Reakce progresivních aktivistek na rozsudek v kauze Depp vs Heardová jsou naprosto šílené!
Sdílet článek:
Skončil patrně nejsledovanější soudní spor za posledních několik let, který navíc na pár dní dokázal zastínit i válku na Ukrajině.

Ve sporu mezi americkým hercem Johnny Deppem a jeho bývalou manželkou Amber Heardovou, jež ho v článku ve Washington Post vinila z domácího násilí, na celé čáře zvítězil “pirát z Karibiku”.

Porotci uložili Amber Heardové za lživé výroky o domácím násilí zaplatit odškodné v celkové výši 15 milionů dolarů. Soudkyně pak nakonec částku následně snížila na 10,35 milionu dolarů. Naopak Johnny Depp má vyplatit dva miliony pokuty kvůli pár výrokům svých právníků, což ale nic nemění na jeho vítězství.

Verdikt z této kauzy je opravdu důležitý v jedné věci: Vyvrátil progresivisty donekonečna omílaný mýtus o údajně privilegovaném postavení všech mužů. Naopak se ukázalo, že i muž se může stát obětí.

Rána pro #metoo

Johnnyho Deppa podpořila dokonce jeho bývalá manželka Vanessa Paradis, která o něm řekla následující slova: „Johnnyho znám 25 let. Jsme partneři už 14 let a společně jsme vychovali dvě děti. Za všechny ty roky jsem poznala Johnnyho jako laskavého, pozorného, velkorysého a nenásilného člověka a otce. Jsem si vědoma obvinění, z nichž Amber Heardová Johnnyho veřejně obviňuje už více než čtyři roky. Tohle se vůbec nepodobá skutečnému Johnnymu, kterého jsem znala, a z vlastní dlouholeté zkušenosti mohu říct, že ke mně nikdy nebyl násilnický ani hrubý.”

Pokud i exmanželka dokáže napsat něco takového, můžeme to brát jako velmi silný důkaz toho, že Johnny Depp nemohl být člověkem s násilnickými sklony, jak ho líčila Amber Heardová. Zcela nepochybně se jedná o velkou ránu pro hnutí #metoo a s ní spojenou výzvu „believe women“ (věřte ženám).

Díky tomuto procesu také začíná dostávat citelné trhliny narativ hlásající, že obětí mohou být vždy jen ženy, kdežto na muže musí být a priori nahlíženo jako na potenciální „opresory,“ kteří by se raději měli vždy preventivně omlouvat za své možné prohřešky.

Za vše můžou „zlí muži“

Zajímavé proto bylo sledovat některé pobouřené reakce z progresivní části spektra. Často zmiňovaný je např. komentář Moiry Doneganové z britského levicového listu Guardian: „Soud se změnil ve veřejné orgie misogynie. Zatímco většina toho jedu je formálně namířena proti Amber Heardové, je těžké se zbavit dojmu, že je skutečně namířena i proti všem ženám – a zejména těm z nás, které mluvily o genderovém zneužívání a sexuálním násilí během vrcholného období #metoo. Nacházíme se ve chvíli prudkého antifeministického odporu.“

V očích progresivistů tedy musí být v podobných případech prakticky univerzální odpovědí na všechny problémy misogynie nebo sexismus ze strany mužů. Nic nového, ani překvapivého. Něco podobného už jsme tu měli v mnoha podobách už xkrát. Můžeme jít dále.

“Proces jsem nesledovala, ale …”

Neméně zajímavé byly i reakce na progresivistickém Twitteru v našem malém českém rybníčku. Jeden příklad za všechny. Jistá novinářka si v jednom svém tweetu vylévala srdce, jak zvítězil privilegovaný Johnny Depp nad údajnou chudinkou Amber Heardovou.

„To jak spousta lidí (od Esquire Česko po klasický včelí královny a strážkyně patriarchátu) dneska tleská Deppovi (a sdílí zkratkovitý reposty) mě znervózňuje. Proces jsem nesledovala, ale dělat, že byl chudák Depp, bohatej pičus full of privilege, pomalu snad cancelled fakt ne.“

Asi každého příčetného musí praštit do očí podivná česko-anglická hatmatilka. Neméně tristní je ale i celkový obsah sdělení a úroveň argumentační výbavy pisatelky tweetu. Ne, nenapsal to nikdo z ultralevé úderky z A2larmu, ale paní novinářka Jana Patočková z Deníku N. Novinářka, či spíše aktivistka nám tady smutní nad tím, že nám notorická lhářka prohrála soud s Johnny Deppem, v jejích očích „privilegovaným“ jen proto, že je muž.

Victim blaming

Sama se tak fakticky dopouští toho, z čeho progresivisté neustále a rádi viní druhé – tzv. „victim blamingu“ (obviňování obětí). Z oběti dělat agresora je fakt hnus a platí to samozřejmě i v případě Johnnyho Deppa.

V jedné věci bych ale paní redaktorce dal za pravdu. Je vidět, že proces skutečně vůbec nesledovala, jinak by nemohla vyplodit takovou pitomost. Možná by jednou stálo za to nemít žádný názor na věc, o které zjevně vůbec nic neví, a nedělat ze všech mužů viníky.

Přeji hezký den a veselou mysl!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Zdechovský nemá co na práci? Nějaký “nejsledovanější soudní spor” mám naprosto na háku a nezajímá mě. Je to jako s “dezinformacemi”: Prostě neposlouchám blby.

  2. „Díky tomuto procesu také začíná dostávat citelné trhliny narativ hlásající, že obětí mohou být vždy jen ženy, kdežto na muže musí být a priori nahlíženo jako na potenciální (opresory), kteří by se raději měli vždy preventivně omlouvat za své možné prohřešky.“

    Tomuto narativu mohli věřit jen šílené aktivistky, zfeminizovaní muži nebo děti. Normální člověk, kterému zbyla jen špetka soudnosti a zdravého rozumu, celou dobu věděl jak se díky tomuto narativu lhalo a manipulovalo s veřejným míněním !

    Trhliny ve své demagogii utrpěli ty instituce co nám tu chtějí zavádět Istanbulské úmluvy a podobné nesmysly.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*