Pekarová z nás, holubičích Čechů, udělala nejdivočejšího jestřába v NATO, paní Müllerová
Sdílet článek:

LUBOMÍR MAN

„Vážně? A jak se jí to, propánakrále, podařilo?“

„Jednoduše. Na setkání předsedů parlamentů zemí NATO v pátek ve Vilniusu prohlásila, a to jako první ze všech politiků zemí NATO, kterých je – myslím těch zemí – 31, že zakládající akt NATO – Rusko z roku 1997, ve kterém se obě strany zavázaly nepovažovat se za protivníky a budovat mír v Evropě, se musí zrušit“.

„No tak na tohle, pane Švejk, zírám jak mladá vrána. Ženská a navrhuje zrušit domluvu o míru? To mi do hlavy neleze. A to na tu chytrost přišla ta dáma opravdu v NATO jako první?“

„Zřejmě ano. Ve zprávě domény iDnes.cz, která o věci informovala, nestálo nic o tom, že by to po někom jen opakovala. Takže v tomhle máme, my Češi, světové prvenství“.

„Děkuji pěkně. A co dál? Co ještě jsme se od té paní dověděli?“

„Samé lahůdky, paní Müllerová. Např. tu, že se musíme zdržet návratu k běžným vztahům k Rusku. Či že pokud existuje národ, který vstoupí do dějin tím, že změnil bezpečnostní realitu v Evropě k lepšímu, budou to Ukrajinci. No přiznám se vám, že lepší hlášku, než je tahleta, jsem v životě neslyšel“.

„Ale víte,milostpane, co je na téhle věci asi nejhorší. Že ve Vilniusu se takovýmto hláškám, jak vy říkáte, nejspíš nikdo nesmál. A že se jim možná i tleskalo“.

„Bohužel. Ale to už jaksi patří ke světu, ve kterém žijeme. Ještě štěstí, že do náší party u Kalicha ještě nepronikl. Ale já už letím, jinak mě trest za nedochvilnost nemine.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*