být předloženo jen do 19 hodiny (viz. § 53 (1) zák. č. 90/1995 Sb.).

Čili narovinu řečeno – i umlčení „komedianta“ Okamury by mělo proběhnout podle zákonných pravidel. Skopeček se sice dušoval, že vše proběhlo podle zákona, senátor Canov naopak tvrdí, že došlo k dalšímu porušení zákona. To už Canov tvrdil o způsobu přijetí nové verze pandemického zákona ve stavu „legislativní nouze“.

Stanovisko Canova je o to více relevantní, pokud si uvědomíme, že je zástupcem vládního hnutí STAN, respektive Starostů pro Liberecký kraj.

Canov na dotaz, co se bude dít poté, co senát smáznul pandemický zákon, prohlásil, že situace směřuje k přechodu do normálního života bez omezení a připustil, že by mohl být použit i standardní systém vyhlášení nouzového stavu, pokud by si to situace vyžádala. Dodal ale, že si myslí, že k tomu nebude důvod.

Jasně se tak ukazuje, že covid dnes už vůbec není medicínský problém, ačkoliv se „kovaní“ covidobijci dokolečka dokola ohánějí „nevyzpytatelností“ covidu a pokračují ve strašení veřejnosti (k tomu významně pomáhá ČT, která si vybrané „strašiče“ zve neustále do svých publicistických pořadů). Dnes je to již jenom čistá politika a řadě politiků se zalíbilo v restrikcích a ovládání společnosti pomocí zákazů a nařízení. A nyní, v éře omikronu, mám opět řadu známých, kteří si covidem prošli a buď lékaře nekontaktovali (aby neudělali problém svým známým a kolegům) a zůstali několik dní doma o čaji a citrónu, nebo šli na test, covid jim byl potvrzen a léčí se čajem a citrónem (telefonická poradna u „praktiků“).

Premiér Petr Fiala se stále více profiluje jako člověk, který není ochoten nic „riskovat“. Covid to prokazuje zcela jasně, mnohem horší to však bude, pokud se takto bude chovat při schvalování nesmyslů z Bruselu. A že se jich na nás hrne celá řada počínaje urychlením tak zvané dekarbonizace a konče genderovými nápady ala USA.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*