Ron Paul: Je Putin nový koronavirus?
Sdílet článek:

„Odmaskovaný“ projev prezidenta Bidena o stavu unie naznačoval blížící se konec COVIDOVÉ tyranie, pod kterou jsme žili během posledních dvou let. Ale naštěstí pro Kongres, prezidenta a Federální rezervy COVID nahrazuje Ukrajinsko-ruský konflikt jako na míru střižená výmluva, aby se vykroutili ze svých průšvihů a ospravedlnili další nárůsty své moci.

I předtím, než politici začali vyhlašovat konec pandemie, ukazovaly průzkumy, že největší obavy u lidí budily rostoucí ceny, zvláště nárůst cen paliv. Jelikož je Rusko jedním z hlavních producentů energie, tak sankce uvalené na Rusko stejně jako německé rozhodnutí (přijaté pod tlakem z USA) zavřít plynovod Severní proud 2, poskytuje pohodlnou výmluvu pro rostoucí ceny paliv. Tak je tomu, i když USA, vymlouvající se na „nestabilitu“ světových trhů energií vyvolanou Rusko-ukrajinským konfliktem, musí navíc ještě dovoz ruské ropy zakázat.

Federální rezervy (Fed) na letošní rok plánovaly několik navýšení úrokových sazeb, ač se někteří bojí, že nárůst sazeb by mohl zpomalit růst a zvýšit nezaměstnanost. Ruská krize Fedu umožní, aby buď posunul nárůst úroků, nebo ze vší nezaměstnanosti, co s sebou přinese zvýšení úrokových sazeb, obvinily Rusko. Zase způsob, jak Fed může krize využít k odvedení pozornosti od své odpovědnosti za naše ekonomické problémy. Zatím to vypadá, že přijde s nejméně mírnějším nárůstem sazeb tento měsíc, ale kvůli Ukrajinské krizi bude nárůst menší, než se předtím čekalo.

Ukrajinská krize také pro Kongres poskytne záminku, aby dělal to, co Kongres umí nejlépe: zvýšil federální výdaje. Prezident Biden od Kongresu požadoval, aby poskytl dodatečných 10 miliard $ na nouzovou vojenskou pomoc Ukrajině. Kongres prezidentův požadavek nejspíš rychle schválí. To ale těžko bude naposledy, kdy Kongres pohrne miliardy „nouzových“ peněz na Ukrajinu.

Také je celkem jisté, že lobbyisté vojensko-průmyslového komplexu už velice svolným posluchačům na Capitol Hill „vysvětlují“, proč Ukrajinská krize ospravedlňuje zvýšení vojenského rozpočtu, aby se tak „vzdorovalo hrozbám“ z Ruska a Číny a aby ta krize všemi ostatními způsoby posloužila jako šikovný strašák. Není pravděpodobné, že by v Kongresu vzniklo moc odporu vůči dalšímu nárůstu utrácení, i když USA už teď utrácí více, než je obranný rozpočet dalších devíti zemi s nejvyšším obranným rozpočtem dohromady.

V uplynulých dvou letech mnoho hlavních internetových společností plnilo závazek k vládě „vyhodit z platformy“ kohokoliv, kdo vyjadřoval skepsi k vakcínám nebo propagoval alternativní léčbu – i když pro svá tvrzení předkládali důkazy. Tyto společnosti už zase vládě pomáhají s vyhazováním z platforem těch, kteří zpochybňují oficiální povídačku o Ukrajině nebo jsou podezřelí z jejího zpochybňování. Avšak tyto společnosti, kterým dělají „fake news“ takové starosti, ty starosti nepřimějí, aby zastavily lidi, co vystavují značně vyvrácené nesmysly na podporu Amerikou podporované ukrajinské vlády.

Ty lockdowny a nesmyslné povinnosti napáchaly více škod než koronavirus sám. Ty se zakládaly na lžích propagovaných vládou a jejími spojenci v „soukromém“ sektoru.

Stejně ale příliš mnoho Američanů odmítá byť i pochybovat o tvrzeních americké vlády ohledně Ukrajinské krize nebo přezkoumávat, zda je to opravdu Rusko, kdo může za naše ekonomické potíže místo rozhazovačného Kongresu, recidivisty v rozhazovačnosti prezidenta a těch nikým nekontrolovaných Federálních rezerv. Jediným způsobem, jak zastavit autoritářství při zneužívání krizí, jako jsou tyhle, k navyšování své moci, je přimět dost lidí, aby konečně pochopili prostou pravdu: autoritářští politici budou vždy lidem lhát, aby si uchránili svoji moc a zvyšovali si ji.

TYLER DURDEN

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Je to víceméně to, co mě napadlo hned při prvních zprávách o invazi Ruska na Ukrajinu: naší západní věrchušce to přišlo jako dar z nebes. Když svoje velezrádné myšlénky posunu dále a vezmu v úvahu starou poučku, že v politice se nic neděje jen tak, napadá mě hned několik otázek:
  1. kdo o invazi kromě Číny ještě předem věděl?
  2. s kým byl Putin předem domluven?
  3. dělá to Putin na objednávku?

  Disclaimer pro pochopy “Rudé smrti z Olomouce”: invazi Ruska na Ukrajinu neschvaluji, i kdyby byla předtím Ukrajina ještě rozloženější a nefunkčnější než skutečně byla.

 2. Generál Šandor nedávnou upozornoval na naprostou účelovost a nevěrohodnost zpráv o děnína Ukrajině.
  Zprávy zahlcující mediální prostor celéEvropy vvycházející od propagandistů obou stran.
  Kdo asi může mít zájem na šířící se tragedii slovanských národů.rozpad ekonomicky nejstabilnějšího kontinentu světa -Evropy ?
  Za kRvelačnou nenávist úmyslně znepřátelených skupin lidí,národů a států?

  Jen a názoroví fananatici a mediální feťáci, neschopní či spíše líní přemýšlet a jednat podle vlastního názoru a víry.Jejich schizofrenie stála,stojí a obávám se že ještě dlouho bude stát mnoho lidských slz a krve,ba i životů.
  V čí prospěch ubožáci toužíte zabíjet,ničit a likvidovat vám neznámé vám podobné tupce ?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*