Svědectví lékařů na půdě amerického senátu
Sdílet článek:

Američtí lékaři informovali senátora o dramatickém nárůstu zdravotních problémů v armádě. A o vyhrožování lékařské komory. Plus vizionářský citát svatého Antonína.

Subjektivní výběr informací. Pro kompletní informaci na dané téma odkaz na konci článku.

(1) Svědectví lékařů na půdě amerického senátu

Senátor Ron Johnson uspořádal diskuzi s lékaři , kteří mají jiný názor na protipandemická opatření. V diskuzi mimo jiné zaznělo:

Lékař A. Kheriaty z Kalifornie: Lékařská komora oznámila všem doktorům, že lékař, který povolí neoprávněnou výjimku z nošení masek nebo jiných protipandemických opatření, bude podroben vyšetřování a může přijít o licenci. Lékaři si výraz protipandemická opatření vyložili tak, že zahrnuje i očkování, které v té době již bylo propagováno. Protože nikdo nedefinoval výraz neoprávněný, žádný z lékařů si nedovolil výjimku udělit.

Právník T. Renz zastupuje tři zaměstance amerického Ministerstva obrany, kteří se rozhodli promluvit. Podle jeho slov podepsali tito lidé prohlášení při vědomí trestní odpovědnosti v případě křivé výpovědi. Právník uvedl: Máme data ukazující nárůst potratů a výskytů rakoviny o 300% oproti pětiletému průměru. Výskyt neurologických poruch, které ovlivňují piloty, vzrostl desetinásobně. Naši vojáci jsou podrobováni experimentům, trpí zdravotními potížemi a v některých případech umírají.

Lékař P. Marik: Nemocnice doporučovaly léčbu lékem remdesivir, který zvyšuje riziko úmrtí, a to i podle studie samotné Světové zdravotnické organizace. Federální vláda zaplatí nemocnicím o 20% více za daného pacienta, pokud nemocnice předepíše remdesivir. Léčba lékem remdesivir stojí zhruba 3 tisíce dolarů na jednoho pacienta. Lék ivermectin snižuje riziko úmrtí o zhruba 30%. Stojí 2 centy. Národní zdravotní úřad ignoroval léky schválené úřadem pro kontrolu léčiv, které prokazatelně snižovaly riziko úmrtí.

Pozn. redakce: Primum non nocere, hlavně neškodit, je jedním ze základních principů lékařské etiky.

(2) J. Biden požádal média, aby bojovala s dezinformacemi

Na tiskové konferenci v půlce ledna požádal prezident Biden sociální média, aby bojovala s dezinformaci. To musí přestat. Covid-19 je jedním z největších nepřátel, kterým kdy Amerika čelila.”

A nezávislá média poslechla.

Twitter omezil přístup ke zprávě senátora Rona Paula, který na svém účtu sdílel informace od šéfa firmy Pfizer, který v rozhovoru pro televizi řekl, že dvě dávky poskytují velmi limitovanou, pokud vůbec nějakou, ochranu.

Satelitní televize DirecTV stáhla ze své nabídky vysílání televizního kanálu OAN, což je zkratka pro One America Network.

Pozn. redakce: Definice slova nezávislý ve slovníku Merriam Webster: „Nezávislý na kontrole druhých nebo neohlížející se na názory ostatních při rozhodování o vlastních činech”.

(3) CNN se ptá, jestli jsou média mimo 

Zdá se, že lidé nežijí ve stejné bublině, o které média informují. A to je problém. Jestli nás lidé neposlouchají, pokud neinformujeme obyčejné lidi a oni prostě všechno ignorují a žijí si své životy, tak jim nedáváme informace, které potřebují.”

Pozn. redakce: Jak ví ti chudáci, co si mají myslet? Chápe to někdo?

(4) Kanadští karikaturisté se inspirovali socialistickým Dikobrazem

Časopis Dikobraz se vyznačoval ostrou satirou, zejména proti odpůrcům režimu. Kanadský deník Toronto Sun zjevně někde našel vydání Dikobrazu ze 70-tých let a nechal se jím inspirovat při reakci na konvoj svobody kanadských řidičů náklaďáků.

Pozn. redakce: Ten je ale krásný. A jak nechává prostor pro představivost.

(5) Citát svatého Antonína

Svatý Antonín byl ve třetím století n.l. jedním ze zakladatelů mnišství. Dlouhou dobu žil jako poustevník na poušti v Egyptě. Je údajně autorem tohoto citátu.

Blíží se čas, kdy se lidé zblázní, a když uvidí někoho, kdo není blázen, napadnou ho se slovy ty jsi blázen, protože nejsi jako my.”

Pozn. redakce: Ten měl stoprocentně stroj času. Jinak ho to nemohlo napadnout.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*