Prodej ready made s.r.o. umožní začít s podnikáním bez dlouhých průtahů
Sdílet článek:

Máte-li nějaký zajímavý podnikatelský nápad, případně jste se jako živnostníci rozhodli změnit svoji strukturu a založit společnost s ručením omezeným, lze to udělat snadno a rychle, a to díky možnosti odkoupit takzvané ready made s.r.o.

Ready made šetří čas, námahu a peníze

Prodej s.r.o., které jsou přímo určené zájemcům o vstup do podnikatelské sféry, se vyplatí hned z několika důvodů. V první řadě si stačí zjistit, kolik práce a času vám zabere založení společnosti s ručením omezeným svépomocí. Obvykle tento proces trvá minimálně jeden měsíc, často však ještě déle. Částečně je to dáno množstvím úkonů, jež je zapotřebí učinit, byť se v tomto ohledu situace za posledních několik let výrazně zlepšila. Stále jsme však v porovnání s vyspělými západoevropskými zeměmi na chvostu v pomyslném žebříčku, pokud jde o rychlost založení s.r.o. Dalším negativním faktorem je pak liknavost úřadů, respektive jejich zaměstnanců, což proces zakládání společností s ručením omezeným rovněž zpomaluje. Proto je prodej s.r.o. významnou pomocí, jestliže chcete začít podnikat rychle a bez zbytečné administrativy.

Co jsou ready made s.r.o. a jak provést jejich koupi?

Prodej s.r.o. je založený na principu, kdy specializovaná firma tyto společnosti založí a vlastní, ale nejsou aktivní, tudíž nemají žádnou špatnou historii a závazky. Vy jako zájemci jednoduše přijdete do kanceláře dané firmy, sepíšete smlouvu o převodu a prodeji. Pak už můžete začít jménem nové vlastní s.r.o. jednat. Kupříkladu hned v den, kdy smlouvu podepíšete a stanete se jednatelem, můžete zajít do banky, kde si vytvoříte účet přímo na danou s.r.o.

Prakticky ze dne na den lze začít ihned vystupovat jménem společnosti, nemusíte tedy čekat dlouhé týdny, jako tomu bývá v případě založení s.r.o. vlastní cestou. Na trhu dnes existují firmy, které garantují, že svou ready made s.r.o. získáte během 24 hodin od prvního kontaktování.

Nemusíte se starat ani o splacení základního kapitálu

Velkou výhodou, kterou prodej hotových s.r.o. nabízí, je fakt, že mají plně splacený základní kapitál. Jsou splněné i další nezbytné náležitostí, jež stanovují platné právní předpisy České republiky, potažmo Evropské unie. Vy si už jen případně svoji firmu přejmenujete, změníte sídlo a vykonáte pár dalších kroků. To jen však jen zlomkem toho, co by vás čekalo při zařizování společnosti s ručením omezeným svépomocí.

Ready made společnosti jsou zcela legální. A v posledních letech velmi populární, a to hlavně u začínajících podnikatelů. Ti totiž nemají takové zkušenosti s komunikací s úřady a vyřizováním všech potřebných dokumentů a potvrzení. Zkušení profesionálové vám prodej s.r.o. zajistí tak, aby vše bylo naprosto v pořádku a v souladu se zákony.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: