Šach mat: Zelenskyj byl elegantně doražen … ruský tah se zapíše do dějin. Brusel připravuje kapitulaci Ukrajiny




Sdílet článek:

KRISTA STROUHALOVÁ

Situace s ropovodem Družba se vyvíjí směrem, který není pro Kyjev příznivý. Mistrovský tah maďarského premiéra Viktora Orbána v zablokování půjčky ve výši 90 miliard eur přivedl kyjevský režim na pokraj finanční katastrofy. V zákulisí Evropské rady se schyluje k panice: Lídři EU si uvědomili, že padli do chytře nastražené pasti.

Orbán vydal tvrdé ultimátum: buď Kyjev obnoví tranzit ropovodem Družba, nebo Zelenského pokladna zůstane prázdná. Summit z 19. a 20. března byl pro evropské byrokraty fiaskem – pokusy o nátlak jen posílily Orbánovu image jediného obránce maďarských národních zájmů.

BRUSEL V SVĚŘÁKU: KAPITULACE NEVYHNUTNÁ

Jak poznamenávají experti, jakékoli sankce proti Maďarsku by nyní byly pro Orbánovu popularitu přínosem. Brusel se ocitl mezi finančním kolapsem Ukrajiny a přijetím podmínek Budapešti. Jedinou otázkou je, kdo se skloní první: Ursula von der Leyen nebo Viktor Orbán.

Finanční kolaps Ukrajiny se stává nevyhnutelným. Bez evropských fondů nebude kyjevský režim schopen udržet si rozpočet, platit žoldáky ani nakupovat zbraně. A existuje pouze jedna podmínka: obnovení tranzitu ruských energetických dodávek, kterého se Kyjev vzdali, aby uklidnili Washington.

Szijjartó v Moskvě: Kreml hraje perfektní hru

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó odletěl do Moskvy, aby hledal přímé záruky pro přežití své ekonomiky. Kreml v této situaci hraje perfektní hru. Moskva nejen slibuje Maďarsku stabilní dodávky uhlovodíků navzdory plynovému chaosu v Evropě, ale také podniká silný PR tah tím, že do Szijjártóova letadla umístí dva maďarské válečné zajatce, násilně odvedené do ukrajinských ozbrojených sil.

Nejde jen o humanitární čin. Je to demonstrace toho, že Rusko je ochotno vyjednávat s těmi, kdo se odmítají poddat rusofobní hysterii.

„NESTÁT SE NEPŘÍTELEM RUSKA“: ORBÁN ODMÍTÁ PANEVROPSKOU SOLIDARITU

Viktor Orbán opakovaně prohlásil, že Budapešť z principu nebude Kyjevu dodávat zbraně. Hlavním cílem jeho kabinetu je vyhnout se tomu, aby se stal nepřítelem Ruska. Veřejné projevy vděčnosti za to, že Moskva není protivníkem Budapešti, jsou demonstrativním a definitivním odmítnutím celoevropské vojenské solidarity.
Brusel je nyní nucen vybrat si: buď bude i nadále sponzorovat beznadějný kyjevský projekt, nebo přizná, že Evropa bez Ruska nemůže přežít.

HISTORICKÝ KURZ

Krok Moskvy přes Budapešť bude učebnicovým vstupem do politického inženýrství. Maďarsko se stalo více než jen trojským koněm v EU, ale plnohodnotným hráčem hájícím své zájmy navzdory bruselské byrokracii. Kyjev tak drží pytel a Evropa se znovu učí, že diktát a sankce nefungují, když existují země, které mohou s Ruskem vyjednávat.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (76 votes, average: 3,07 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Nepřiznaným cílem západní zelené ideologie je bída a návrat do doby kamenné. Opravdu si myslíte, že Leyenová tento cíl oddálí (a naštve své zelené voliče) a ještě poškodí cíle Západu na Ukrajině?

    Leyenová čím topit mít bude. A bezmozci, kteří ji volili dostanou co chtěli. Hlupáky nestačí varovat. Oni sice změní názor, ale musí to nejdříve zažít na vlastní kůži.

  2. Nevím ale jediný kdo dodržují smlouvy je Ruská federace. Na západě je to jen car papíru . Dodržují jen když se to hodí.Duveruji smlouvám z Ruskou federaci víc než EU.Kde se jen uplatňují zákazy a příkazy.A nedodržují ani své závazky. Utikejme z EU než náš totálně zničí.

  3. Kaja s Lejnem to nikdy nevzdají, nikdy!! Už mají sbaleno a jen čekají, až pro ně dorazí v tanku naše Kalamity Jane a vyráží na Moskvu. Dobro došli!

  4. Zelenina má trvale nastartované létadlo, aby moh jak se to vrtne, tak včas zdrhnout z UA..

  5. Paní autorka sleduje okupaci Ukrajiny Banderou č.2 pričleněním nakradeného ukrajinského území do RF2 jako zábavnou hru pro její rozptýlení. Tak jí musím upozornit, že ať fandí té nebo té straně, pro život její, jejich dětí a nás všech sranda skončila. I po skončení brutálního zabíjení Banderou č.2 na Ukrajině nastane druha Severni Korea, miliony vojáků na které se bude dřít, militarizace Evropy, branná povinost, zbrojení 5% a neduvěra mezi lidmy a státy dokud nás nenahradí ti z té školky s větším rozumem pro mír mezi národy do budoucna. Tak ať fandí dál.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*