Přijde Putin do Haagu? Zatím přichází Haag za Putinem …




Sdílet článek:

„Prezident Ruské federace si zatím nenaplánoval schůzku u tribunálu pro válečné zločiny v Den Haagu, ale jeho starosta ho musí prosit o plyn – a v Bruselu o výjimku ze sankcí EU.“


To píše Richard Schmitt dne 26. srpna 2022

Bývalá rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová, známá svými kontakty s Putinem, za něž je mimochodem na ukrajinském seznamu smrti Mírotvorec, sklidila skutečný „shitstorm“, když ve čtvrtek na Twitteru sdílela karikaturu( na obr.) s nadpisem: “Den pro diplomacii a skutečné rozhovory přijde.” Nyní by se její předpověď mohla splnit rychleji, než se očekávalo. Haag chce být vyjmut ze sankcí EU. V nizozemském městě sídlí také Mezinárodní soudní dvůr Organizace spojených národů, před který vlastně chtěli postavit Vladimira Putina jako obviněného válečného zločince.

Ve čtvrtek náměstkyně primátora Saskia Bruinesová řekla, že požádá o dočasnou výjimku ze sankcí EU vůči Rusku. Zdůvodňuje to potížemi při včasném hledání náhrady za kontrakt s ruským dodavatelem plynu Gazprom.

Sankce uvalené Evropskou unií proti Rusku po invazi na Ukrajinu zavazují vlády a další veřejné orgány k ukončení stávajících smluv s ruskými společnostmi do 10. října. Pro Haag to znamená najít nového dodavatele plynu, který nahradí stávající smlouvu s Gazpromem. Město uvedlo, že v červnu a červenci uspořádalo výběrové řízení v celé EU, ale neobdrželo žádné nabídky od potenciálních dodavatelů. Osobní jednání s dodavateli by jistě vedla k dohodě, řekla městská radní Saskia Bruinesová podle tiskové agentury Reuters, ale nejdříve 10. října.

“Požádáme o výjimku z naší současné dohody do 1. ledna 2023, abychom zajistili bezpečnost dodávek a usnadnili jednání,” řekla. Bruinesová uvedla, že je přesvědčena, že odklad bude povolen, protože Haag splnil podmínku provedení včasného výběrového řízení, aniž by získal kladný výsledek – do uzavření nové smlouvy nyní i tato obec prosí Vladimira Putina o další dodávky plynu.

Haag je jednou z mnoha nizozemských měst, která mají energetickou dohodu s Gazpromem, ale první, kdo naznačil, že bude usilovat o výjimku ze sankcí.

 

Ivan David

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. A co má Putin společné s Haagem? Pokud vím Rusko nepatří na tzv. západ takže se může s přehledem na nějaký Haag vysrat, je až s podivem, že ještě nikdy jsem nečetl, o nějakém Haagském procesu s U-SSA válečnými zločinci, ono to myšlení evropských idiotů už je na hraně s Bidetovou demencí

  2. Výhrůžky některých levičáků, že “zaženou Putina a jeho generály do Haagu”, považuji za kontraproduktivní a silně nebezpečné. V krajním případě mohou dohnat Rusko ke snaze zvítězit na Ukrajině s použitím jaderných zbraní. Pod heslem “stejně už nemáme co ztratit”.

  3. Úplně by stačilo,kdyby všichni respektovali hranice uznaných státu,a nemuseli by se tím pádem psát tyto komentáře.

1 Trackback / Pingback

  1. پریژده پوتین هاگ را می سازد؟ Zatím přichází Haag پس از پوتین … | - مجله خبری مد و استایل - مد و استایل

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*