Rádio Jerevan poradí se vším
Sdílet článek:

Rádio Jerevan se vrátilo do éteru. Poradí, vyvrátí bludy, řekne, jak to je. Zájem občanů o rady, jak se vypořádat s dnešním složitým světem, překonal očekávání. Na co se ptají?

 

Dotazů tento týden byly desítky. Experti rádia Jereven nezaháleli a na každou zvídavou otázku neposedných občanů přišli s vyčerpávající odpovědí.

Zvídavý občan J. z Prahy:

 

„Milé rádio,

 

proč hrají ve všech filmech černoši, i když to třeba vůbec nedává smysl?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Milí občane, režiséři přišli na to, že s černochem v hlavní nebo i vedlejší roli nemohou natočit propadák. Když se film divákům nebude líbit, nemůže to být proto, že je ten film kravina, ale jedině proto, že diváci jsou rasisti. To je naprosto logické a tvrdit cokoli jiného je, jak taky jinak, zase rasismus. Tečka neboli howgh, jak říkáme podle jednoho dnes už zakázaného filmu, kde právě žádní černoši nehráli.”

Uliční výbor odpovědných občanů z Prahy 8 se ptá:

 

„Milé rádio Jerevan,

 

je pravda, že chceme-li jako lidstvo přežít, musíme zabránit měnícímu se klimatu na matičce Zemi? Že bez toho lidstvo vyhyne?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Ano, to je pravda. Bohužel jediný způsob, jak zabránit změně klimatu, je lidstvo urychleně vyhubit kombinací hladu, zimy a neustálým testováním, jestli zdraví nejsou nemocní a nedali by se někam zavřít.”

Podnikatel Josef L. poslal dopis:

 

„Milé rádio Jerevan,

 

když zaměstnám někoho, jehož jedinou kvalifikací je, že má nějakou momentálně populární sexuální orientaci, bude to mít vliv na produktivitu v mojí firmě?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Řešení vašeho problému je velmi jednoduché. Jenom šílenci chtějí v dnešní době dělat dobře svoji práci. Najměte co nejvíce takových lidí. Pak dostanete dotace a nějaká produktivita vás nebude vůbec zajímat. Pro úspěch firmy bude stačit, aby si zaměstnanci začali říkat to nebo ono.”

Studenti oboru Zaniklé říše minulosti” požádali o vyjádření:

 

„Milé rádio Jerevan,

 

jsme jediná civilizace v historii, která dává peníze pracujících občanů organizacím, jejichž jediným cílem je tuto civilizaci zničit?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Ano, je to tak. Ale musíte pochopit, že pro udržení vlády moudré a demokratické byrokracie je velmi důležité zjistit, co všechno si lidé nechají líbit.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*