Putin podepsal protisankce
Sdílet článek:

Tohle je jen začátek toho, o co si tato vláda bez mandátu občanů koleduje a odnesou to jen obyčejní občané. Díky asi komu? Nemusím snad komentovat dále…


Takže jsme se dočkali – Putin podepsal protisankce.

Škoda, že tu má tak málo lidí přehled o tom, co to znamená. Protože úplně všechny ty protisankce se budou týkat nás! Namátkou jen upozorním, že za dva roky už nedostaneme palivo do atomových elektráren a jiné tam nejde dát.

Půjčím si k tomu komentář a překlad od přítele:

Prezident Ruska podepsal dekret o odvetných sankcích vůči zemím, které již dříve zavedly několik balíčků protiruských sankcí.

Vyhláška se jmenuje:

„O použití zvláštních hospodářských opatření v souvislosti s nepřátelským jednáním některých cizích států a mezinárodních organizací“.

Text vyhlášky obsahuje zákaz pro ruské protistrany provádět transakce s těmi fyzickými a právnickými osobami, na které se vztahují sankce ze strany Ruské federace.

Žádný státní orgán, včetně místních úřadů, nemá právo provádět transakce se sankcionovanými strukturami, plnit povinnosti z dříve uskutečněných transakcí, pokud takové transakce nebyly v tuto chvíli 100% provedeny.

Je zakázáno provádět finanční transakce, ze kterých mohou mít prospěch ty struktury a osoby, které jsou uvedeny na ruských sankčních seznamech.

Vyhláška také zakazuje vývoz surovin a výrobků z ruského území, pokud jsou dodávány do zahraničí sankcionovaným strukturám nebo osobám s nimi spojenými.

Na základě znění vyhlášky můžeme říci, že sankcionované zahraniční struktury mohou ztratit dodávky prakticky jakéhokoli zboží vyrobeného v Rusku a všech nerostů těžených v Ruské federaci. Moskva tak může připravit evropské podsankcionované struktury o dodávky plynu, pokud nepřijmou podmínky Ruské federace pro platbu prostřednictvím rublových účtů v ruské bance. Nepřátelské země také mohou přijít o dodávky hnojiv, obilí (a dalších potravin), paliv a maziv, uranu (včetně obohaceného pro jaderný průmysl), niklu, produktů pro high-tech průmysl, leteckých a raketových motorů a mnoho dalšího.

Dekret mimo jiné fakticky umožňuje ruské straně neplatit dluhy nepřátelským zemím a společnostem z takových. To lze považovat za částečnou kompenzaci za zmrazení (skutečné krádeže západními zeměmi) ruských aktiv.

Tom Joseph

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. ” … za dva roky už nedostaneme palivo do atomových elektráren a jiné tam nejde dát…”
  Dukovany i Temelín letos dovezly zásoby paliva od firmy TVEL / Rosatom (navzdory sankcím). EDU tak má zásoby paliva ještě na tři roky, ETE na dva.
  Palivo pro EDU je vysoce specifické a nelze jej tak rychle nahradit.
  Na ETE se teoreticky dají použít palivové soubory kompatibilní, ovšem výsledek nelze předem zaručit.

  Ve výběrovém řízení na dodavatele jaderných palivových souborů pro jadernou elektrárnu Temelín zvítězily americká společnost Westinghouse a francouzská společnost Framatome. Dodávky budou realizovány od roku 2024 a potrvají zhruba 15 let. Hodnota kontraktu se pohybuje v řádu miliard korun.
  https://www.cez.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/americane-a-francouzi-budou-nove-dodavat-jaderne-palivo-do-temelina-157446

  • Ale plni vzletných evropských ideálů! Sen o novém evropském člověku, sen všech socialistů, Gracchusů Babeufů, Étiennů Cabetů, Karlů Marxů, Vladimírů Uljanovů a Adolfů Hitlerů je na dosah, brzy se sejdeme u ohňů v jeskyních a kanálech při zpěvu evropské “hymny”. A na to vše bude dohlížet ideopolicie velkého Nártouna z Kolína 🙂

 2. Teď už nestačí modrožlutého ukroblba jen odvolat, je nutno ho zavřít na doživotí s celou tou jeho vládou nýmandů. A ztrátu majetku. Bez možnosti propuštění.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*