Rychlé zprávy ze světa nejen na téma pandemie
Sdílet článek:

Soud nařídil firmě Pfizer zveřejnit data, na základě kterých byla schválena její vakcína. Nezávislý novinář překonal ve sledovanosti hlavní média. V New Yorku mohou volit lidé bez amerického občanství. A dalších sedm zapadlých.

Neobjektivní výběr zpráv, který může pomoci ke kompletnějšímu obrázku, smíchá-li se s objektivními výběry odjinud. Zdroje s kompletní informací na konci článku.

(1) Pfizer musí zveřejnit data o vakcíně

Firma Pfizer navrhovala soudu, že data, na základě kterých byla schválena její vakcína, bude zveřejňovat tempem 500 stránek za měsíc. To by znamenalo, že by uběhly desítky let, než zveřejní kompletní spis. Soud jí nařídil, že data musí zveřejňovat tempem 55 tisíc stránek za měsíc.

Soudce v rozsudku citoval jednoho z otců zakladatelů USA J. Madisona: „Lidová vláda bez veřejných informací nebo možnosti je získat je předehrou k frašce nebo tragédii nebo obojímu.”

(2) V New Yorku mohou volit cizinci

Tento týden se New York stal největším městem, které umožňuje účast v místních volbách i osobám, které nemají americké občanství. Podle odhadů tak bude moci nově volit 800 tisíc osob. V USA je zhruba desítka měst, ve kterých mohou v místních volbách volit nerezidenti.

(3) Většina zemřelých na Covid-19 v USA měla další onemocnění

Ředitelka Střediska pro kontrolu nemocí v USA prohlásila v televizním rozhovoru, že 75% úmrtí na nemoc Covid-19 je evidováno u osob, které měly alespoň čtyři další onemocnění, takzvané komorbidity. Celkově mělo 94% osob, na jejichž úmrtním listu je zmíněn Covid-19, další onemocnění. Pouze 6% osob má uveden Covid-19 jako jediný důvod úmrtí.

(4) Soud v USA podpořil mariňáky, kteří se nechtějí očkovat

Americký soud vydal předběžné opatření, kterým nařizuje zastavit očkování amerických vojáků, kteří požádali o výjimku na základě svého vyznání. Ve svém odůvodnění uvedl doslova: „Náš národ žádá od mužů a žen ve zbrani, aby sloužili, trpěli a obětovali se. Ale nežádáme je, aby odložili své občanství a vzdali se těch samých práv, které se zavázali chránit.”

(5) Salvador představil novou reklamu na téma Covid-19

Vláda středoamerického státu Salvador zveřejnila novou reklamu. Říká v ní: Žijte zdravě, ať snížíte riziko v případě onemocnění. Jezte zdravě! Snažte se dosáhnout ideální váhy! Cvičte na slunci a čerstvém vzduchu! Nepijte alkohol a spěte dostatečně!

(6) Víkendové demonstrace v Evropě proti covid pasům

O víkendu se demonstrovalo v Bruselu, Paříži, Vídni, Glasgově. Podle oficiálních zpráv tisíce, podle záběrů na sociálních sítích spíše desetitisíce účastníků. Demonstrace probíhaly v různé intenzitě i v dalších evropských městech.

(7) Ženské plavecké závody vyhrál transgender plavec, který porazil jiného transgender plavce

Transgender plavec, který závodí za ženský tým pennsylvánské univerzity, prohrál o víkendu s transgender plavcem, který závodí za ženský tým univerzity v Yale.

(8) V Austrálii nesmí neočkovaní chodit do práce

Guvernér regionu Northern Territory v Austrálii oznámil minulý týden, že pro neočkované není cesta do práce nebo cvičení na čerstvém vzduchu nezbytnou aktivitou. A proto se zakazuje.

(9) Nezáviský novinář J. Rogan lídrem sledovanosti

J. Rogan je nezávislý komentátor, komediant a herec. Na nový rok zveřejnil rozhovor s jedním z vynálezců vakcíny mRNA R. Malonem, který je dlouhodobým kritikem plošného očkování. YouTube rozhovor krátce poté smazal. V reakci na to uložil texaský kongresman přepis rozhovoru do záznamů kongresu, neboť kongresové záznamy nesmí být cenzurovány.

Ve třetím kvartálu loňského roku překonala show J. Rogana nejsledovanější pořady na amerických kabelových televizích. Známý kanadský psycholog J. Peterson to komentoval slovy: „To je proto, že nelže. Nebo neuráží své posluchače.”

(10) Hledá se obětní beránek

Zdá se, že se mírně mění způsob, jakým hlavní média informují o pandemii. Guardian: „Skončete s plošným očkováním,…říká bývalý ředitel..”, Telegraph: „Divná data použita k nátlaku na přísnější covidová opatření”, americká NBC News v televizi: „Středisko pro kontrolu nemocí nabídlo zmatečné a občas vzájemně si odporující doporučení…” a CNN: „Ředitelka Střediska pro kontrolu nemocí se obrátila na mediální konzultanty, neboť stoupá frustrace ze způsobu informování o Covid-19.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*